Testování ve škole od 3.1.2022

Pokyny pro zákonné zástupce pozitivně testovaného žáka

  1. Zákonný zástupce je povinen pozitivně testované dítě ve škole vyzvednout v co nejkratší době nebo zajistit vyzvednutí jinou osobou
  2. V případě, že je výsledek PCR test žáka pozitivní, je zákonný zástupce povinen o pozitivním výsledku PCR testu bez zbytečného odkladu informovat registrujícího poskytovatele zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost (dále jen dětský lékař). Tento dětský lékař je povinen nařídit dítěti nebo žákovi izolaci.                              
  3. Je povinen bezodkladně nahlásit škole výsledek testu.
  4. Pokud má žák školy pozitivní výsledek PCR testu a byl v průběhu 2 dnů před projevem klinických příznaků onemocnění covid-19 nebo v průběhu 2 dnů před odběrem vzorku pro provedení PCR testu, případně do dne zjištění pozitivního výsledku PCR testu osobně přítomen ve škole, je zákonný zástupce žáka povinen bezodkladně nahlásit škole výsledek testu.

Vycházka za Betlémem

Od 1. prosince do 9. prosince 2021 měli možnost žáci naší školy navštívit v Náboženské obci CČSH Velký Juračkův Betlém v rámci akce „Vycházka za Betlémem“. V začátku týdne bylo sice nevlídné deštivé počasí, ale i tak přicházeli žáci nadšeni z této vycházky. Návštěvníci v poslední den této akce měli počasí už vánoční, krásně poletoval bílý sníh.
Mile nás přivítala paní Pospíšilová a zaujala nás poutavým výkladem. Betlém uváděla do provozu otočením figurky – ovečky. Postupně se pohybující postavičky, znázorňující různá povolání, ale i povahové rysy lidí, žáky okouzlily. Taktéž modrobílé ladění se zlacením celého Betléma je netradiční, ale velmi působivé. To, že autor své dílo vyráběl 8 let, nás ani nepřekvapilo. Za prohlídku stojí i vidět na místě další dva keramické Betlémy ve tvaru hodin, které stojí vedle Velkého Juračkova Betlému. Krásnou vánoční atmosféru ještě paní Pospíšilová naladila hrou na zvony v kostele sv. Ambrože písničkou „Půjdem spolu do Betléma“. Žáci si mohli v kostele prohlédnout nejen výstavu Betlémů a zvony, ale s nadšením si na zvony zkusili i zahrát.  
Děkujeme paní Pospíšilové, která nás provázela a v této adventní době svým laskavým přístupem navodila v každém krásnou vánoční atmosféru. Návštěvu doporučujeme i ostatním. Pokud se nemohli dostavit v uvedeném termínu akce, mohou podle svých možností navštívit Betlém dle individuální dohody s paní Pospíšilovou. Velký Juračkův Betlém je zpřístupněn pro veřejnost celoročně.

Vánoční přáníčka pro Charitu Hradec Králové

Oblastní charita nás prostřednictvím emailu pro dobrovolníky oslovila a požádala o pomoc s tvorbou přáníček pro osamělé seniory. Pro naše šikovné děti to byla výzva. Malé výtvarníky úkol moc bavil. Vytvořili na 166 kusů krásných přáníček i s vepsaným věnováním. Všem moc děkujeme. Přáníčka byla předána paní Petře Zikové z Oblastní charity v Hradci Králové a již brzy poputují s drobnými dárečky k babičkám a dědečkům.

 

Oznámení

Ředitel Mateřské školy, Speciální základní školy a Praktické  školy oznamuje:

ve dnech 20. – 22.12. nebudou vyhlášeny volné dny ředitele školy. 

 

 

Regionální kolo v malé kopané

 

 

 

 

 

 

Naše škola s podporou Královéhradeckého kraje pořádala v pátek 5. 11. 2021 regionální kolo v malé kopané. Do soutěže se přihlásilo 5 družstev a z toho soutěžila čtyři (jedno z důvodu nemoci muselo odstoupit).
K slavnostnímu zahájení nastoupily týmy domácího Hradce Králové, Skutče, Pardubic a Chrudimi. Organizátor akce pan učitel David Ninger nás seznámil s hracím systémem: 4 hráči a brankář a rozpisem zápasů. Poté rozhodčí celého turnaje pan Tomáš Raszka nám vysvětlil pravidla a systém hry. Na závěr nás přišel pozdravit pan ředitel školy Pavel Svoboda a popřál nám fair play hru s nastřílenými góly, vítězství těm nejlepším a všem plno sportovních zážitků.
Hra probíhala podle rozpisu v tabulce a hrál každý s každým. Za odehraný zápas družstva dostávala body, které se sčítaly, a nejvyšší počet určoval vítěze.
První zápas odehrály Pardubice s Chrudimí. Bedlivě jsme sledovali taktiku obou soupeřů. Pardubice vyhrály a my věděli, že to nebude lehký soupeř. V druhém zápase jsme hráli se Skutčí. Byl to vyrovnaný zápas, ale nakonec jsme o gól zvítězili. Poté následovaly obávané Pardubice. Mnoho gólů nepadlo, ale pro nás 2:1 znamenalo prohru. Čekal nás poslední zápas. Podle tabulky síly byly vyrovnané a body rovněž. Jak dosáhnout vítězství? Střelit co nejvíce gólů. Kapitán našeho družstva určil minimálně 5 gólů. V poslední minutě padá do branky soupeře pátý gól! Celý příspěvek

