Archiv pro měsíc: Září 2019

Národní pohár v plavání

Ve dnech 28. – 29. září 2019 se konal v Praze „Národní pohár v plavání“. Do stověžaté Prahy se sjelo kolem osmdesáti závodníků z celé republiky. Ubytováni jsme byli v hotelu Iris ve Slávistické Sonoba Aréně, kde právě probíhal fotbalový zápas. Soutěžili jsme v disciplínách 25 m prsa, znak a volný způsob. Závod probíhal v klidném a pohodovém prostředí. Naši školu reprezentovalo 5 statečných plavců. Matěj Kulič, Rosťa Středa, Míša Dubský, Tomáš Dubský a Viktorka Pánková. Všichni naši reprezentanti si zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony i za výbornou kázeň. Za odměnu jsme v sobotu po rozplavbách vyrazili do kavárny, kde jsme si zahráli minigolf. Také jsme si udělali výlet k Žižkovskému vysílači. V neděli se konalo finále o medaile, kterého se bohužel ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit Viktorka. Pak nás čekala už jen cesta vlakem do Hradce, kam jsme přijeli unavení, ale velice spokojení. Celý příspěvek

Vernisáž

Oblastní charita Hradec Králové vyhlásila minulý školní rok 9. ročník výtvarné soutěže na téma „Pomáháme seniorům“.  I naše škola se této soutěže zúčastnila. A jako každý rok jsme získali mnoho krásných cen. 25. září odpoledne proběhla vernisáž, na které jsme s vybranými výtvarníky nemohli chybět. Ve vestibulu byl připraven krásný kulturní program s výstavou prací z několika škol a nejen z Hradce Králové. Po kulturním programu začalo vyhodnocení prací. Naše škola slavila opět velký úspěch. Na 1. místě se umístila Lucie Zaplatílková, na 2. místě Jiří Balcar, David Bokůvka a Jiří Roh. Na 3. místě se umístila Natálie Kunartová. Všem oceněným gratulujeme a ostatním, kteří se této soutěže zúčastnili, děkujeme.

Výstava stále probíhá a můžete ji navštívit i vy ve vestibulu Královéhradeckého kraje na Pivovarském náměstí.

Přespolní běh 2019

Dne 23. září 2019 se – tak jako každoročně – uskutečnilo školní kolo v PŘESPOLNÍM BĚHU. Za krásného počasí běželo 35 sportovců (19 chlapců a 16 dívek) podél řeky Labe přes železný most. Všichni se snažili podat co nejlepší osobní výkon a většinou se jim to podařilo. Nejrychlejší čas dosáhl Michal Ferenc, z děvčat Aneta Šimůnková. Gratulujeme všem, kteří se zúčastnili! Sportu ZDAR!

Pohádkový les

V sobotu, 21.9.2019 jsme se účastnili akce Pohádkový les. Pro rodiče s dětmi bylo připraveno 8 stanovišť se zábavnou aktivitou přibližující problematiku různých zdravotních handicapů, např.: sluchového, zrakového, pohybového, nebo mentálního handicapu a jejich vzdělávání. U každého stanoviště účastníky přivítají pohádkové bytosti, které měly děti za úkol poznávat. Konec trasy byl u Rytířského hradiště, kde bylo pro účastníky akce připraveno občerstvení a mnoho zábavných atrakcí: ukázky Hippoterapie a projížďky na koních, malování na obličej, jízda na koloběžkách. Počasí nám přálo a tak si všichni užili příjemnou sobotu.

Kroužek Kuchtík

Kuchaři a kuchařky v akci! Máme tu další školní rok a s ním i nový kroužek „Kuchtík“. Každé úterý se schází parta kluků a holek a podle receptů se učíme připravovat slané i sladké dobroty. Pečení ani vaření se nebojíme a vše se pěkně naučíme.

Držte nám palce a přejeme všem dobrou chuť!

 

Festival sportu

Na padesát královéhradeckých sportovních organizací prezentovalo 8. září 2019 svoji sportovní činnost na již 8. ročníku projektu Festival sportu, který se potřetí uskutečnil v krásném prostředí Jiráskových sadů. Návštěvníci všech generací si na vlastní kůži mohli vyzkoušet na 50 druhů známých, či méně známých sportovních odvětví, mimo jiné třeba: sportovní šerm, aikidó, squash, ragby, sportovní střelbu, billiard, golf, box, street dance či BOCCE, kterou zde prezentoval sportovní klub INTEGRA HK, působící při naší speciální škole. Pro ty nejaktivnější účastníky byla v rámci projektu Festival sportu připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohli získat při vyzkoušení minimálně 12 druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu.

Život mě baví v pohybu

Naše škola se přihlásila do Projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme“, nadačního fondu TESCO, nadace rozvoje občanské společnosti NROS.
Projektem chceme naplnit myšlenku „Člověka nedefinují překážky, ale síla a touha je překonávat“. Chceme pro děti připravit sportovní den v lanovém centru, kde si vyzkouší své schopnosti a dovednosti.  Abychom podpořili aktivní pohyb žáků, zakoupíme prolézačku na lezení a šplhání. Umístili bychom ji v areálu venkovního atria školy. Pohyb je pro ně vždy zábavnější, pokud si ho mohou užívat s někým blízkým. Díky vzájemné podpoře dosahují snadněji cílů.
4. září 2019 byla slavnostně předána výhercům plaketa s částkou, kterou získali v soutěži. Náš projekt oslovil veřejnost a ta nás podpořila natolik, že jsme získali 1. místo a finanční odměnu
30 000 Kč.

Bezpečné nábřeží

Ani naše třída nemohla chybět na 2. ročníku  „Bezpečné nábřeží“.Nejvíce se nám líbil zásah vrtulníku nad hladinou Labe při záchraně tonoucího. Podívali jsme se také do útrob vrtulníku zdravotnické záchranné služby. Posadili jsme se za řídítka policejního motocyklu a skútru Horské služby, vyzkoušeli jsme si poskytnutí první pomoci. Dozvěděli jsme se i to, proč nehasit olej vzplanutý na plotně vodou. Také nás zaujaly ukázky výcviku policejních psů. Tato mimořádná akce se nám tak líbila, že už se na ni těšíme zase za rok.