Vodní elektrárna „Hučák“

Královéhradecký kraj vypsal výzvu MUP k volnočasovým aktivitám. Naše škola se do ní zapojila projektem „Město, které je mým životem“. Poznat dobře své město, jeho kulturní skvosty, přírodní  a  architektonické zajímavosti, bylo cílem projektu.
Jednou z aktivit bylo získat technické znalosti v malé vodní elektrárně na Labi „Hučák“ a informace o obnovitelných zdrojích v infocentru elektrárny.

Dne 24. 9. 2021 jsme navštívili historickou budovu vodní elektrárny Hučák. V infocentru jsme nejprve zhlédli film, který nás uvedl do problematicky obnovitelných energií. Nenásilnou formou nám sdělil mnoho zajímavých informací hlasem Petra Vondrušky. Pak jsme se přesunuli k samotné prohlídce vodní elektrárny a jejího zařízení. Milá paní průvodkyně se nám po celou dobu prohlídky věnovala s maximálním nasazením a zodpovídala mnoho dotazů, ze kterých bylo patrno, že exkurze děti baví a zajímá je. Patrně nejvíc je však bavila návštěva interaktivní expozice, kde si mohly vše, jak se říká, osahat. S velkým úspěchem se setkala vitrína, kde si děti mohly vytvořit tornádo.