Archiv rubriky: Sportovní akce

Regionální kolo v malé kopané

 

 

 

 

 

 

Naše škola s podporou Královéhradeckého kraje pořádala v pátek 5. 11. 2021 regionální kolo v malé kopané. Do soutěže se přihlásilo 5 družstev a z toho soutěžila čtyři (jedno z důvodu nemoci muselo odstoupit).
K slavnostnímu zahájení nastoupily týmy domácího Hradce Králové, Skutče, Pardubic a Chrudimi. Organizátor akce pan učitel David Ninger nás seznámil s hracím systémem: 4 hráči a brankář a rozpisem zápasů. Poté rozhodčí celého turnaje pan Tomáš Raszka nám vysvětlil pravidla a systém hry. Na závěr nás přišel pozdravit pan ředitel školy Pavel Svoboda a popřál nám fair play hru s nastřílenými góly, vítězství těm nejlepším a všem plno sportovních zážitků.
Hra probíhala podle rozpisu v tabulce a hrál každý s každým. Za odehraný zápas družstva dostávala body, které se sčítaly, a nejvyšší počet určoval vítěze.
První zápas odehrály Pardubice s Chrudimí. Bedlivě jsme sledovali taktiku obou soupeřů. Pardubice vyhrály a my věděli, že to nebude lehký soupeř. V druhém zápase jsme hráli se Skutčí. Byl to vyrovnaný zápas, ale nakonec jsme o gól zvítězili. Poté následovaly obávané Pardubice. Mnoho gólů nepadlo, ale pro nás 2:1 znamenalo prohru. Čekal nás poslední zápas. Podle tabulky síly byly vyrovnané a body rovněž. Jak dosáhnout vítězství? Střelit co nejvíce gólů. Kapitán našeho družstva určil minimálně 5 gólů. V poslední minutě padá do branky soupeře pátý gól! Celý příspěvek

Regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu

 

 

21. 10. 2021  se konal v Hradci Králové již 21. ročník této soutěže.
Tak jsme se konečně sešli a dočkali se! Čeho? No přece pořádné soutěže ve stolním tenisu, možnosti setkat se se soupeři a kamarády z jiných oddílů, poměření sil. Paráda! Vždyť poslední ročník regionálního přeboru ve stolním tenisu se uskutečnil v roce 2019 a již tehdy ale byla účast mírně nižší než v předchozích letech. Že by se méně sportovalo? Že by upadal zájem o tak krásný s dostupný sport jakým stolní tenis je? Ovšem letos byla účast dramaticky nižší než kdykoli jindy. Dokonce ani před 22 lety, to započala historie regionálních přeborů, to nebylo tak hrozné. Zkrátka – COVID na nás dolehl. Byl kvůli němu zrušen loňský ročník 2020. A letos? Pravděpodobný strach z rozvíjejícího se COVIDu, vlastně rok a půl trvající absence tréninků, COVID je neumožnil, zpohodlnění sportovců a ztráta jejich motivace, návyku tréninkového režimu, atd. atd. Některé oddíly přestaly fungovat, stárnou jim sportovci, nejsou trenéři. Nu, a inkluze má také rozhodně svůj vliv. A nadále bohužel platí fakt, že děti přestávají sportovat, navíc speciální školy, které by je na soutěže vyslaly, se potýkají s malým počtem vlastních žáků. Ty děti, které jsou na „běžných“ základních školách integrovány, nejsou nikdy na soutěže určené pro mentálně postižené sportovce, ale ani na soutěže pro intaktní děti, vyslány. Celý příspěvek

Mistrovství České republiky v závodech horských kol

Leckdo by si mohl myslet, že když jsme se s batohy hrnuli do našeho školního mikrobusu, že jedeme někam na výlet. A že ho chceme mít aktivní a proto si vezeme i kola. Nu, a kdyby se ještě dozvěděl, že jedeme do srubů, tak by to bylo jasné, protože srub je dřevěná roubená stavba. Ale není tomu tak – jeli jsme do Srubů, ale jak poznáte podle velkého písmene na začátku, tak to je vesnice. A to vesnice, kde se konalo Mistrovství České republiky ČSMPS v závodech horských kol. A proto také ta horská kola. Naše výpravy byla maličká – trenér Pavel Svoboda a závodníci Petr Štosek a Matěj Kulič. Kluci odjížděli z Hradce s vědomím, že mají natrénováno, znají svoje kola a zásady cyklistické taktiky. Škoda, že s námi nemohli jet Hubert Bulíček a Rosťa Středa (zranění). Celý příspěvek

Regionální kolo ve florbale

Východočeské regionální kolo ve florbale žáků se konalo dne 8.10.2021 v Hradci Králové. Pořadatelem byla Integra Hradec Králové při SpZŠ v Hradci Králové. Regionální kolo  bylo kvalifikací na MČR ve florbale žáků. Turnaje se zúčastnila 3 družstva, která hrála v jedné skupině systémem „každý s každým“. 
Účast družstev ovlivnila nemocnost na školách, ale přesto byl turnaj odehrán v hojném počtu. Turnaje se tak účastnilo 20 hráčů ze tří družstev: 
SK Integra Hradec Králové, SK Integra Chrudim a SK Integra Vysoké Mýto. 
Naše škola obsadila krásné první místo a postarali se o to: Adam Suchánek, Nikolas Bano, Petr Štosek, Lukáš Kulhánek, Nikolas Miko, Lukáš Kaleja.

