Archiv pro rubriku: Sportovní akce

MČR v malé kopané

Po necelém roce se v Hradci Králové ve dnech 16. – 17. 5. 2019 uskutečnil 19. ročník v malé kopané žáků. Pořadatelem byla Integra HK při Speciálních školách v Hradci Králové. Kvůli nepříznivému počasí se hrálo v hale. Samotný mistrovský turnaj byl zahájen slavnostním nástupem ve 13.00 hodin v hale naší školy, kde se také všechna mužstva utkala o umístění. Organizační zajištění akce bylo na velmi dobré úrovni. K pěknému hernímu fotbalu se přidali účastníci akce slušným a sportovním chováním.

Celý příspěvek

Liga hradeckých škol v orientačním běhu

Ve středu 15. května 2019 proběhl lesní běh s mapou v okolí  Biřičky. Celkově se účastnili borci z 16 škol a naše škola je na 11. místě s 81 body. Běhali jsme podle fáborků na trati dlouhé necelé 3 km. Závod byl náročný, deštivý, ale všichni běžci ho zvládli parádně. Nejvíce bodů pro školu získali Jirka Balcar a David Limr. Velmi dobré výkony podali i ostatní závodníci: Artur Kuška, Lukáš Konečný, Nikolas Miko, Marek Petružálek, Roman Konečný, David Vít. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Celý příspěvek

Přespolní běh – Chlumec nad Cidlinou

26. dubna se v Chlumci nad Cidlinou konalo tradiční krajské kolo v přespolním běhu, kterého se z naší školy účastnili: Natála a Verona Ferencovi, Jakub Procházka, Veronika Lukešová a Jan Stejskal. Účast ostatních škol byla bohužel oproti předchozím ročníkům malá, takže i počet startujících sportovců nebyl velký. Po úvodní prohlídce tratí v parku zámku Královská koruna běžel závod dívek na 2 km, kde se na prvním a druhém místě umístila Verona a Natála Ferencovi, Veronika Lukešová byla na místě sedmém. V závodu chlapců na 3 km doběhl Jakub Procházka na osmém místě. Honza Stejskal bohužel závod nedokončil, protože ho po několika desítkách metrů závodu začalo píchat mezi žebry, což nedokázal překonat a vrátil se na start. Všem závodníkům děkujeme za účast, sportovní chování, vítězkám blahopřejeme.

Školní laťka 2019

Kde jsou dívky? Tak by se dala nazvat letošní školní laťka, kdy se zúčastnila pouze 1 dívka z nové budovy a 5 z budovy staré. A celkově, zdá se nám, že na „staré budově“ ubývají sportovci. Mnozí tradiční účastníci se nepřihlásili, noví sportovci nenašli tolik odvahy, aby předvedli svoji šikovnost a obratnost.  Škoda! Podmínky máme vynikající, chtělo by je to využívat. Jinak by mohla tato krásná a tradiční soutěž zaniknout. A to by teprve byla škoda!  Závodilo se 10. dubna ve středu.
Školní laťka je přebor školy ve skoku vysokém, krásné sportovní atletické disciplíně.
Letos se školní laťka uskutečnila opět ve 2 kolech – v prvním soutěžila „stará budova“, v kole druhém „první budova“. Tentokrát se našlo daleko více sportovců na „nové“ budově, z toho máme obrovskou radost. Navíc se u nich výrazně zlepšily výkony.
Co bylo nejhezčí? Atmosféra a nádherné souboje a výkony nad laťkou. A proto to děláme!
Výsledky

MČR ve florbale – Praha 2019

10.4. se konalo MČR ve florbale v Praze na krásném halovém stadionu AC SPARTA Praha. Naše mužstvo bylo složeno s Integrou Pardubice a to ve složení: Daniel Ferenc, Samuel Ferenc, René Morga a Michal Pešta. Hráli jsme ve skupině s Lysou Horou (prohra 1:3) a s Jabloncem (prohra 1:9). Tím pádem jsme nepostoupili do semifinále a hráli jsme o konečné pořadí. Výsledkem bylo 6. místo na MČR ve florbale. Kluci si odvezli hezký zážitek z pražského prostředí a snad v příštím roce se jim bude dařit lépe.

Krkonošský pohár ve vybíjené

Na začátku dubna se uskutečnila pravidelná akce Speciálních škol Trutnov – Krkonošský pohár ve vybíjené. Za náš tým hrálo 5 žáků: Javier Pecha, Dan Ferenc, Lukáš Kocourek, René Morga, Vojta Kubeník. I když nás bylo o jednoho hráče míň, podařilo se našemu družstvu díky své houževnatosti vybojovat hezké 3. místo z celkově sedmi startujících mužstev. Nutno ještě podotknout, že ačkoli někteří naši hráči nemají ve škole úplně vzorné chování, na akci se chovali zcela bezproblémově a v duchu fair play.
Výsledková listina

Jarní turnaj ve stolním tenise

Dne 3.4.2019 jsme se zúčastnili Jarního turnaje ve stolním tenise, který se konal v Novém Bydžově. Pořadatelem byl Domov sociálních služeb Skřivany.
Všichni sportovci vzorně reprezentovali naši školu a SK Integru.

