Archiv pro rubriku: Sportovní akce

Halová kopaná v Trutnově

Dne 6. 11. 2019 jsme přijeli do Trutnova odehrát tradiční podzimní halový turnaj v krásné tělocvičně KARA TRUTNOV. Účast družstev na turnaji byla komorní – Náchod, Dvůr Králové, Hradec Králové a domácí Trutnov. Hrálo se turnajovým systémem každý s každým a pro nás to bylo nakonec krásné druhé místo. Naši školu reprezentovali: Nikolas Bano, Lukáš Kulhánek, Dominik Pešta, Alex Gaži, Adam Suchánek, Nikolas Daniel a Michal Pešta.

Orientační běžci v Šimkových sadech

V rámci Ligy škol proběhly dne 16. října 2019 za krásného podzimního počasí další závody v orientačním běhu. Závodním prostorem byly Šimkovy sady a naše kategorie vedly po fáborkové trati dlouhé cca 2 km. V kategorii H3 závodilo 62 závodníků a opravdu výborně běžel Jirka Balcar, který obsadil 2. místo – gratulujeme!!! Pochvalu si zaslouží i ostatní běžci: Nikolas Miko – 33. místo, Matěj Kulič – 44. místo, Rosťa Středa – 55. místo. V děvčatech – kategorie D3 – skvěle reprezentovaly Veronika Lukešová  – 25. místo a Viktorie Pánková – 38. místo. Všem závodníkům blahopřejeme, byli skvělí!!!
Z celkového počtu 16 škol jsme na 11. místě s 50 body a těšíme se na další jarní pokračování. Máte-li chuť se k nám přidat, obraťte se na p. uč. M. Chmelařovou nebo J. Belkovou. Rádi vás přijmeme do našeho sportovního týmu.

Lanový park

Projektový říjnový den 10. 10. 2019 byl pro nás dnem plným očekávání, zkoušek a radostí.
V rámci projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme“, nadačního fondu TESCO, nadace rozvoje občanské společnosti NROS, jsme zorganizovali pro žáky, především s autismem, ale i další sportovce, den plný pohybu.
Brzy ráno jsme se vydali autobusem MHD na Stříbrný rybník do lanového parku. Tam nás přivítali dva instruktoři a rozdělili jsme se na dvě skupiny. První skupina měla na programu lanové překážky – nízké i vysoké, horolezeckou a lanovou stěnu. Druhá skupina měla hry, soutěže a herní aktivity – střelba z kuše, házení hvězdicemi, foukačka, discgolf, lovení zvířátek, lyžování, souboje. Během dopoledne jsme se snažili všechny disciplíny splnit. Celý příspěvek

Národní pohár v plavání

Ve dnech 28. – 29. září 2019 se konal v Praze „Národní pohár v plavání“. Do stověžaté Prahy se sjelo kolem osmdesáti závodníků z celé republiky. Ubytováni jsme byli v hotelu Iris ve Slávistické Sonoba Aréně, kde právě probíhal fotbalový zápas. Soutěžili jsme v disciplínách 25 m prsa, znak a volný způsob. Závod probíhal v klidném a pohodovém prostředí. Naši školu reprezentovalo 5 statečných plavců. Matěj Kulič, Rosťa Středa, Míša Dubský, Tomáš Dubský a Viktorka Pánková. Všichni naši reprezentanti si zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony i za výbornou kázeň. Za odměnu jsme v sobotu po rozplavbách vyrazili do kavárny, kde jsme si zahráli minigolf. Také jsme si udělali výlet k Žižkovskému vysílači. V neděli se konalo finále o medaile, kterého se bohužel ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit Viktorka. Pak nás čekala už jen cesta vlakem do Hradce, kam jsme přijeli unavení, ale velice spokojení. Celý příspěvek

Přespolní běh 2019

Dne 23. září 2019 se – tak jako každoročně – uskutečnilo školní kolo v PŘESPOLNÍM BĚHU. Za krásného počasí běželo 35 sportovců (19 chlapců a 16 dívek) podél řeky Labe přes železný most. Všichni se snažili podat co nejlepší osobní výkon a většinou se jim to podařilo. Nejrychlejší čas dosáhl Michal Ferenc, z děvčat Aneta Šimůnková. Gratulujeme všem, kteří se zúčastnili! Sportu ZDAR!

Festival sportu

Na padesát královéhradeckých sportovních organizací prezentovalo 8. září 2019 svoji sportovní činnost na již 8. ročníku projektu Festival sportu, který se potřetí uskutečnil v krásném prostředí Jiráskových sadů. Návštěvníci všech generací si na vlastní kůži mohli vyzkoušet na 50 druhů známých, či méně známých sportovních odvětví, mimo jiné třeba: sportovní šerm, aikidó, squash, ragby, sportovní střelbu, billiard, golf, box, street dance či BOCCE, kterou zde prezentoval sportovní klub INTEGRA HK, působící při naší speciální škole. Pro ty nejaktivnější účastníky byla v rámci projektu Festival sportu připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohli získat při vyzkoušení minimálně 12 druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu.