Školní kolo přespolního běhu

21. září 2021 se uskutečnilo školní kolo přespolního běhu. Tradičně byla vytyčena 2,5 km trať podél řeky Labe. Start byl na levém břehu za mostem u Fakultní nemocnice a zdoláním lávky u Rybárny, závodníci přeběhli na druhý břeh a opět se vrátili ke startu, který byl zároveň cílem. Školního kola se letos zúčastnilo 29 sportovců ve třech kategoriích chlapců a dívek. Běh v terénu si vyzkoušeli jak ostřílení závodníci, tak i nováčci. Na stupních vítězů stáli vždy nejrychlejší tři závodníci ve svých kategoriích.

Výsledky

Mistrovství školy a SK Integra v cyklistice 2021

Hurááááá!!!

To vám byla krááása! Rok jsme nemohli soutěžit a sportovat díky COVIDU a najednou to šlo! Mohli jsme uspořádat školní kolo v cyklistice a nahradit tím loňský ročník, který se nemohl uskutečnit. A vyšlo nám to náramně! Dokonce i počasí nám díky naší statečnosti přálo, přestalo pršet čtvrt hodiny před závady, tím se ochladil i tropický vzduch – no prostě na cyklistiku ideální. Celý příspěvek

Sportovní odpoledne ve školní družině

Dne 17. června si děti ze školní družiny užily sportovní odpoledne. Pobavily se a zasoutěžily si v 10 disciplínách – shazovaly kuželky, házely kroužky na tyčky, špejle do dálky, strefovaly se míčky a talířem na cíl, podlézaly a přelézaly překážky, skákaly přes švihadlo, zahrály si kroket a foukaly bubliny, které se ostatní snažily chytat. Protože bylo velmi teplé počasí, soutěžilo se – pokud to bylo možné – ve stínu. Každý se snažil podle svých možností podat co nejlepší výkon. Odměnou za jejich úsilí byly drobné dobroty, věcné ceny a výborné perníčky, které upekla paní vychovatelka Dáda.  A také legrace, spokojenost a dobrá nálada.

MČR v silniční cyklistice

Jistě znáte film, možná i knížku, „Tři mušketýři“. Na obrázku nejsou mušketýři, a nejsou jenom tři, ale čtyři. A nemají koně, ale kola, na kterých reprezentovali na 23. ročníku Mistrovství České republiky pro sportovce ze škol, jako je ta naše. A jak se jim dařilo? Nemohlo to být lepší!
Kluci úspěšně navázali na slavné cyklisty a cyklistky naší školy, kteří v minulosti školu reprezentovali. A začal se rodit nový reprezentační tým pracovitých sportovců, kteří chtějí trénovat, jsou zodpovědní a jsou parta. Cyklistický tým se začal připravovat ihned, kdy to bylo umožněno – a to od 2. května, kdy se otevřely možnosti tréninků mimo haly a tělocvičny – tedy venku. Měli jsme tedy na přípravu účastni na mistrovství České republiky měsíc a půl. Ale podařilo se!
23. ročník MČR přivítaly Račice, vesnička se slavným vodáckým kanálem. Nominaci si vysloužili jenom kluci, o reprezentaci dívky neměly zájem. Rosťa Středa a Matěj Kulič jsou v reprezentaci školy již delší dobu, ale podařilo se objevit další dva bezvadné cyklisty – Huberta Bulíčka a Petra Štoska. Oba dva se sžili se silničními koly již na prvním tréninku. Celý příspěvek

Plavání Praha 2020

V úterý 10. 3. 2020 se naši nejlepší plavci účastnili závodů v plavání, na které jsme se vydali stejně jako vloni do Prahy. Plavecký bazén v areálu pražské Slavie prošel rekonstrukcí, takže oproti loňskému roku vypadal o poznání lépe.
Naše barvy hájilo 6 členů plaveckého oddílu: Aneta Šimůnková, Filip Zahálka, Daniel Vít, Matěj Kulič, David Limr a Jakub Kantorík. Bohužel účast nebyla tak hojná, jak jsme my a hlavně organizátoři očekávali. Mladší žáci byli pouze dva a to naši David s Kubou. Ve starších žácích neměl Matěj na 50m P a 50m Z žádného konkurenta. Jediné silně obsazené kategorie byly ty juniorské, kde jsme měli také své zástupce, Anetu, Dana a Filipa a ti se rozhodně v silně obsazených rozplavbách neztratili.
Celkem jsme získali 8 prvních, 4 druhá a 2 třetí místa. Ještě větším úspěchem je vylepšení deseti osobních rekordů! Celý tým si také zaslouží velkou pochvalu za vynikající reprezentaci školy, nejen svými výkony, ale i chováním a vytvářením perfektní atmosféry při rozplavbách.

Výsledky

Školní kolo v plavání

V úterý 18. 2. 2020 se uskutečnilo tradiční školní kolo v plavání. Sešlo se 21 plavců v devíti kategoriích, kteří soutěžili ve třech stylech. Plavalo se 50m prsa, 50m VZ a 50m znak. Všichni závodníci se velice snažili a podávali velmi dobré výsledky. Většina členů plaveckého kroužku si zlepšila své nejlepší časy. Někteří z těchto plavců budou naši školu reprezentovat na regionálním kole v Praze, Chrudimi a na MČR v Liberci. Titul nejvšestrannější plavec školy letos vybojoval Daniel Vít.
Všichni zúčastnění žáci si zaslouží velkou pochvalu, nejen za předvedené výkony, ale i za skvělé sportovní chování po celou dobu trvání závodů. Jen doufáme, že v příštím roce najde odvahu změřit své síly ještě více plavců.
Výsledky