Archiv pro rubriku: Sportovní akce

„Jaroměřská hokejka“ 2020

Ve středu 22. ledna se konal florbalový turnaj „Jaroměřská hokejka“.  Naše škola vyslala na turnaj 15 hráčů, kteří soutěžili ve dvou týmech. V jaroměřské hale nás přivítalo dalších sedm sportovních družstev. Čekal nás florbalový turnaj a dovednostní disciplíny, ve kterých se hodnotila rychlost a přesnost. Turnaj se hrál na dvou hřištích, systémem každý s každým. Sestavili jsme dva týmy: Hradec Králové „A“ a Hradec Králové „B“ a postupně jsme odehráli všechny zápasy podle tabulky. V hale panovala přátelská, kamarádská atmosféra a všechny týmy předvedly výborné sportovní výkony.
Po několikahodinovém klání byli vyhlášeni vítězové a ocenění. Cenu „Fair play“ získalo družstvo Hradec Králové „B“, nejlepšími střelci byl Jakub Procházka z týmu HK „A“  a trutnovský hráč s 20 nastřílenými góly.  Dále byl vyhlášen i nejlepší brankář. Pohár a 1. místo získalo družstvo Hradec Králové „A“.

Školní kolo ve florbalovém turnaji

První lednová středa se stala velkým svátkem milovníků florbalu. 8. ledna 2020 se sešli sportovci základní školy speciální a střední praktické školy v  tělocvičně, aby změřili své síly nejen ve florbalovém zápase, ale i v dovednostních disciplínách.
Turnaje se účastnilo deset družstev, které byly rozděleny do dvou skupin. V každé skupině se odehrálo deset zápasů. Nechybělo sportovní nasazení, elán, urputnost a vůle vyhrát. Během celého turnaje vládla přátelská atmosféra a hra fair play. V některých družstvech chyběl hráč, bohužel onemocněl, ale i tento problém jsme vyřešili. Abychom si mohli všichni zahrát, tak někteří hráči vypomohli jinému družstvu a vlastně tak i soupeři. Jsme kamarádi a máme florbal rádi!
V dovednostních disciplínách si sportovci vyzkoušeli slalom a běh mezi vytyčenými značkami s míčkem na hokejce. Nechyběl ani trénink střelby na branku s vítězem nejvíce nastřílených gólů.
Sportovní dopoledne se vydařilo, nejlepší tři družstva byla odměněna a zároveň i nejlepší tři vítězové v dovednostních disciplínách. Tímto turnajem florbal u nás nekončí. Vybraná družstva budou reprezentovat naši školu v turnaji speciálních škol, Jaroměřská hokejka.

Vánoční kapřík

V úterý 17. prosince se v Trutnově konal 5. ročník závodů v plavání „Vánoční kapřík“. Soutěžilo se v disciplínách 25 m a 50 m prsa, znak a volný způsob. Závod probíhal v klidném, pohodovém prostředí. Naši školu reprezentovalo 7 statečných plavců. Kuba Kantorík, Matěj Kulič, Dan Vít, David Limr, Metoděj Tobolka, Viktorka Pánková a Lia Havelková. Všichni předvedli výborné výkony a díky tomu si odvezli 6 zlatých, 5 stříbrných a 5 bronzových medailí, které si vyplavali ve svých osobních rekordech. Navíc všichni vytvořili výbornou partu, která držela pohromadě a navzájem se podporovala a přála si štěstí, i když někteří plavali ve stejných kategoriích a tudíž byli vlastně soupeři.
Všem patří veliká pochvala a poděkování za perfektní reprezentaci školy.
Výsledky: Celý příspěvek

Zimní sportovní soustředění 2019

Žáci naší školy se 2.– 6.12. 2019 zúčastnili soustředění v Horní Malé Úpě společně s dalšími studenty speciálních škol ČR pořádané ČSMPS. V průběhu celého týdne si mohli všichni vyzkoušet různé sportovní aktivity a zjistit svoje schopnosti. První den byl na programu bowling, který většina hrála poprvé. Den druhý moc nepřálo počasí, a tak se jelo do nedalekého polského města Karpacz do vodního parku Tropikana. Nejnáročnějším dnem byla středa, kdy se šlo na celodenní výstup na Sněžku. Krásné slunečné počasí bylo nádhernou odměnou pro výletníky. Ve čtvrtek se děti poprvé seznamovaly s běžkami. Jelo se po Pomezním hřebenu. Při večerním předávání diplomů nás překvapil čert a Mikuláš. Poslední den byla procházka ke kostelu sv. Petra a Pavla. Po celý týden pobytu účastníci mohli navíc využívat sportovní halu, kde hráli florbal, badminton, stolní tenis a soutěžili ve veslování na trenažérech. Večerní wellness jim sloužil k odpočinku a relaxaci. Všichni se vraceli domů unavení, ale plní zážitků a nadšení, že vše zvládli.