Výlet do ZOO Dvůr Králové

V úterý 26. 10. 2021 jsme využili poslední možnost k odjezdu na výlet. Měli jsme štěstí na nádherné počasí.
Probíhal zde týden duchů, spojený s dlabáním dýní. Objednali jsme si výukový program pro školy a prošli jsme pod vedením velice šikovné paní lektorky celou zahradu.
I přesto, že bylo chladněji, viděli jsme množství zvířat – slony, žirafy, hrochy, nosorožce, surikaty, opice, rybičky, fosily a ještě hodně dalších. Vyslechli jsme si hodně zajímavých informací – nejstarší slonici je 47 let a má jeden kel spravovaný jako u zubaře,  jak rychle běhá gepard. Také museli odstěhovat krokodýla, protože se již nevešel do akvária – měřil přes 4 metry.
Moc se nám to líbilo a budeme doufat, že covid zmizí a my pojedeme poznávat další krásná místa.

Exkurze do OU v Hořicích v Podkrkonoší

V pondělí 25.10.2021 se uskutečnila exkurze žáků 9.třídy a několika osmáků do OU v Hořicích v Podkrkonoší – Střední škola řemesel.
Přijel pro nás osobně pan zástupce zdejšího OU, který nás potom také prováděl školou, internátem a dílnami pro praktické vyučování. Také nám zodpověděl veškeré dotazy.

 

 

Vyučují se zde tyto obory:
Brašnářská a sedlářská výroba
Čalounická výroba
Zednické práce
Malířské a natěračské práce
Zemědělské práce
Pečovatelské služby
Praktická škola dvouletá

Viděli jsme dílny pro obory, které na OU v Hradci Králové nejsou a jejichž absolventi, po  ukončení studia, nemají problém s hledáním zaměstnání.
Zajímavé v této škole je uspořádání výuky a praxe – již od prvního ročníku dva dny výuka a tři dny praxe. Exkurze se všem velice líbila.                      

Regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu

 

 

21. 10. 2021  se konal v Hradci Králové již 21. ročník této soutěže.
Tak jsme se konečně sešli a dočkali se! Čeho? No přece pořádné soutěže ve stolním tenisu, možnosti setkat se se soupeři a kamarády z jiných oddílů, poměření sil. Paráda! Vždyť poslední ročník regionálního přeboru ve stolním tenisu se uskutečnil v roce 2019 a již tehdy ale byla účast mírně nižší než v předchozích letech. Že by se méně sportovalo? Že by upadal zájem o tak krásný s dostupný sport jakým stolní tenis je? Ovšem letos byla účast dramaticky nižší než kdykoli jindy. Dokonce ani před 22 lety, to započala historie regionálních přeborů, to nebylo tak hrozné. Zkrátka – COVID na nás dolehl. Byl kvůli němu zrušen loňský ročník 2020. A letos? Pravděpodobný strach z rozvíjejícího se COVIDu, vlastně rok a půl trvající absence tréninků, COVID je neumožnil, zpohodlnění sportovců a ztráta jejich motivace, návyku tréninkového režimu, atd. atd. Některé oddíly přestaly fungovat, stárnou jim sportovci, nejsou trenéři. Nu, a inkluze má také rozhodně svůj vliv. A nadále bohužel platí fakt, že děti přestávají sportovat, navíc speciální školy, které by je na soutěže vyslaly, se potýkají s malým počtem vlastních žáků. Ty děti, které jsou na „běžných“ základních školách integrovány, nejsou nikdy na soutěže určené pro mentálně postižené sportovce, ale ani na soutěže pro intaktní děti, vyslány. Celý příspěvek

Mistrovství České republiky v závodech horských kol

Leckdo by si mohl myslet, že když jsme se s batohy hrnuli do našeho školního mikrobusu, že jedeme někam na výlet. A že ho chceme mít aktivní a proto si vezeme i kola. Nu, a kdyby se ještě dozvěděl, že jedeme do srubů, tak by to bylo jasné, protože srub je dřevěná roubená stavba. Ale není tomu tak – jeli jsme do Srubů, ale jak poznáte podle velkého písmene na začátku, tak to je vesnice. A to vesnice, kde se konalo Mistrovství České republiky ČSMPS v závodech horských kol. A proto také ta horská kola. Naše výpravy byla maličká – trenér Pavel Svoboda a závodníci Petr Štosek a Matěj Kulič. Kluci odjížděli z Hradce s vědomím, že mají natrénováno, znají svoje kola a zásady cyklistické taktiky. Škoda, že s námi nemohli jet Hubert Bulíček a Rosťa Středa (zranění). Celý příspěvek

Regionální kolo ve florbale

Východočeské regionální kolo ve florbale žáků se konalo dne 8.10.2021 v Hradci Králové. Pořadatelem byla Integra Hradec Králové při SpZŠ v Hradci Králové. Regionální kolo  bylo kvalifikací na MČR ve florbale žáků. Turnaje se zúčastnila 3 družstva, která hrála v jedné skupině systémem „každý s každým“. 
Účast družstev ovlivnila nemocnost na školách, ale přesto byl turnaj odehrán v hojném počtu. Turnaje se tak účastnilo 20 hráčů ze tří družstev: 
SK Integra Hradec Králové, SK Integra Chrudim a SK Integra Vysoké Mýto. 
Naše škola obsadila krásné první místo a postarali se o to: Adam Suchánek, Nikolas Bano, Petr Štosek, Lukáš Kulhánek, Nikolas Miko, Lukáš Kaleja.