Archiv rubriky: Sportovní akce

Školní kolo v cyklistice

Školní kolo je určeno pro sportovkyně i sportovce, kluky i holky z celé školy. Přijďte dokázat, že kolo je Váš kamarád a nejenom, že ho ovládáte, ale taky, že na něm umíte jezdit rychle. Závodníci budou rozděleni do věkových kategorií, zvláště „chlapi“ a „ženské“. Závodníky nominují jejich třídní učitelé!

Ve čtvrtek 26. května 2022,  od 8,00 do 12,00 hodin
Hradecké lesy, Hradečnice od lesního hřbitova

Ti opravdu nejlepší mohou být vybráni do reprezentace školy na Mistrovství České republiky, které se bude konat v Račicích 14. – 15. června.

Bližší informace na SKP Integra

Regionální kolo v malé kopané

Dne 29. 4. 2022 naše škola pořádala Regionální kolo v malé kopané. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev –  Skuteč, Ústí nad Orlicí, Pardubice Svítání, Pardubice, Vysoké Mýto, Náchod, Hradec Králové A a Hradec Králové B. Organizátoři akce hráče nejdříve seznámili s hracím systémem a poté proběhlo losování soupeřů. Hra probíhala podle rozpisu v tabulkách. Za odehrané zápasy družstva dostávala body, které se sčítaly, a nejvyšší počet určoval vítěze ve skupině. První tři místa byla oceněna poháry, medailemi a fotbalovým míčem. Celý turnaj proběhl v přátelském a sportovním duchu. Přestože jsme skončili první a třetí od konce, budeme se těšit na další sportovní setkání.

Celý příspěvek

Dopravní hřiště

V pondělí 11. 4. 2022 jsme byli pozváni městskou policií na dopravní hřiště do Třebše. Přinesli jsme si přilby, kdo neměl vlastní, půjčil si ji ve škole a vyrazili jsme. Na hřišti nás pracovníci policie podrobně poučili o pravidlech silničního provozu, zopakovali jsme si dopravní značky a na kolech a koloběžkách jsem nacvičovali jízdu. Sami jsme si ověřili, jak je dodržování všech předpisů a povinností účastníka silničního provozu náročné.

Plavecké závody Chrudim

Týden po Pražském přeboru opět zajíždíme na plavecké závody a tentokrát na regionální kolo do Chrudimi. Jedeme ve složení: Jitka Pražáková, Filip Ježek, Daniel Vít, Hubert Bulíček, Matěj Kulič a Jakub Kantorík. No a jak to dopadlo? Přivezli jsme celkem 14 medailí!!!!! A konečně po dlouhé době jsme vyhráli štafetu. Závody se opravdu povedly a byla znát forma, která se nás příjemně drží. Ještě jednou všem plavcům blahopřejeme za skvělou reprezentaci naší školy!

Výsledky a umístění

Pražský přebor v plavání

Dne 22. 3. 2022 jsme se vydali do Prahy na „Pražský přebor v plavání“  a měli jsme se na co těšit. Neboť konečně jsme se mohli po dvou letech vydat na plavecké závody a změřit síly a plavecké dovednosti Závody byly v různých dálkových disciplínách (25m, 50m, 100m a 200m) a jenom štafeta se z časových důvodů nekonala. Celkem jsme posbírali 14 medailí v konkurenci 80 dalších plavců.  Obrovský úspěch a děti se ukázaly ve skvělé formě. Je to hlavně díky tréninkům, které můžeme absolvovat 2 týdně a zdokonalovat plavecké dovednosti. Naši školu reprezentovali: Lia Havelková, Martina Hanušová, Matěj Kulič, Daniel Vít a Filip Ježek. Ať nám to hezky plave dál a 30.3.2022 nás čeká regionální finále v Chrudimi.

