Archiv pro měsíc: Duben 2022

Regionální kolo v malé kopané

Dne 29. 4. 2022 naše škola pořádala Regionální kolo v malé kopané. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev –  Skuteč, Ústí nad Orlicí, Pardubice Svítání, Pardubice, Vysoké Mýto, Náchod, Hradec Králové A a Hradec Králové B. Organizátoři akce hráče nejdříve seznámili s hracím systémem a poté proběhlo losování soupeřů. Hra probíhala podle rozpisu v tabulkách. Za odehrané zápasy družstva dostávala body, které se sčítaly, a nejvyšší počet určoval vítěze ve skupině. První tři místa byla oceněna poháry, medailemi a fotbalovým míčem. Celý turnaj proběhl v přátelském a sportovním duchu. Přestože jsme skončili první a třetí od konce, budeme se těšit na další sportovní setkání.

Celý příspěvek

Dopravní hřiště

V pondělí 11. 4. 2022 jsme byli pozváni městskou policií na dopravní hřiště do Třebše. Přinesli jsme si přilby, kdo neměl vlastní, půjčil si ji ve škole a vyrazili jsme. Na hřišti nás pracovníci policie podrobně poučili o pravidlech silničního provozu, zopakovali jsme si dopravní značky a na kolech a koloběžkách jsem nacvičovali jízdu. Sami jsme si ověřili, jak je dodržování všech předpisů a povinností účastníka silničního provozu náročné.

Pohádkový karneval

V pátek 1. dubna to nebyl obyčejný apríl, ohlášený karneval opravdu před devátou hodinou ve velké tělocvičně naší školy začal. Tentokrát na téma „POHÁDKA“. Na krásné masky se přišel  podívat i  náš pan ředitel s paní zástupkyní. Třídy si měly připravit pohádku nebo zvolit masky s pohádkovou tématikou. Ostatní přítomní hádali o jakou pohádku, či bytost jde.
Masky byly opravdu překrásné – víly, princezny, rytíři, princové, králové, Večerníček, kouzelníci, Mach se sluchátkem, také spousta zvířátek a jiných pohádkových bytostí.
Velice nás překvapil Cirkus Humberto třídy A5,  kde nechyběl kouzelník s králíkem v klobouku, principál, lev, který proskakoval obručí, tančící medvěd, kovboj, tygřík a také klaun.
Další pohádku  Dlouhý Široký a Bystrozraký si připravila třída SA3 a pohádku O třech prasátkách ztvárnily hned dvě třídy –  SA1 a S2. Pohádku O veliké řepě si připravila třída S3. Výkony pohádkových postav byly úchvatné. Celý příspěvek