Stávka

ZAPOJUJEME SE

do výstražné jednodenní stávky

Vzdělávání musí přestat podléhat politikaření. Školy a rodiče jsou často v médiích vystavováni nejrůznějším návrhům a úvahám, které neproběhly potřebnou odbornou diskuzí.

Nebojujeme za sebe, ale za naše děti.

Výdaje na vzdělávání nejsou dluhem, ale investicí do budoucnosti.

Jde nám o udržení kvality vzdělávání.

Stávka – informace pro rodiče

Projekt „Jsem laskavec“

V letošním roce se žáci ze třídy SA1 společně s žáky na ergoterapii zapojili do soutěže s Laskavcem. Rozhodli se pro své mladší kamarády udělat radost nějakou hračkou, co sami zvládnou. Povedlo se jim vyrobit panenky z látky. Práci si rozdělili podle svých dovedností. Někdo šil oblečky, někdo vyráběl panence vlásky z vlny a někdo maloval obličej. Hotové panenky žáci předali kamarádům a kamarádkám v jejich třídě. Z fotek je vidět radost obdarovaných, kteří si panenku převzali. Radost a dobrý pocit z laskavého skutku mají i žáci, kteří panenky vyráběli a obdarovali své spolužáky. Rádi se zúčastníme soutěže i v příštím roce. 

Autorka článku: Mgr. Radka Podnecká

Projekt „Jsem laskavec“

Třída S3 se zapojila do projektu „Jsem laskavec“. Šlo o to vymyslet a společně uskutečnit laskavý skutek. Mohli jsme si vybrat z několika nápadů, které už se povedlo zrealizovat minulé ročníky nebo vymyslet úplně nový. My jsme se shodli na daru pro odložená nebo nalezená zvířata. Po domluvě s útulkem jsme nakoupili krmení pro psy a osobně jsme je předali v útulku. Celý příspěvek

Setkání národů

Ve čtvrtek 9. listopadu 2023 se třída ZA8 zúčastnila akce „Setkání národů“, která se konala v Adalbertinu Hradec Králové. Jednalo se o jubilejní 10. ročník. Probíhaly zde etnické workshopy a festival cizokrajné hudby, tance a umění. Bylo zde možné ochutnat tradiční pokrmy a nápoje. Děti si nejprve u stánku s ukrajinskou tématikou složily papírového motýlka. V hlavním sále vyzkoušely spousty dobrot a zahrály si na bubny ze Zimbabwe. U každého stánku se zastavily a se zájmem si prohlédly místní speciality.

Autorka článku: Mgr. Vladimíra Krausová

Sportovní hry v Jaroměři

Po roce jsme se vypravili na 4. ročník sportovního setkání dětí ze základních škol speciálních, které se konalo 8. listopadu 2023. Již tradičně se organizátorem této akce stal Dětský domov, základní škola speciální a praktická škola Jaroměř. Naši školu reprezentoval jeden tým – 2 žáci a 2 žákyně, kteří bojovali v disciplínách netradičních sportů – holomajzna, ringo a speciální kopaná. Celkem se účastnilo 8 družstev a každé družstvo odehrálo 21 utkání. Náš tým se moc snažil, navíc náhradní hráč onemocněl, a proto nemohlo dojít ke střídání, když docházely síly.

Celý příspěvek

Regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu

V úterý 31. 10. 2023 se uskutečnil již 23. ročník regionálního přeboru ve stolním tenisu sportovců s mentálním postižením. Skvěle tradiční, vstřícné, podmínky opět nabídly Speciální školy v Hradci Králové za vedení pana ředitele Pavla Záleského. K tomu i malá armáda pomocníků ze školy. Materiální vybavení poskytl SK Integra HK. Výsledek? Špičkové zázemí pro tuto sportovní akci. Ale ta by se neuskutečnila bez sportujících a jejich trenérů. Hrálo se opět v prostorách Speciálních škol a to ve 2 halách, celkově na 12 stolech. Také proto se mohly odehrát základní skupiny, což zabezpečilo, že všichni, kteří přijeli, si dostatečně zahrají. Celý příspěvek

Hasičský záchranný sbor

PrŠ1 a PrŠ2 se v měsíci říjnu zúčastnili exkurze do Hasičského záchranného sboru v Hradci Králové v Kuklenách. Žáci se seznámili s technikou a vybavením, kterou zde využívají. Od velitele Petra Svobody se dozvěděli, že hasiči nejen hasí požáry, ale také zachraňují lidské životy, vyprošťují osoby při autonehodách z aut, odčerpávají vodu ze zatopených sklepů, staví protipovodňové hráze, zabraňují průtoku nebezpečných látek do dalších úseků řek. Hasiči jsou nejvytíženější ze všech záchranářů lidských životů. Žáci si exkurzi velmi pochvalovali a chtěli by poděkovat hasičům za skvělou práci.

Autorka článku: Mgr. Balková Radka

Halloweenské odpoledne v ŠD

Dne 31. října proběhlo Halloweenské odpoledne ve školní družině. Děti měly za úkol si přinést dýně a kostýmy na halloweenskou párty, která se konala v prostorách družiny. Pro děti byly nachystané různé tématické aktivity – kvízy, omalovánky, doplňovačky a spousta halloweenského tvoření. Mezi nejoblíbenější aktivitu patřilo dlabání dýně, u kterého jsme si užili spoustu legrace. Na děti, které se zúčastnily dlabání dýně, čekaly diplomy a odměny. Celý příspěvek

Vaření v Praktické škole

Praktická škola jednoletá začala opravdu s chutí. V hodinách vaření jsme si už vyzkoušeli připravit několik jídel. Kuře na paprice s těstovinami, pudingový pohár, kuřecí řízky s bramborem a několik druhů pomazánek. Do naší školní kuchyně chodíme opravdu s radostí a vše, co si uvaříme, nám moc chutná. Využíváme také suroviny z našeho atria, které vypěstovali naši spolužáci. Rajčata, mrkev i bylinky. Práce v kuchyni je pro nás úplně něco nového, ale zvládáme to.
Autorka článku: Mgr. Irena Kilingrová

Drakiáda 2023

Ve středu 4. 10. 2023 proběhla v Šimkových sadech tradiční podzimní DRAKIÁDA, den skvělé zábavy. Každý si přinesl svého originálního draka. Měli jsme například orla, papouška, jednorožce. Počasí jsme měli velice příznivé, bylo krásně slunečno a vítr hnal draky do oblak a všechny děti si dopolední dovádění moc užily. Nevyhnuli jsme se ani drobným karambolům, ale vše jsme nakonec zvládli a rozmotali. Akce se zúčastnily třídy 1. stupně všech součástí naší školy.   
Autorka článku: Mgr. Blanka Novotná