Archiv rubriky: Archiv aktualit

Otevření školy 8.června 2020

Vážení rodiče,

situace ve škole se mimořádným opatřením MZDR ČR ze dne 25.5.2020 a Metodickým pokynem MŠMT ze dne 27.5.2020 zásadně mění, škola bude pro žáky od 8. června 2020 otevřena pro všechny součásti naší školy.

Byli bychom rádi, kdybyste této možnosti využili. Děti by se ještě spoustu věcí mohly doučit, ujasnit, potkaly by se s kamarády, se svými učiteli. Vyučovat se bude pochopitelně v omezeném režimu, zaměříme se na hlavní předměty. Žáci, kteří budou chodit do školy, se již nebudou muset vzdělávat distančně. Žáci, kteří zůstanou doma, budou tuto povinnost mít nadále.

Abychom mohli otevření a provoz školy připravit, potřebujeme zcela závazně (Přihláška a dotazník na poslední straně) zjistit Váš zájem a účast Vašeho dítěte na vyučování, které bude realizováno za následujících podmínek.

Podmínky účasti Vašeho dítěte na vyučování

Hygienické zásady – směrnice školy při otevření 8 6 2020

Čestné prohlášení

Přihláška a dotazník pro rodiče

Otvíráme školu

Na jednání vlády dne 25.5. 2020 byla schválena možnost otevření speciálních základních škol určených pro žáky s mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a autismem, a to v období od 1. června do 30. června.

Naše škola bude otevřena (pravděpodobně od 8. června 2020), informace budou upřesněny na základě platné legislativy v pátek 29.5.2020.

Škola nadále od 25.5.2020 uzavřena!!!

Vážení rodiče,
Protože aktuální situace , s ohledem na Usnesení vlády stále vyžaduje zákaz osobní přítomnosti žáků ve speciálních školách, oznamuji Vám, že škola bude
nadále uzavřena
až do odvolání Usnesení vlády.

Kdy k tomu dojde, a zda k tomu vůbec dojde, nevíme. V současné době není známo, zda a kdy se škola otevře. Jakmile se dozvíme další informace o rozhodnutích vlády, budeme Vás okamžitě informovat!
Pro všechny žáky nadále platí povinnost účastnit se distančního vzdělávání, včetně On – line výuky, tedy způsoby, kterými probíhalo vzdělání doposud. Upozorňuji, že v současné době žáci nemají prázdniny, je třeba se s nimi učit.
21.5.2020, Pavel Svoboda, ředitel školy

Mimořádná opatření

Vážení rodiče,
všichni jsme v této pandemické situaci poprvé, všichni se učíme v ní pohybovat, snažíme se s ní vyrovnat co nejlépe. Naprosté většině z Vás bych rád poděkoval za dosavadní přístup, snažíte se se školou spolupracovat, udržet vaše děti v kontaktu se školou. Víme, že ne vždy máte k dispozici potřebné vybavení pro On – line výuku, ale to nevadí! Pokusíme se najít jinou formu vzdělávání. Je třeba se s dětmi učit. To proto, aby nezapomněly učivo, nezapomněly, že každý má svoje povinnosti a řád – mají je tedy i ony. V současné době nemají prázdniny!
Zároveň jsme všichni zahlceni různými termíny, povinnostmi a zprávami.
Dovolte mi, abych Vás proto informoval, co nás asi čeká v nejbližší době, zdali to bude doopravdy, nikdo neví: Celý příspěvek

Mateřská škola, Speciální základní škola a Praktická škola, Hradec Králové
Hradecká 1231, Hradec Králové 500 03

Mateřská škola SLUNEČNICE
v Markovické ulici 621/9 v Hradci Králové
je určena pro děti:
s autismem, s poruchou autistického spektra (PAS), se všemi stupni mentálního postižení, s kombinovanými vadami, případně s jiným typem postižení.
Zápis pro školní rok 2020/2021
Vzhledem k mimořádným opatřením bude probíhat
2. – 16. 5. 2020 od 9,00 do 11,00

Upřednostňuje se podání žádosti datovou schránkou, emailem s elektronickým podpisem, poštou a v krajním případě osobním podáním v mateřské škole (bude nutné organizovat příjem žádostí tak, aby nedošlo k vyšší koncentraci a k vyššímu pohybu osob v prostorách mateřské školy)

Podrobné informace – zápis MŠ 2.-16. 5. 2020

Vážení rodiče,
I v současné obtížné situaci poskytuje NAUTIS  v Hradci Králové službu osobní asistence pro děti s PAS. Asistenti docházejí za klienty dle jejich individuálních potřeb
(např. pobyt venku, v domácím prostředí).

V případě zájmu kontaktujte Mgr. J. Šlosárka (viz připojený leták).
letak_Info pro zájemce OA v Hradci Kralove

Vážení rodiče,

SPC Rukavička nabízí po dobu uzavření škol možnost telefonických či elektronických konzultací s psychology či speciálními pedagogy.

Pokud potřebujete poradit s výchovnými problémy, obtížemi ve vzdělávání na dálku, pomoci zvládat zátěž a stres nebo se jen podělit se svými těžkostmi, napište nám na specialnicentrum@seznam.cz nebo volejte 725 864 891. Naše pracovnice vás budou kontaktovat a pokusí se vám pomoci.

Věříme, že společně vše zvládneme!
Vaše SPC Rukavička