XXVII. ročník mistrovství České republiky ve stolním tenisu 20. – 21. 11. 2019

Naše škola a náš sportovní klub Integra, jehož jste mnozí členy, je tradičním, stálým pořadatelem mistrovství České republiky ve stolním tenisu pro žáky našich škol. Letos k nám přijelo 61 hráčů ze 7 krajů republiky! No, to byl nával! Všichni hráči prokázali, že sport jim rozhodně není cizí a hlavně stolní tenis. Tady mají natrénováno! V této reprezentativní společnosti se neztratili naši reprezentanti – Jana Feixová a Filip Zahálka. Získali ve svých kategoriích skvělé 1. místo (Filip) a 1. a 2. místo (Jana)!!! To je fantastické! A několik dalších skvělých umístění dosáhli i „legionáři“ (sportovci, kteří nejsou již žáky školy) hrající pod hlavičkou našeho sportovního klubu Integra. Škoda, že nám začíná chybět generace mladších hráčů! Že by nikdo neměl zájem o stolní tenis? Je to škoda, protože podmínky, které u nás nabízíme, jsou skvělé! Všem, kteří za Integru hráli a všem, kteří mistrovství uspořádali (učitelé naší školy) moc děkuji! Bylo to skvělé!!!

 

1. zimní MČR v plavání

V pondělí 18. listopadu se v Liberci konal 1. ročník zimního MČR v plavání. Soutěžilo se v disciplínách 50 m prsa, znak, volný způsob, 100 m prsa, znak, volný způsob a štafety 4×50 m volný způsob. Závod probíhal v klidném, pohodovém prostředí. Naši školu reprezentovalo 7 statečných plavců. Kuba Kantorík, Matěj Kulič, Dan Vít, Filip Zahálka, Martina Hanušová, Aneta Šimůnková a Filip Ježek. Všichni naši reprezentanti zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony i za výbornou kázeň.

Výsledky:

Celý příspěvek

Halová kopaná v Trutnově

Dne 6. 11. 2019 jsme přijeli do Trutnova odehrát tradiční podzimní halový turnaj v krásné tělocvičně KARA TRUTNOV. Účast družstev na turnaji byla komorní – Náchod, Dvůr Králové, Hradec Králové a domácí Trutnov. Hrálo se turnajovým systémem každý s každým a pro nás to bylo nakonec krásné druhé místo. Naši školu reprezentovali: Nikolas Bano, Lukáš Kulhánek, Dominik Pešta, Alex Gaži, Adam Suchánek, Nikolas Daniel a Michal Pešta.

Regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu

V našich krásných tělocvičnách se odehrál 6. listopadu 2019 jubilejní, již 20. ročník, Regionálního přeboru Východních Čech ve stolním tenisu.
Celkem se do Hradce Králové sjelo 60 sportovců ze 13 sportovních klubů a škol, kteří startovali v 7 kategoriích podle věku a stupně výkonnosti.  Přivítaly je skvělé podmínky  – krásné nové stoly a ohrádky, prostorné tělocvičny. A abychom nebyli jenom organizátory, to by byla ostuda, jsme přeci domácí, tak jsme do soutěží vyslali i naše sportovce.
A jak si vedli? Tradičně skvěle! No aby ne, když trénují v našem sportovním klubu SK Integra, který nabízí opravdu špičkové podmínky – trenéry, tréninkové prostory, materiál.
Jedničkou byla Jana Feixová, která získala 1. místo v elitní kategorii žen, zdatně ji svým výkonem doprovodil Filip Zahálka, který získal třetí místo, také v elitní kategorii mužů.
Hezký výkon předvedl i Nikolas Miko, který byl v kategorii žáků na 5. – 6. místě.
Statečně se držela i Anetka Šimůnková.
Na bezvadných výsledcích se podíleli i naši odchovanci, dodnes členové SK Integra – Leoš Matyáš a Jirka Munzar.
Škoda, že námi nabízených skvělých podmínek nevyužívá více sportovců! Nepřijdete mezi stolní tenisty? Rádi Vás naši trenéři přivítají.

Orientační běžci v Šimkových sadech

V rámci Ligy škol proběhly dne 16. října 2019 za krásného podzimního počasí další závody v orientačním běhu. Závodním prostorem byly Šimkovy sady a naše kategorie vedly po fáborkové trati dlouhé cca 2 km. V kategorii H3 závodilo 62 závodníků a opravdu výborně běžel Jirka Balcar, který obsadil 2. místo – gratulujeme!!! Pochvalu si zaslouží i ostatní běžci: Nikolas Miko – 33. místo, Matěj Kulič – 44. místo, Rosťa Středa – 55. místo. V děvčatech – kategorie D3 – skvěle reprezentovaly Veronika Lukešová  – 25. místo a Viktorie Pánková – 38. místo. Všem závodníkům blahopřejeme, byli skvělí!!!
Z celkového počtu 16 škol jsme na 11. místě s 50 body a těšíme se na další jarní pokračování. Máte-li chuť se k nám přidat, obraťte se na p. uč. M. Chmelařovou nebo J. Belkovou. Rádi vás přijmeme do našeho sportovního týmu.

Lanový park

Projektový říjnový den 10. 10. 2019 byl pro nás dnem plným očekávání, zkoušek a radostí.
V rámci projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme“, nadačního fondu TESCO, nadace rozvoje občanské společnosti NROS, jsme zorganizovali pro žáky, především s autismem, ale i další sportovce, den plný pohybu.
Brzy ráno jsme se vydali autobusem MHD na Stříbrný rybník do lanového parku. Tam nás přivítali dva instruktoři a rozdělili jsme se na dvě skupiny. První skupina měla na programu lanové překážky – nízké i vysoké, horolezeckou a lanovou stěnu. Druhá skupina měla hry, soutěže a herní aktivity – střelba z kuše, házení hvězdicemi, foukačka, discgolf, lovení zvířátek, lyžování, souboje. Během dopoledne jsme se snažili všechny disciplíny splnit. Celý příspěvek