Archiv pro den: 3.4.2019

Ekologický program – SEVERu

Dne 3. dubna se žáci tříd A3, A4, A7 a S4 zúčastnili ekologického programu v rámci environmentální výchovy, a to ve středisku ekologické výchovy SEVER Hradec Králové. Jednalo se o dva programy z čtyř programového cyklu o životě zvířat. V rámci prvního programu s názvem Krtek a jeho kamarádi se žáci dozvěděli o přírodě a životě ve městě. Po svačinové přestávce pak na první část navázal program druhý, a to na téma Život na vesnici. Oba programy byly velmi pěkně připravené, lektorky aktivně zapojovaly žáky do děje a zábavnou formou jim předávaly základní informace o daných tématech. Na tyto programy bude pro stejnou skupinu žáků navazovat druhá část, a to 17. dubna, a to opět formou dvou programů. Tentokrát na téma Domácí mazlíčci a Pojďte s námi do ZOO. Již nyní se moc těšíme.

Literární výchova

Děti z A5 si užívají hodiny literatury netradičně. Jedenkrát měsíčně docházejí do Malšovické knihovny, kde působí úžasná paní knihovnice, která je seznamuje se spisovateli a jejich knihami. V posledních měsících jsme se dozvěděli zajímavosti za života pana Ondřeje Sekory a četli ukázky z jeho knih o Ferdovi Mravenci, městě Kocourkově či Kuřeti Napipi. Seznámili jsme se se současně píšící autorkou veselých a moderních pohádek Stanislavou Reschovou a velmi nás zaujalo vyprávění o panu Jaroslavu Foglarovi, jako zakladateli skautských oddílů v Čechách. Jeho kreslené komiksy ze života party kluků – Rychlých šípů se našim „chlapům“ moc líbily a příběhy ze Stínadel se staly naším průvodcem po celý měsíc. Ke každému spisovateli si ve třídě vytvoříme výstavku jeho děl, měsíc si o něm vyprávíme a čteme autorovy knihy, které si kluci půjčují v naší školní knihovně. Tam jim vždy perfektně poradí paní učitelka Radka Balková a knihy si můžeme ponechat tak dlouho, jak potřebujeme pro naši práci. Společně vybereme vždy nejlepší knihu nebo příběh a ten si zapíšeme do našich čtenářských deníků. Tak jsou autoři knih stále s námi a můžeme si je kdykoli připomenout.

Jarní turnaj ve stolním tenise

Dne 3.4.2019 jsme se zúčastnili Jarního turnaje ve stolním tenise, který se konal v Novém Bydžově. Pořadatelem byl Domov sociálních služeb Skřivany.
Všichni sportovci vzorně reprezentovali naši školu a SK Integru.

 

 

Naší školu a SK Integru reprezentovali:

                                             kategorie                    umístění
Lukáš Kocourek                B do 30 let                    1.
Jakub Drahušynec            B do 30 let                    3.
Nikolas Miko                     B do 30 let                    4.
Marek Petružálek             B do 30 let                     5.
Marie Hátlová                   B nad 30 let                  3.
Martin Chaloupka            B nad 30 let                  4. ve skupině
Jiří Honsnejman                B nad 30 let                  4. ve skupině