MČR v lyžování 2019

Již druhým rokem se Mistrovství ČR konalo 28. a 29. 1. 2019 v krkonošském Lánově poblíž Vrchlabí a naše výprava sportovců tam samozřejmě nemohla chybět. Měli jsme účastníky v kategoriích ženy a muži A i B a žákyně A. První den, kdy se závodilo volným stylem na běžeckých tratích ve Vrchlabí, se podařilo získat Romaně Kačmarikové a Anetě Šimůnkové druhá místa v běhu na tři kilometry. Ostatní sportovci se ve vysoké konkurenci umístili spíše v druhé polovině startovního pole.
Druhý den byl vyhlášen závod v běhu na lyžích klasickou technikou. Tratě byly tentokrát projety na letišti hned vedle hotelu, kde byla naše výprava s ostatními ubytována. Zde opět excelovala děvčata Aneta Šimůnková a Romana Kačmariková. Romana byla tentokrát na prvním místě a Aneta skončila na místě druhém. Ostatní sportovci skončili ve své kategorii znovu spíše v druhé polovině startovního pole. Nutno ale podotknout, že se všichni účastníci snažili o co nejlepší výkon.