Školní kolo v cyklistice

Co víc jsme si mohli 26. května na již 18. ročník školního kola v cyklistice přát? Nádherné počasí, sluníčko, teplota tak akorát, skvělí závodníci, kteří věděli, že chtějí sportovat a vítězit, bezvadný organizátorský tým. Tohle všechno nám umožnilo prožít krásné dopoledne v nádherném počasí Hradeckých lesů na tratích, které nám může závidět snad celá republika. Na startu letošního školního kola se sešlo rovných 40 závodníků. 14 jich závodilo v časovce na 2,5 kilometru a 26 se jich sešlo na startu tratě na 4 kilometry. Měli jsme pro ně připraveno 25 kol, pro všechny velikosti závodníků. Kategorie byly vždy obsazeny koly stejné kvality, aby nikdo nebyl zvýhodněn. Moc se nám líbil přístup závodníků! Všichni byli ukáznění, plnili vzorně svoje povinnosti závodníků a soustředili se jen na závod. Tak to má vypadat, tak má vypadat sport! Byly to závody, které každého trenéra, učitele a sportovce musely zaujmout. Vidět, že ještě pořád jsou děti, které chtějí a umějí sportovat – to je radost. Jasné je, že časy se lišily. Nu, tak to při závodech bývá, zvítězit může jen jeden, ostatní bojují o pořadí. Ale u nás ve škole a Integře (náš sportovní klub), to je tak, že jsou pro nás důležité i výkony jednotlivců, nejenom to, kde se umístili ve výsledkové listině. U některých závodníků jsme očekávali, že se umístí dobře, ale u některých jsme jejich výkony a zlepšením byli překvapeni.
Tak Vám všem děkuji, závodníkům, učitelům a organizátorům, za hezký zážitek a doufám, že si kolo zvolíte za kamaráda a dobrou zábavu i v budoucnu a že v příštím ročníku budou výkony ještě lepší!