Archiv pro rubriku: Sportovní akce

MČR v silniční cyklistice 11. – 12.6.2019 – Račice

„Tak jen si mávej, mávej, mávej, jen…….a dávej sbohem“. Tolik slova z písničky Wabiho Daňka.
A proč začínám takto? A u cyklistiky? Protože po letech sportování a dobré práce pro naši školu se s námi loučí na tomto mistrovství dlouholetí reprezentanti v plavání a cyklistice bratři Vlachovi. Romanovi a Lukášovi moc děkuji a přeji hodně štěstí v budoucím životě. A třeba za náš SK Integra ještě budou sportovat. To záleží na nich.
Letos měli těžkou roli – prvním rokem startovali v kategorii juniorů a mužů, kde startovali i 2 současní reprezentanti a několik dalších vynikajících cyklistů. A tak jimi získaná umístění v první polovině startovního pole jsou cenná a výborná.
Již po dvacátédruhé nás na MČR přivítaly Račice, vesnička se slavným vodáckým kanálem. Vyrazili jsme s plným Tranzitem, ani místečko nezůstalo volné, protože naše výprava ve složení: Lukáš a Roman Vlachovi, Jana Feixová, Aneta Šimůnková, Rosťa Středa, Matěj Kulič a Kuba Kantorík  zabrala všechna volná místa. Tyto sportovce jsem vybral na základě jejich výkonů ve školním kole v cyklistice a také podle toho, jak jsou schopni dodržovat pokyny trenérů. Díky klukům z nižších kategorií se náš tým výrazně omladil a bude základním kamenem reprezentace po odchodu bratrů Vlachových.

Celý příspěvek

Mistrovství školy a SK Integra v cyklistice 2019

Hradecké lesy jsou pohádkové! Nejenom svojí pohádkovou stezkou, ale i tím jaké jsou, jak vypadají. A také – spoustou pohádkových příběhů. Mezi ně patří i naše mistrovství školy, které opět mělo tak nádherné počasí, že snad ani lepší být nemůže! Vzduch nasycený vlhkostí po předchozích deštích, modrá, vymetená obloha a spousta zájemců o vítězství ve školním přeboru.
Přístup závodníků byl vzorný, každý se snažil a chtěl „urvat“ ta nejlepší umístění. A to vše se odehrálo 4. června, start byl opět u Lesního hřbitova, otočka tratě na 2,5 km byla u stánku „U vlka“, otočka tratě na 5 km byla u cestníku „Síťovka“. Celý příspěvek

Turistický kurz

Dne 20.5.2019 jsme odjeli vlakem na turistický kurz. Jeli jsme krásnou českou krajinou, až jsme uviděli zříceninu Trosky. To už jsme věděli, že Český ráj je na dohled. V Sedmihorkách jsme vystoupili a 2 km jsme šlapali k našemu penzionu Podháj. Stojí uprostřed lesa a skal. Hned odpoledne jsme prozkoumali blízké okolí, objevili několik léčivých pramenů a studánek. Utvořili jsme partu Zelená šestka.  Během pobytu jsme plnily různé úkoly, řešili kvízy a šifry, které nám zanechal Petr Mlaskač – „místní rodák“. Nakonec jsme získali indicie, které nás dovedly až k pokladu – jímž byl ježek v kleci.
Celá parta tento hlavolam zvládla během několika minut vyřešit. I přes nepřízeň počasí – často pršelo – jsme stihli celodenní výlet do Turnova a na zámek Hrubý Rohozec. Tam se nám moc líbilo – byl krásně zařízený a měli jsme príma slečnu průvodkyni. I cesta vlakem byla fajn. Během týdne se konala lesní, skalní i netradiční olympiáda a nechyběl ani turnaj v bowlingu. Naší závěrečnou tečkou byla stezka odvahy alias návštěva u Ducha Sedmifuka. Kdo se mu pěkně podepsal a slušně jej pozdravil, toho propustil zpět do penzionu. Naštěstí jsme se vrátili všichni.
Celý pobyt byl super a získali jsme na něm mnoho skvělých zážitků. Příště jedeme zas. Zdraví vás kluci ze Zelené šestky.

MČR v malé kopané

Po necelém roce se v Hradci Králové ve dnech 16. – 17. 5. 2019 uskutečnil 19. ročník v malé kopané žáků. Pořadatelem byla Integra HK při Speciálních školách v Hradci Králové. Kvůli nepříznivému počasí se hrálo v hale. Samotný mistrovský turnaj byl zahájen slavnostním nástupem ve 13.00 hodin v hale naší školy, kde se také všechna mužstva utkala o umístění. Organizační zajištění akce bylo na velmi dobré úrovni. K pěknému hernímu fotbalu se přidali účastníci akce slušným a sportovním chováním.