 

 

Naší školu a SK Integru reprezentovali:

                                             kategorie                    umístění
Lukáš Kocourek                B do 30 let                    1.
Jakub Drahušynec            B do 30 let                    3.
Nikolas Miko                     B do 30 let                    4.
Marek Petružálek             B do 30 let                     5.
Marie Hátlová                   B nad 30 let                  3.
Martin Chaloupka            B nad 30 let                  4. ve skupině
Jiří Honsnejman                B nad 30 let                  4. ve skupině

 

MČR v plavání 2019

Ve dnech 29. – 30. března se v Liberci tradičně uskutečnil XXIX. ročník MČR v plavání. Do města pod Ještědem se sjelo 96 závodníků. Soutěžilo se v kategoriích: žáci, žákyně, junioři, juniorky, muži, ženy A x B. Ubytování, oběd a večeře v den příjezdu a snídaně byla zabezpečena v DM Zeyerova ul., Liberec. Soutěžilo se v disciplínách 50 m prsa, znak, volný způsob, 100 m prsa, znak, volný způsob, 200 m prsa a volný způsob, štafety 4×50 m volný způsob. Závod probíhal v klidném, pohodovém prostředí. Naši školu reprezentovalo 7 statečných plavců. Kuba Kantorík, David Limr, Lukáš Konečný, Roman Konečný, Filip Zahálka, Martina Hanušová a Filip Ježek.
Všichni naši reprezentanti zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony i za výbornou kázeň. Za odměnu jsme po závodech vyrazili do místní ZOO, kde jsme si užili krásné, slunečné odpoledne. Pak nás čekala už jen cesta vlakem do Hradce, kam jsme přijeli unavení, ale velice spokojení.
Výsledky

Regionální kolo v plavání 2019

Tradiční jarní akce v podhůří nádherných Železných hor. Po roce nás opět přivítala Chrudim, město loutkářství. Ale naši plavci, kteří sem přijeli na místní 25 metrový bazén, rozhodně žádné loutky nejsou a také tak nevystupovali. Naopak – jejich sebevědomí vyplavané v pravidelných trénincích je opravňovalo k myšlenkám na výborné umístění. A to se i potvrdilo. Závodilo se ve středu 27. března, potom den pauza a již reprezentanti fičeli na mistrovství České republiky do Liberce.  Z chrudimského bazénu jsme odvezli celkem 19 medailí, z toho 4 zlaté, 9 stříbrných a 6 bronzových   – byla to sklizeň, už jsme ty medaile a diplomy neměli kam dávat!!!  A to nepočítáme mezi naše úspěchy výkony našich odchovanců a bývalých reprezentantů, kteří plavali za Integru učiliště v Hradci Králové:  Petra Kašpara a Filipa Ježka. Na naše plavce je v bazénu krásný pohled – plavou všichni stylově a hezky. Zkrátka – tak, jak to má vypadat. „Stylaři“ jsme byli jednoznačně nejlepší. Atmosféra v našem týmu byla skvělá a všem děkujeme za vzornou reprezentaci, jejich přístup k závodům.
Výsledky

Náborová akce v plavání Hl. města Prahy 2019

Ve středu 13.3.2019 se naši nejlepší plavci účastnili závodů v plavání, které se konalo pro nás  netradičně v Praze. Plavecký bazén je postavený v areálu pražské Slavie, takže jsme rádi využili příležitosti prohlédnout si fotbalový stadion sešívaných. Bohužel pouze zvenčí, protože Slávii čekal ve čtvrtek boj o postup do semifinále Evropské ligy a do prostor stadionu už nesměl nikdo nepovolaný.
Když jsme se propletli labyrintem šaten a sprch a konečně zahlédli bazén, zastýsklo se nám po našem velkém a moderním plavečáku. Ale voda je všude stejně mokrá, a proto jsme se bez bázně a hany pustili do bojů.  Naše barvy hájilo 6 členů plaveckého oddílu: Roman a Lukáš Koneční, Aneta Šimůnková, Filip Zahálka, Jakub Kantorík a Viktorka Pánková. Všem se velmi dařilo, takže nikdo neskončil hůř než čtvrtý. Celkem jsme získali 4 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Ještě větším úspěchem je vylepšení osmi osobních rekordů! Celý tým si také zaslouží velkou pochvalu za vynikající reprezentaci školy, nejen svými výkony, ale i chováním a vytvářením perfektní atmosféry při rozplavbách.