Archiv pro rubriku: Aktuality

Mateřská škola, Speciální základní škola a Praktická škola, Hradec Králové
zve na
Vernisáž výtvarných prací žáků k 110. výročí školy
Vernisáž bude zahájena 26. 2. 2020 od 15:30 hodin
ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové,
v galerii Dokola ve 4. NP
Vernisáž zahájí úvodní slovo o škole
a ukázky představení školního divadelního souboru SLUNOVRAT
a jeho přípravného souboru DRAMAŤÁČEK.
Výtvarné práce doplní informace o škole, od jejího vzniku až po současnost.
Výstava bude probíhat do 31. března 2020

Mateřská škola, Speciální základní škola a Praktická škola v Hradci Králové, Hradecká ulice 1231
Vás zve na

Den otevřených dveří
ve středu 19. února 2020 od 8,00 do 15,00 hod.

Nabízíme prohlídku školy, možnost nahlédnout do výuky.

DOD 2020-podrobné informace

Mateřská škola, Speciální základní škola a Praktická škola v Hradci Králové, Hradecká 1231, pořádá
10. VÁNOČNÍ JARMARK
Ve čtvrtek 12. 12. 2019 v prostorách školy
od 7:40 hodin do 15:30 hodin

PROGRAM:
vánoční pásmo Divadelňáčku a hudebního souboru Muzicírování               
prodej vánočních výrobků dětí naší školy           
prodej vánočního cukroví, zdobených perníčků
prodej dárků, adventních věnců                   
vánoční pohoštění                                           
dárky nakoupíte za nízké ceny
VSTUP ZDARMA
Výtěžek z prodeje bude věnován dětem naší školy

Výstava výtvarných prací

Mateřská škola, Speciální základní škola a Praktická škola ve spolupráci s knihovnou města Hradce Králové, pobočkou Médium vás zvou na výstavu výtvarných prací Pohádkový svět.
Pohádka? Dobro a zlo je ústředním motivem pohádek, ale jak to chodí v běžném životě? Nepřipadáte si někdy jako v pohádce? Svět dětí s mentálním postižením a autismem je trochu jiným světem. Vedle svého handicapu jsou to děti jako každé jiné a navíc jejich upřímnost, láska a bezelstnost je opravdová.
Výstava bude probíhat od 1. listopadu do 30. listopadu 2019.

6. 11. 2019  STÁVKA

 Škola stávku podporuje a za požadavky školských odborů plně stojíme, ale s ohledem na rodiče a načasování termínu stávky bude škola v běžném provozu a  vyučování bude zajištěno v plném rozsahu.

Celková situace ve školství není vyřešená, platy učitelů jsou jen dílčím problémem, školy jsou dlouhodobě podfinancovány v oblasti provozu, financování učebnic a pomůcek, mezd všech zaměstnanců, prostředků na volnočasové aktivity dětí.

Vynikající výsledek v nominačním kole Logické olympiády

Nominačního kola logické olympiády kategorie B – (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ), se zúčastnil Jirka Balcar z 8. ročníku. V rámci své kategorie a svého kraje se umístil mezi 60 nejlepšími žáky z počtu 1136 a postoupil do krajského kola soutěže, které se uskuteční 1.11. 2019 na katedře Fakulty informatiky a managementu UHK.
Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.
Letos se do soutěže zaregistrovalo 71 208 soutěžících z 3 249 škol, což je nejvíce v historii soutěže.

Kam na střední školu?

Deváťáky ze třídy ZŠ A2 čeká v letošním školním roce důležité rozhodnutí, na kterou střední školu podají přihlášku, a čemu by se chtěli věnovat ve svém profesním životě.
Ve středu 23. října jsme společně navštívili Informační a poradenské středisko na ÚP v Hradci Králové. Díky besedě si žáci ujasnili, co je důležité si uvědomit při výběru střední školy, dozvěděli se, jak jim může úřad práce pomoci při volbě povolání.
Všichni si besedu užili a snad se i dozvěděli řadu nových informací. Nad svým důležitým životním krokem mohou ještě v klidu několik měsíců přemýšlet.

Život mě baví v pohybu

Naše škola se přihlásila do Projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme“, nadačního fondu TESCO, nadace rozvoje občanské společnosti NROS.
Projektem chceme naplnit myšlenku „Člověka nedefinují překážky, ale síla a touha je překonávat“. Chceme pro děti připravit sportovní den v lanovém centru, kde si vyzkouší své schopnosti a dovednosti.  Abychom podpořili aktivní pohyb žáků, zakoupíme prolézačku na lezení a šplhání. Umístili bychom ji v areálu venkovního atria školy. Pohyb je pro ně vždy zábavnější, pokud si ho mohou užívat s někým blízkým. Díky vzájemné podpoře dosahují snadněji cílů.
4. září 2019 byla slavnostně předána výhercům plaketa s částkou, kterou získali v soutěži. Náš projekt oslovil veřejnost a ta nás podpořila natolik, že jsme získali 1. místo a finanční odměnu
30 000 Kč.

Úřední dny o prázdninách 2019

Pavel Svoboda (ředitel)                       12.7., 21.8. – 31.8.2019
Lenka Rybová (zást. řed.)                    29.7., 21.8. – 31.8.2019
Kateřina Nováková (hospodářka)    3.7., 11.7., 7.8., 14.8. – oficiální dny                                                                      21.8. – 31.8.2019

Telefonické spojení:  495 514 814

Školní družina

Když se řekne školní družina, každý si představí běžné činnosti, jako jsou hry, sportování, vycházky  či odpočinek. U nás děti rády malují, vytvářejí keramické výrobky a někteří dokonce s velkou trpělivostí vyrábějí z korálků a drátků náramky, náhrdelníky, přívěsky.  A my se chceme s vámi  podělit o ty nejlepší výrobky!