MČR v silniční cyklistice 11. – 12.6.2019 – Račice

„Tak jen si mávej, mávej, mávej, jen…….a dávej sbohem“. Tolik slova z písničky Wabiho Daňka.
A proč začínám takto? A u cyklistiky? Protože po letech sportování a dobré práce pro naši školu se s námi loučí na tomto mistrovství dlouholetí reprezentanti v plavání a cyklistice bratři Vlachovi. Romanovi a Lukášovi moc děkuji a přeji hodně štěstí v budoucím životě. A třeba za náš SK Integra ještě budou sportovat. To záleží na nich.
Letos měli těžkou roli – prvním rokem startovali v kategorii juniorů a mužů, kde startovali i 2 současní reprezentanti a několik dalších vynikajících cyklistů. A tak jimi získaná umístění v první polovině startovního pole jsou cenná a výborná.
Již po dvacátédruhé nás na MČR přivítaly Račice, vesnička se slavným vodáckým kanálem. Vyrazili jsme s plným Tranzitem, ani místečko nezůstalo volné, protože naše výprava ve složení: Lukáš a Roman Vlachovi, Jana Feixová, Aneta Šimůnková, Rosťa Středa, Matěj Kulič a Kuba Kantorík  zabrala všechna volná místa. Tyto sportovce jsem vybral na základě jejich výkonů ve školním kole v cyklistice a také podle toho, jak jsou schopni dodržovat pokyny trenérů. Díky klukům z nižších kategorií se náš tým výrazně omladil a bude základním kamenem reprezentace po odchodu bratrů Vlachových.

Celý příspěvek

Mistrovství školy a SK Integra v cyklistice 2019

Hradecké lesy jsou pohádkové! Nejenom svojí pohádkovou stezkou, ale i tím jaké jsou, jak vypadají. A také – spoustou pohádkových příběhů. Mezi ně patří i naše mistrovství školy, které opět mělo tak nádherné počasí, že snad ani lepší být nemůže! Vzduch nasycený vlhkostí po předchozích deštích, modrá, vymetená obloha a spousta zájemců o vítězství ve školním přeboru.
Přístup závodníků byl vzorný, každý se snažil a chtěl „urvat“ ta nejlepší umístění. A to vše se odehrálo 4. června, start byl opět u Lesního hřbitova, otočka tratě na 2,5 km byla u stánku „U vlka“, otočka tratě na 5 km byla u cestníku „Síťovka“. Celý příspěvek

Turistický kurz

Dne 20.5.2019 jsme odjeli vlakem na turistický kurz. Jeli jsme krásnou českou krajinou, až jsme uviděli zříceninu Trosky. To už jsme věděli, že Český ráj je na dohled. V Sedmihorkách jsme vystoupili a 2 km jsme šlapali k našemu penzionu Podháj. Stojí uprostřed lesa a skal. Hned odpoledne jsme prozkoumali blízké okolí, objevili několik léčivých pramenů a studánek. Utvořili jsme partu Zelená šestka.  Během pobytu jsme plnily různé úkoly, řešili kvízy a šifry, které nám zanechal Petr Mlaskač – „místní rodák“. Nakonec jsme získali indicie, které nás dovedly až k pokladu – jímž byl ježek v kleci.
Celá parta tento hlavolam zvládla během několika minut vyřešit. I přes nepřízeň počasí – často pršelo – jsme stihli celodenní výlet do Turnova a na zámek Hrubý Rohozec. Tam se nám moc líbilo – byl krásně zařízený a měli jsme príma slečnu průvodkyni. I cesta vlakem byla fajn. Během týdne se konala lesní, skalní i netradiční olympiáda a nechyběl ani turnaj v bowlingu. Naší závěrečnou tečkou byla stezka odvahy alias návštěva u Ducha Sedmifuka. Kdo se mu pěkně podepsal a slušně jej pozdravil, toho propustil zpět do penzionu. Naštěstí jsme se vrátili všichni.
Celý pobyt byl super a získali jsme na něm mnoho skvělých zážitků. Příště jedeme zas. Zdraví vás kluci ze Zelené šestky.

MČR v malé kopané

Po necelém roce se v Hradci Králové ve dnech 16. – 17. 5. 2019 uskutečnil 19. ročník v malé kopané žáků. Pořadatelem byla Integra HK při Speciálních školách v Hradci Králové. Kvůli nepříznivému počasí se hrálo v hale. Samotný mistrovský turnaj byl zahájen slavnostním nástupem ve 13.00 hodin v hale naší školy, kde se také všechna mužstva utkala o umístění. Organizační zajištění akce bylo na velmi dobré úrovni. K pěknému hernímu fotbalu se přidali účastníci akce slušným a sportovním chováním.

Celý příspěvek