Regionální kolo ve florbalu

 

 

 

Covid je sice neporažen, ale alespoň někde potlačen. Zmírnění protiepidemických opatření nám umožnilo, po dlouhé době, uspořádat v pátek 18. 3. 2022 regionální kolo ve florbalu. Turnaj se odehrál v naší škole se skvělou účastí, a to sedmi týmů z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Všechny týmy byly sestaveny z žáků základních speciálních škol. Právě velká účast, skoro historicky největší, je jasným důkazem, jak sportování dětem a jejich trenérům chybí!
A stálo to opravdu za to, byla to skvělá sportovní podívaná. Týmy přijely z Pardubic, Náchoda, Skutče, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Vysokého Mýta a účastnili se pochopitelně domácí Hradečáci. Turnaj proběhl hladce ve sportovním duchu a hry fair play. V podstatě nebylo jednoznačných výsledků, boje byly tuhé a vyrovnané. Zvítězil tým z Jaroměře, stříbro si odváží Skuteč. Třetí místo obsadil tým z Ústí nad Orlicí. Vítězové si odváželi poháry a ceny. Domácí Hradec získal bohužel jen bramborovou medaili, tudíž čtvrté místo. A byla to škoda, protože postoupil ze skupiny a v semifinále těsně prohrál 3:2 minutu před koncem s Ústím nad Orlicí. Nejlepším brankářem byl vyhlášen žák z Praktické školy Chrudim, nejlepším hráčem se stal útočník z Praktické školy Skuteč. Turnaje se zúčastnily i dívky. Jsme rádi, že jsme mohli, ve spolupráci s SK Integra Hradec Králové, sportovce přivítat v naší škole a dali jim možnost změřit síly a konečně si naplno zasoutěžit.

  1. SK Integra Náchod 
  2. Skuteč 
  3. UNO Ústí nad Orlicí 
  4. SK Integra Hradec Králové 
  5. SK Integra Pardubice 
  6. SK Integra Vysoké Mýto 
  7. SK Integra Chrudim 

Školní laťka 2022

16. března 2022 se konal 19. ročník školní laťky. 2 roky se tato populární atletická soutěž ve škole nekonala. Za to může zrádný pachatel – COVID. Ten nám soutěžení zastavil. A možná i proto se nakonec pod vysokou laťkou sešlo jen 17 statečných startujících! Odvykli jsme si! Ale jsme moc rádi, že přišli a stanou se „tahouny“ dalších budoucích ročníků. Takto malá účast je škoda! Když se podívám kolem sebe, na Vás, žáky naší školy, tak bych viděl ještě dost šikovných holek a kluků, kteří by určitě naskákali zajímavé výšky, výkony! Tak příště, až budete mít více natrénováno.
Letošní ročník proběhl v krásném a klidném prostředí naší tělocvičny. A pro mne bylo moc důležité, že si závodníci navzájem fandili, povzbuzovali se a přáli úspěch ostatním.  Byla to opravdová sportovní atmosféra. Závody proběhly bez přítomnosti diváků, protože jsme nechtěli dát Covidu šanci, aby začal řádit ve větší skupině lidí, a také proto, že pro lenochy, kteří závodit nechtěli, je lepší, aby se učili, než aby jen tak seděli jako pecky na lavičkách. Závodilo se společně, závodníci se zapojovali postupně podle toho, s jakým nejlepším osobním výkonem do soutěže vstupovali. A všem to moc šlo. Závodilo se ve třech věkových kategoriích a ještě rozdělených na kluky a holky. A závody to byly opravdu zajímavé!
„Hvězdou první velikosti“ CELÝCH ZÁVODŮ byl, Nikolas Bano, který skočil nádherných 140 cm a NAVÍC KRÁSNÝM STYLEM. GRATULUJEME!

Výsledky

Florbalový turnaj

Po dlouhé odmlce dvou let jsme ve středu 16. února 2022 uskutečnili školní kolo florbalového turnaje. I tak se zdálo, že nám epidemiologická situace nepřeje, neboť původní termín 31. ledna jsme museli vzhledem k velké nemocnosti, odvolat. Do turnaje se přihlásilo 10 družstev. Podle výkonnosti byli hráči rozděleni do dvou skupin. Turnaj se odehrál ve velké tělocvičně naší školy. Herní čas byl 7 min. a týmy tvořili 3 hráči a brankář. Každé družstvo mohlo mít i dva náhradníky.
Do skupiny A jsme nominovali týmy 2. stupně. Nakonec nastoupila 4 družstva, a tak byl herní čas, prodloužen na 10 min. Florbal byl dynamický, rychlý a hráči rychle střídali svá pole. Vítězné družstvo nastřílelo 24 gólů.
Ve skupině B soutěžili hráči základní školy speciální a hráči 1. stupně základní školy. Tento souboj byl velice vyrovnaný a do poslední minuty napínavý. Vítězné družstvo nastřílelo 16 gólů.
Po odehrání všech zápasů, v systému tabulky „každý s každým“, bylo vyhlášení prvních třech míst a nejlepšího střelce a brankáře. Vítězná družstva si, podle umístění, odnášela poháry, medaile a diplomy.
Všichni sportovci hráli fair play v duchu kamarádství, soutěživosti a sportovních výkonů. Florbalový turnaj získává svou tradici, a proto se budeme opět těšit na další florbalová setkání.

