MČR v malé kopané

Po necelém roce se v Hradci Králové ve dnech 16. – 17. 5. 2019 uskutečnil 19. ročník v malé kopané žáků. Pořadatelem byla Integra HK při Speciálních školách v Hradci Králové. Kvůli nepříznivému počasí se hrálo v hale. Samotný mistrovský turnaj byl zahájen slavnostním nástupem ve 13.00 hodin v hale naší školy, kde se také všechna mužstva utkala o umístění. Organizační zajištění akce bylo na velmi dobré úrovni. K pěknému hernímu fotbalu se přidali účastníci akce slušným a sportovním chováním.

Na turnaj se podařilo zajistit finanční podporu formou grantu města Hradce Králové (20 000,- Kč), která byla použita na zabezpečení pitného režimu, odměn pro všechna mužstva a také pohárů pro 1. – 3. místo, medailí a zaplacení rozhodčích. MČR v malé kopané žáků proběhlo velmi dobře a splnilo svůj sportovně společenský cíl. Děkujeme všem účastníkům za přítomnost na akci, byl to hezký sportovní zážitek a doufáme, že v příštím roce se počet účastníků zvýší, naším přáním by byla přítomnost zástupců všech regionů činných v Českém svazu mentálně postižených sportovců.