Archiv pro měsíc: Prosinec 2019

Vánoční kapřík

V úterý 17. prosince se v Trutnově konal 5. ročník závodů v plavání „Vánoční kapřík“. Soutěžilo se v disciplínách 25 m a 50 m prsa, znak a volný způsob. Závod probíhal v klidném, pohodovém prostředí. Naši školu reprezentovalo 7 statečných plavců. Kuba Kantorík, Matěj Kulič, Dan Vít, David Limr, Metoděj Tobolka, Viktorka Pánková a Lia Havelková. Všichni předvedli výborné výkony a díky tomu si odvezli 6 zlatých, 5 stříbrných a 5 bronzových medailí, které si vyplavali ve svých osobních rekordech. Navíc všichni vytvořili výbornou partu, která držela pohromadě a navzájem se podporovala a přála si štěstí, i když někteří plavali ve stejných kategoriích a tudíž byli vlastně soupeři.
Všem patří veliká pochvala a poděkování za perfektní reprezentaci školy.
Výsledky: Celý příspěvek

Slunovrat a Tomáš Klus

Sny a přání se plní o Vánocích. Divadelnímu souboru Slunovrat se jeden sen splnil. V pondělí 16. prosince se v hradecké filharmonii rozezněly písně Tomáše Kluse. Mnozí mladí členové souboru si přáli stát s ním na jednom jevišti. Vždyť znají jeho písně a broukají si známé melodie. Sen se splnil.
Avšak před divadelníky, a hlavně jejich uměleckou vedoucí, stál nelehký úkol. Pohybově, tanečně a choreograficky ztvárnit a naplnit název společného představení „Jedno je vším, Všechno jedním.“ Myšlenka jedinečnosti každého člověka, rozdílnosti osobností, ale zároveň spojující jednota a sounáležitost. Celý příspěvek

Vánoční jarmark

Vánoční čas přišel opět mezi nás, a i v letošním roce se v naší škole dne 12.12.2019 uskutečnil jubilejní 10. ročník jarmarku. Ve vstupních prostorách školy se rozsvítil stromeček, z dálky jiskřila záře světýlek a linula se vůně svíček. Vánoční náladu nám v prvních okamžicích přinesla vystoupení našich dvou souborů Divadelňáčku a Muzicírování. Děti si pro všechny přítomné připravily pod vedením paní učitelek taneční a hudební pásma. Ta nás provázela po celé dopoledne. Jarmark byl náležitě uveden a samotný prodej mohl začít v plném proudu. Během celého dne mohli přicházet učitelé s dětmi, rodiče, přátelé školy, studenti z pedagogické fakulty a kolemjdoucí, aby si nakoupili krásné vánoční dárky pro své blízké a kamarády. Všichni měli možnost ochutnat tradiční vánoční cukroví, pochutnat si na vyhlášeném vánočním štrůdlu a zahřát se zimním čajem nebo ochutnat horký ovocný nápoj. V nabídce byly také kremrole, muffiny a mini bábovičky, o které byl velký zájem. Všichni si velmi pochutnali. Všem přítomným se vykouzlil úsměv na tváři a atmosféra všude kolem byla opravdu vánoční. Věříme, že si tuto akci všichni velmi užili a přenesli si kousek Vánoc i do svých domovů. V příštím roce se budeme těšit na viděnou.

Referát v hodině fyziky

Velkým zájmem Petra Vlčka ze třídy A2 jsou počítače a jejich součástky. Na toto téma si připravil zajímavý referát, který prezentoval žákům z autistických tříd A1-A6 a třídy S1. Seznámil je především s historií vývoje operačního systému, ukázal jim a popsal součástky na základní desce počítače. Vysvětlil jim, na co si mají dát pozor, až si budou sestavovat svůj vlastní počítač. Využil školní monitor a interaktivní tabuli, které propojil se svým zařízením. Žáci si mohli vyzkoušet psát text v textovém editoru T602, mohli si zahrát jednu z prvních počítačových her Prehistorik 2. Celý příspěvek

Zimní sportovní soustředění 2019

Žáci naší školy se 2.– 6.12. 2019 zúčastnili soustředění v Horní Malé Úpě společně s dalšími studenty speciálních škol ČR pořádané ČSMPS. V průběhu celého týdne si mohli všichni vyzkoušet různé sportovní aktivity a zjistit svoje schopnosti. První den byl na programu bowling, který většina hrála poprvé. Den druhý moc nepřálo počasí, a tak se jelo do nedalekého polského města Karpacz do vodního parku Tropikana. Nejnáročnějším dnem byla středa, kdy se šlo na celodenní výstup na Sněžku. Krásné slunečné počasí bylo nádhernou odměnou pro výletníky. Ve čtvrtek se děti poprvé seznamovaly s běžkami. Jelo se po Pomezním hřebenu. Při večerním předávání diplomů nás překvapil čert a Mikuláš. Poslední den byla procházka ke kostelu sv. Petra a Pavla. Po celý týden pobytu účastníci mohli navíc využívat sportovní halu, kde hráli florbal, badminton, stolní tenis a soutěžili ve veslování na trenažérech. Večerní wellness jim sloužil k odpočinku a relaxaci. Všichni se vraceli domů unavení, ale plní zážitků a nadšení, že vše zvládli.

Mateřská škola, Speciální základní škola a Praktická škola v Hradci Králové, Hradecká 1231, pořádá
10. VÁNOČNÍ JARMARK
Ve čtvrtek 12. 12. 2019 v prostorách školy
od 7:40 hodin do 15:30 hodin

PROGRAM:
vánoční pásmo Divadelňáčku a hudebního souboru Muzicírování               
prodej vánočních výrobků dětí naší školy           
prodej vánočního cukroví, zdobených perníčků
prodej dárků, adventních věnců                   
vánoční pohoštění                                           
dárky nakoupíte za nízké ceny
VSTUP ZDARMA
Výtěžek z prodeje bude věnován dětem naší školy

Čerti, Mikuláš a andělé

Již tradičně se 5.12. na naší škole uskutečnila  tato akce. Pět žáků osmých a devátých tříd si navléklo připravené kostýmy těchto postav, pečlivě se nalíčilo a navštívilo jednotlivé třídy  na škole. Všude byli mile přivítáni, dostali i obrázky od dětí. Mikuláš všechny pochválil, některé i pokáral, ale nakonec je obdaroval drobnými sladkostmi. Tuto akci si užili jak hlavní aktéři v kostýmech, tak i žáci ve třídách.

Výtvarná galerie „U nás“

V měsíci listopadu byla v naší škole uvedena výtvarná galerie s názvem: „U nás“. Nachází se ve druhém patře hlavní budovy. Otevřel ji svou výstavou náš žák David Bokůvka, který velice rád kreslí vlastní i známé pohádkové postavičky. Většinu z nich vidí ve své hlavě a nepotřebuje žádnou předlohu. Z obrázků se dá po dobrém prozkoumání sestavit i celý příběh. David nechal dětem i několik omalovánek a úkolů, aby si návštěvníci mohli zasoutěžit nebo si obrázky vybarvit. Zajímavá a inspirující výstava potrvá do konce roku 2019.