Celý příspěvek

Liga hradeckých škol v orientačním běhu

Ve středu 15. května 2019 proběhl lesní běh s mapou v okolí  Biřičky. Celkově se účastnili borci z 16 škol a naše škola je na 11. místě s 81 body. Běhali jsme podle fáborků na trati dlouhé necelé 3 km. Závod byl náročný, deštivý, ale všichni běžci ho zvládli parádně. Nejvíce bodů pro školu získali Jirka Balcar a David Limr. Velmi dobré výkony podali i ostatní závodníci: Artur Kuška, Lukáš Konečný, Nikolas Miko, Marek Petružálek, Roman Konečný, David Vít. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.
Podrobnější informace ze závodu najdete na stránkách OK Slavia Hradec Králové  www.shk-ob.cz, odkaz LIGA ŠKOL, výsledky, fotky z LHŠ na Biřičce.
Pro letošní školní rok se s orientačním během loučíme, další pokračování bude v září, tzn. v novém školním roce. Tak se těšte! My se na vás s Ivou Novákovou těšíme též. Běhu zdar!!! Celý příspěvek

Regionální kolo v malé kopané žáků 2019

Regionální kolo v malé kopané žáků se konalo dne 3. 5. 2019 v Hradci Králové. Pořadatelem byla Integra Hradec Králové při SpZŠ v Hradci Králové. Regionální kolo  bylo kvalifikací na MČR v malé kopané žáků. Hrálo se na jednu tabulku systémem každý s každým dvoukolově 1X10 minut hrubého času. Zápasy rozhodoval jeden delegovaný rozhodčí, což se odrazilo velmi kladně na kvalitě zápasů.  Pro letošek z původně oslovených 10 mužstev účast odřeklo 7 družstev z důvodu nedostatku hráčů nebo nebylo možné zajistit doprovod žáků. Turnaje se  zúčastnila 3 družstva. Celkem bylo odehráno 6 zápasů. Hodnocení zápasů: výhra – 3 body, remíza – 1 bod, prohra – 0 bodů. Hodnocení pořadí:  počet bodů, vzájemný zápas, skóre, penalty. Z důvodu špatného počasí byl turnaj odehrán v hale. Během trvání utkání nedošlo k žádným protestům a hrubým faulům hráčů. Turnaje se účastnilo 22 hráčů  a 3 družstva: SK Integra Hradec Králové, SpZŠ Úpice a SK Integra Pardubice. Na MČR 2019 v malé kopané žáků bude hrát Hradec Králové.

Výsledky

Přespolní běh – Chlumec nad Cidlinou

26. dubna se v Chlumci nad Cidlinou konalo tradiční krajské kolo v přespolním běhu, kterého se z naší školy účastnili: Natála a Verona Ferencovi, Jakub Procházka, Veronika Lukešová a Jan Stejskal. Účast ostatních škol byla bohužel oproti předchozím ročníkům malá, takže i počet startujících sportovců nebyl velký. Po úvodní prohlídce tratí v parku zámku Královská koruna běžel závod dívek na 2 km, kde se na prvním a druhém místě umístila Verona a Natála Ferencovi, Veronika Lukešová byla na místě sedmém. V závodu chlapců na 3 km doběhl Jakub Procházka na osmém místě. Honza Stejskal bohužel závod nedokončil, protože ho po několika desítkách metrů závodu začalo píchat mezi žebry, což nedokázal překonat a vrátil se na start. Všem závodníkům děkujeme za účast, sportovní chování, vítězkám blahopřejeme.

Školní laťka 2019

Kde jsou dívky? Tak by se dala nazvat letošní školní laťka, kdy se zúčastnila pouze 1 dívka z nové budovy a 5 z budovy staré. A celkově, zdá se nám, že na „staré budově“ ubývají sportovci. Mnozí tradiční účastníci se nepřihlásili, noví sportovci nenašli tolik odvahy, aby předvedli svoji šikovnost a obratnost.  Škoda! Podmínky máme vynikající, chtělo by je to využívat. Jinak by mohla tato krásná a tradiční soutěž zaniknout. A to by teprve byla škoda!  Závodilo se 10. dubna ve středu.
Školní laťka je přebor školy ve skoku vysokém, krásné sportovní atletické disciplíně.
Letos se školní laťka uskutečnila opět ve 2 kolech – v prvním soutěžila „stará budova“, v kole druhém „první budova“. Tentokrát se našlo daleko více sportovců na „nové“ budově, z toho máme obrovskou radost. Navíc se u nich výrazně zlepšily výkony.
Co bylo nejhezčí? Atmosféra a nádherné souboje a výkony nad laťkou. A proto to děláme!
Výsledky

MČR ve florbale – Praha 2019

10.4. se konalo MČR ve florbale v Praze na krásném halovém stadionu AC SPARTA Praha. Naše mužstvo bylo složeno s Integrou Pardubice a to ve složení: Daniel Ferenc, Samuel Ferenc, René Morga a Michal Pešta. Hráli jsme ve skupině s Lysou Horou (prohra 1:3) a s Jabloncem (prohra 1:9). Tím pádem jsme nepostoupili do semifinále a hráli jsme o konečné pořadí. Výsledkem bylo 6. místo na MČR ve florbale. Kluci si odvezli hezký zážitek z pražského prostředí a snad v příštím roce se jim bude dařit lépe.

Krkonošský pohár ve vybíjené

Na začátku dubna se uskutečnila pravidelná akce Speciálních škol Trutnov – Krkonošský pohár ve vybíjené. Za náš tým hrálo 5 žáků: Javier Pecha, Dan Ferenc, Lukáš Kocourek, René Morga, Vojta Kubeník. I když nás bylo o jednoho hráče míň, podařilo se našemu družstvu díky své houževnatosti vybojovat hezké 3. místo z celkově sedmi startujících mužstev. Nutno ještě podotknout, že ačkoli někteří naši hráči nemají ve škole úplně vzorné chování, na akci se chovali zcela bezproblémově a v duchu fair play.
Výsledková listina