Archiv pro měsíc: Leden 2019

MČR v košíkové 2019

30.ledna se konal v Hradci Králové jubilejní 20. ročník MČR v košíkové žáků. I sportovci z naší školy se této akce účastnili. Měli před sebou nelehké zápasy s Louny, Tanvaldem, Teplicemi a Frýdlantem. Velkou výhodou pro náš tým bylo, že jsme hráli na domácím hřišti a také to, že chlapci, kteří nás reprezentovali, mají dlouhodobé zkušenosti s taktikou hry i z jiných sportů, jako je fotbal nebo florbal. Nakonec naši basketbalisté našli pouze jednoho přemožitele a to vynikající SK Tanvald, jehož hráči byli výborně sehraní a bylo vidět, že se košíkové věnují určitě více, než ostatním sportům.
Do průběhu Mistrovství byla letos také nově zařazena soutěž ve  střelbě na koš, kterou zcela nečekaně vyhrál náš střelec René Morga. Celý příspěvek

Mateřská škola, Speciální základní škola a Praktická škola
v Hradci Králové, Hradecká ulice 1231
Vás zve na

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V úterý 19. 2. 2019 OD 8,00 DO 15,00 HODIN
 Nabízíme prohlídku školy, možnost nahlédnout do výuky.

MČR v lyžování 2019

Již druhým rokem se Mistrovství ČR konalo 28. a 29. 1. 2019 v krkonošském Lánově poblíž Vrchlabí a naše výprava sportovců tam samozřejmě nemohla chybět. Měli jsme účastníky v kategoriích ženy a muži A i B a žákyně A. První den, kdy se závodilo volným stylem na běžeckých tratích ve Vrchlabí, se podařilo získat Romaně Kačmarikové a Anetě Šimůnkové druhá místa v běhu na tři kilometry. Ostatní sportovci se ve vysoké konkurenci umístili spíše v druhé polovině startovního pole.
Druhý den byl vyhlášen závod v běhu na lyžích klasickou technikou. Tratě byly tentokrát projety na letišti hned vedle hotelu, kde byla naše výprava s ostatními ubytována. Zde opět excelovala děvčata Aneta Šimůnková a Romana Kačmariková. Romana byla tentokrát na prvním místě a Aneta skončila na místě druhém. Ostatní sportovci skončili ve své kategorii znovu spíše v druhé polovině startovního pole. Nutno ale podotknout, že se všichni účastníci snažili o co nejlepší výkon.

Projekt – Mediální den

V pondělí 28. ledna se celá budova prvního stupně proměnila do prostředí reklam, inzerátů rozhovorů, zpráv, sociálních sítí a podobných věcí, které souvisí s medii.
Na devíti stanovištích jste měli možnost se dozvědět, co jsou média a čím se zabývají. Naživo si zkusit rozhovor do mikrofonu, nahrát a poslechnout si svůj hlas, vystupovat v reklamě, číst zprávy, vytvořit svůj  vlastní  inzerát, dozvědět se, které profese se podílejí na medializaci a také třeba hledat v jízdním řádu. Zajímavostí pro vás určitě bylo dozvědět se, jak vzniká reklama od nápadu až po vlastní prezentaci v různých mediích.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto projektového dne. Ale také vám, žáci a studenti, kteří jste správně a se zaujetím plnili zadané úkoly.
Projektové dny nekončí a budeme rády, když od vás dostaneme náměty, které vás zajímají a co se vám na projektových dnech líbilo nejvíce.

Lyžování v Deštném

Skupinka lyžařů z naší školy se vydala týden před Mistrovstvím ČR v klasickém lyžování najet pár kilometrů v zasněženém Deštném v Orlických horách. Podmínky byly díky čerstvě upraveným trasám a prašanu vynikající. Sportovci si ověřili, že na závody jsou připraveni. Dokonce se nám poštěstilo vidět tradiční závod psích spřežení – Šediváčkův long, který vedl kousek od běžeckých tratí. Na závěr jsme si udělali fotku se sněhovou sochou Huskyho, ležícího pod sjezdovkami.

Jaroměřská hokejka 2019

7. ročník florbalového turnaje a turnaje dovednostních disciplín základních škol speciálních a praktických škol se uskutečnil 23.1.2019. Také naše škola nominovala dvě družstva do tohoto turnaje. Letos se sešlo 8 družstev a každý si zahrál s každým i díky dobré organizaci. Vždyť se hrálo na dvou florbalových hřištích a ostatní se mohli ještě účastnit i dovednostních disciplín. Do Jaroměře byli nominováni hráči z A2, A8 a A9, kteří vytvořili jedno družstvo a PrŠ1, Prš2 druhé družstvo. Soutěžili jsme pod názvem Hradec 1 a Hradec 2. Nejsilnějším soupeřem nám byli hráči z Jaroměře a Trutnova. Nakonec se Hradci 1 podařilo všechny zápasy vyhrát a jeden remizovat. Průběžně jsme sledovali s napětím výsledky ostatních týmů a netrpělivě jsme očekávali vyhlášení vítězů turnaje.  První místo a zlatá medaile byly odměnou za naše výkony, snažení a skvělou hru. Zároveň byla vyhlášena cena fair play, nejlepší střelec a nejlepší brankář. I v této kategorii získal Hradec 2 – Jana Feixová cenu fair play. Turnaj probíhal v přátelské atmosféře, obohatil nás o nové poznatky a zkušenosti. Šlo především o to, abychom se sešli, předvedli naše nejlepší výkony a měli jsme dobrý pocit ze hry. A to se opravdu povedlo!

Školní kolo ve florbalu 2019

Již tradiční sportovní akce, 5. ročník florbalového turnaje, se uskutečnil 21.1.2019. Soutěž probíhala ve dvou disciplínách: florbalový zápas a dovednosti ve florbalu. Letos se přihlásilo 10 družstev ze ZŠS a PrŠ. Zápasy se odehrávaly ve školní tělocvičně a byly stanoveny dvě skupiny podle výkonnosti, ve kterých hrálo každé družstvo s každým. Podle pořadí se stanovily další zápasy, a to již o umístění. V nerozhodných soubojích  nakonec zvítězilo družstvo tříd A2+A8. Stříbrnou medaili vybojovali hráči ze třídy S2  a  třetí místo získala třída A9 . V dovednostních disciplínách se soutěžilo ve slalomu, střelbě na branku a v rychlostním běhu s míčkem a hokejkou. Těchto disciplín se zúčastnili téměř všichni účastníci florbalového turnaje. Příjemně strávené sportovní dopoledne, hra fair play, tolerance a sportovní bojovnost a nadšení bylo heslem celého turnaje.

MČR v přehazované 2019

Historicky 1. ročník Mistrovství ČR v přehazované se konal v Táboře 16. a 17. ledna. Účastnil se ho i náš tým SK Integry HK ve složení Verona, Žaneta a Natála Ferencovi, Tereza Mejtská a Klaudie Žigová. Z celkového počtu osmi týmů ze speciálních škol a odborných učilišť se naše družstvo umístilo na sedmém místě. Ačkoli se děvčata snažila, dělala zbytečné chyby, které je připravily o cenné body. Určitě také naší hře neprospělo vzájemné obviňování z chyb a hádky, které mezi sebou vyvolávaly sourozenci Ferencovi. Nicméně všechny dívky si na závěr perfektně připravené a zajištěné akce uvědomily, že si výborně zahrály a měly také možnost porovnat vzájemně síly s ostatními družstvy z celé republiky.