Archiv autora: Mgr. Lenka Rybová

Nemocniční zajíček

V měsíci dubnu se ve škole probudilo jaro. Nejen skutečné jaro na zahradách, v parcích, v přírodě, ale také u nás ve škole. Chodby rozkvetly jarními květinami, mláďaty zvířat a v neposlední řadě i velikonoční výzdobou. Svými výtvory jsme se chtěly podělit i s ostatními, a tak jsme využili soutěže „Nemocniční zajíček“, kterou vyhlásila ZŠ a MŠ při Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Soutěžili jsme v kategoriích prvního  a druhého stupně ZŠ, kam jsme zaslali výtvarná díla, výkresy a výrobky. V konkurenci 20 škol a školských zařízení z celé republiky a v celkovém počtu 124 prací, se nám podařilo získat třetí místo v kategorii 1. stupně. Gratulujeme Filipovi a přejeme mu úspěchy v dalších soutěžích.

Školní kolo v cyklistice

Školní kolo je určeno pro sportovkyně i sportovce, kluky i holky z celé školy. Přijďte dokázat, že kolo je Váš kamarád a nejenom, že ho ovládáte, ale taky, že na něm umíte jezdit rychle. Závodníci budou rozděleni do věkových kategorií, zvláště „chlapi“ a „ženské“. Závodníky nominují jejich třídní učitelé!

Ve čtvrtek 26. května 2022,  od 8,00 do 12,00 hodin
Hradecké lesy, Hradečnice od lesního hřbitova

Ti opravdu nejlepší mohou být vybráni do reprezentace školy na Mistrovství České republiky, které se bude konat v Račicích 14. – 15. června.

Bližší informace na SKP Integra

Slavnostní otevření MŠ Slunečnice

V úterý 3. května 2022 proběhlo slavnostní přestřižení pásky nově zrekonstruované mateřské školky Slunečnice na Slezském Předměstí v Hradci Králové. 

Stavební práce na rekonstrukci školky trvaly od března do prosince 2021. Předmětem projektu bylo zateplení obálky budovy, střechy, výměna oken a instalace rekuperačních jednotek, vše za účelem snížení energetické náročnosti budovy. Celkové náklady projektu činily 12 milionů korun. Na projekt byla poskytnuta dotace téměř 4 milióny korun z Operačního programu Životní prostředí z Fondu soudržnosti. Projekt mělo na starosti Oddělení projektového řízení CIRI.

Dopravní hřiště

V pondělí 11. 4. 2022 jsme byli pozváni městskou policií na dopravní hřiště do Třebše. Přinesli jsme si přilby, kdo neměl vlastní, půjčil si ji ve škole a vyrazili jsme. Na hřišti nás pracovníci policie podrobně poučili o pravidlech silničního provozu, zopakovali jsme si dopravní značky a na kolech a koloběžkách jsem nacvičovali jízdu. Sami jsme si ověřili, jak je dodržování všech předpisů a povinností účastníka silničního provozu náročné.

Pohádkový karneval

V pátek 1. dubna to nebyl obyčejný apríl, ohlášený karneval opravdu před devátou hodinou ve velké tělocvičně naší školy začal. Tentokrát na téma „POHÁDKA“. Na krásné masky se přišel  podívat i  náš pan ředitel s paní zástupkyní. Třídy si měly připravit pohádku nebo zvolit masky s pohádkovou tématikou. Ostatní přítomní hádali o jakou pohádku, či bytost jde.
Masky byly opravdu překrásné – víly, princezny, rytíři, princové, králové, Večerníček, kouzelníci, Mach se sluchátkem, také spousta zvířátek a jiných pohádkových bytostí.
Velice nás překvapil Cirkus Humberto třídy A5,  kde nechyběl kouzelník s králíkem v klobouku, principál, lev, který proskakoval obručí, tančící medvěd, kovboj, tygřík a také klaun.
Další pohádku  Dlouhý Široký a Bystrozraký si připravila třída SA3 a pohádku O třech prasátkách ztvárnily hned dvě třídy –  SA1 a S2. Pohádku O veliké řepě si připravila třída S3. Výkony pohádkových postav byly úchvatné. Celý příspěvek