Výsledková listina

Regionální kolo v malé kopané

 

 

 

 

 

 

Naše škola s podporou Královéhradeckého kraje pořádala v pátek 5. 11. 2021 regionální kolo v malé kopané. Do soutěže se přihlásilo 5 družstev a z toho soutěžila čtyři (jedno z důvodu nemoci muselo odstoupit).
K slavnostnímu zahájení nastoupily týmy domácího Hradce Králové, Skutče, Pardubic a Chrudimi. Organizátor akce pan učitel David Ninger nás seznámil s hracím systémem: 4 hráči a brankář a rozpisem zápasů. Poté rozhodčí celého turnaje pan Tomáš Raszka nám vysvětlil pravidla a systém hry. Na závěr nás přišel pozdravit pan ředitel školy Pavel Svoboda a popřál nám fair play hru s nastřílenými góly, vítězství těm nejlepším a všem plno sportovních zážitků.
Hra probíhala podle rozpisu v tabulce a hrál každý s každým. Za odehraný zápas družstva dostávala body, které se sčítaly, a nejvyšší počet určoval vítěze.
První zápas odehrály Pardubice s Chrudimí. Bedlivě jsme sledovali taktiku obou soupeřů. Pardubice vyhrály a my věděli, že to nebude lehký soupeř. V druhém zápase jsme hráli se Skutčí. Byl to vyrovnaný zápas, ale nakonec jsme o gól zvítězili. Poté následovaly obávané Pardubice. Mnoho gólů nepadlo, ale pro nás 2:1 znamenalo prohru. Čekal nás poslední zápas. Podle tabulky síly byly vyrovnané a body rovněž. Jak dosáhnout vítězství? Střelit co nejvíce gólů. Kapitán našeho družstva určil minimálně 5 gólů. V poslední minutě padá do branky soupeře pátý gól! Celý příspěvek

Regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu

 

 

21. 10. 2021  se konal v Hradci Králové již 21. ročník této soutěže.
Tak jsme se konečně sešli a dočkali se! Čeho? No přece pořádné soutěže ve stolním tenisu, možnosti setkat se se soupeři a kamarády z jiných oddílů, poměření sil. Paráda! Vždyť poslední ročník regionálního přeboru ve stolním tenisu se uskutečnil v roce 2019 a již tehdy ale byla účast mírně nižší než v předchozích letech. Že by se méně sportovalo? Že by upadal zájem o tak krásný s dostupný sport jakým stolní tenis je? Ovšem letos byla účast dramaticky nižší než kdykoli jindy. Dokonce ani před 22 lety, to započala historie regionálních přeborů, to nebylo tak hrozné. Zkrátka – COVID na nás dolehl. Byl kvůli němu zrušen loňský ročník 2020. A letos? Pravděpodobný strach z rozvíjejícího se COVIDu, vlastně rok a půl trvající absence tréninků, COVID je neumožnil, zpohodlnění sportovců a ztráta jejich motivace, návyku tréninkového režimu, atd. atd. Některé oddíly přestaly fungovat, stárnou jim sportovci, nejsou trenéři. Nu, a inkluze má také rozhodně svůj vliv. A nadále bohužel platí fakt, že děti přestávají sportovat, navíc speciální školy, které by je na soutěže vyslaly, se potýkají s malým počtem vlastních žáků. Ty děti, které jsou na „běžných“ základních školách integrovány, nejsou nikdy na soutěže určené pro mentálně postižené sportovce, ale ani na soutěže pro intaktní děti, vyslány. Celý příspěvek