Archiv autora: Mgr. Lenka Rybová

Regionální kolo ve florbale

Naše škola, SK Integra Hradec Králové opět pořádala Východočeské regionální kolo ve florbale žáků Českého poháru.  Za finanční podpory Královéhradeckého kraje se pátek 17. 3. 2023  sešli hráči čtyř oddílů. Regionální kolo bylo kvalifikací na MČR ve florbale žáků.
Hra probíhala systémem “každý s každým“ a zápas trval 1x 14 minut hrubého času. Zápasy rozhodoval profesionální rozhodčí, s kterým již dlouhodobě spolupracujeme. Byla nastavena pravidla hodnocení zápasů: výhra – 3body, remíza – 1 bod, prohra – 0 bodů a hodnocení pořadí: počet bodů, vzájemný zápas, skóre.
Naši sportovci byli nejlepší hráči, kteří se nominovali ze školního kola ve florbale. V šesti odehraných zápasech se skutečně ukázali hráčské kvality jednotlivých družstev. Výkony hráčů byly vyrovnané a turnaj byl opravdu do posledního zápasu velmi napínavý. Hrálo se nejen o výhru, ale také o skóre, o počet vstřelených gólů. Poslední vzájemné utkání mělo rozhodnout o vítězi. Jaké bylo překvapení, když hráči, dvou nejsilnějších týmů zjistili, že skóre je stejné. Rozhodčí turnaje určil, že se bude hrát rozhodující zápas, 2x5min. Rozdílem jedné branky nakonec zvítězil tým SK Integra Jaroměř – Josefov, který postupuje na MČR ve florbale žáků. Medailová místa byla oceněna a také byl vyhlášen nejlepší hráč z týmu Jaroměř – Josefov a nejlepší brankář z týmu Skutče.

Konečné pořadí:

  1. SK Integra Jaroměř – Josefov
  2. SK Integra Hradec Králové
  3. Skuteč
  4. ZŠ Soudná Jičín

Tabulka

Exkurze ve VAKu

14. 3. 2023 třída 5.A navštívila Královéhradeckou provozní společnost VODOVODOV.
Děti měly možnost hrát interaktivní hry, viděly video s Jakubem Vágnerem, který navštívil podzemní prostory čističky vody a interaktivní program, který nás poučil o koloběhu vody a systému čištění a navracení vody do přírody. Celý program byl velmi pěkný a poučný.

Zápis do 1. třídy

Mateřská škola, Speciální základní škola a Praktická škola
Hradec Králové, Hradecká 1231

Z Á P I S

dětí do 1. ročníku oborů vzdělání: základní škola a základní škola speciální
(přijímáme i do přípravného stupně základní školy speciální)
který se koná

v úterý 4. dubna 2023 od 10.00 do 16.00 hod.
(individuální možnost zápisu v období od 5. 4. do 30. 4.2021)

Zápis do školy 2023 – podrobné informace

Masopustní karneval ve školní družině

Jednoho školního odpoledne jsme se rozhodli uspořádat masopustní karneval školní družiny. V rámci našich odpoledních zájmových aktivit jsme si vyráběli karnevalové masky a povídali si o významu masopustních tradic a zvyků. Karneval se pořádal 27. února ve velké tělocvičně, kde pro děti byly připraveny zajímavé soutěže, vědomostní a sportovní hry. Další zajímavou aktivitou na karnevalu bylo malování barvami na obličej, které děti velmi bavilo. Po splnění všech úkolů jsme si mohli společně zatančit  na písničky, které máme všichni tak rádi. Náš veselý karneval jsme ukončili vyhlášením nejlepších masek, rozdáním diplomů a menších odměn. Těšíme se na Vás zase za rok 😊

Rozloučení ředitele

Vážení kolegové, milé děti, vážení rodiče a ostatní

Dovolte mi, abych se touto cestou s Vámi všemi rozloučil, po 33,5 letech ředitelování této škole odcházím na zasloužilý odpočinek.
Bylo mi tady moc fajn, potkal jsem spoustu báječných a šikovných nejenom žáků, ale i Vás rodičů a kolegů. Pracoval jsem v úžasném prostředí, krásné škole.
Mému nástupci, panu Mgr. Pavlu Záleskému, přeji hodně štěstí a stejně dobré spolupracovníky jako jsem měl já.
Mějte se všichni hezky a děkuju za vše!
Pavel Svoboda (od 1. 2. 2023 emeritní ředitel)

Školní kolo v plavání

Rok se sešel s rokem a my jsme měli možnost 24. 1. 2023 konečně uskutečnit školní kolo v plavání. Předchozí ročníky nám zkazil ten protivný a vlezlý COVID.
A bylo to moc fajn, na start se přišlo představit 19 plavců – 5 dívek a 14 chlapců. A věřte, že se bylo na co dívat! Pro trenéry je krásné vidět, že jejich práce má smysl, že se sportovci výkonnostně posouvají dopředu. A někteří přímo raketově! . Většina závodníků, kromě dobrých zlepšených časů, předvedla i moc hezké styly plavání, je radost se na ně dívat. A pro nás bylo nejúžasnější to, že z 19 závodníků a závodnic si 10 z nich, v obou plavaných disciplínách, zlepšilo své osobní rekordy. A to jen za půl roku pravidelného tréninku! Úžasné! To víte, zadarmo to nebylo. Bez pravidelného tréninku by to nešlo.
Děkujeme všem závodníkům za hezký zážitek a předvedené výkony.

Výsledky školního kola

Jaroměřská hokejka

Dne 18. 1. 2023 jsme vyrazili do Jaroměře a těšili jsme se na tradiční turnaj ve florbale. Jely dva týmy: Praktická a základní škola autistická. Před turnajem jsme ve škole poctivě trénovali a o to více se bylo na co těšit. Na hrací ploše byli 3 hráči a 1 brankář, střídání probíhalo neomezeně a libovolně. Na turnaj se přihlásilo celkem 9 družstev a hrálo se systémem každý s každým. A jak to dopadlo? Celkově jsme skončili na 7. místě /Pršáci/ a 2.místě /ZŠ A/!!! Velký úspěch a chybělo opravdu málo k prvnímu místu. Celý turnaj probíhal v duchu pohody a fair play. Proto všichni dostali zlaté medaile a pochvalu za fair play družstva. A o poslední třešničku na dort se postaral Jakub Záruba který získal dvě ocenění – nejlepší hráč turnaje a první místo v dovednostních disciplínách.

Ředitel Mateřské školy, Speciální základní školy a Praktické školy, Hradec Králové

vyhlašuje
1.
kolo přijímacího řízení

pro školní rok 2023/2024 do oborů vzdělání dle RVP:

78-62-C/01 Praktická škola jednoletá
78-62-C/02 Praktická škola dvouletá

Předpokládaný počet přijímaných uchazečů:
78-62-C/01    Praktická škola jednoletá                                   7

78-62-C/02    Praktická škola dvouletá                                    6

 Praktická škola dvouletá se zaměřením na ruční práce
Praktická škola dvouletá se zaměřením na pěstitelství a ekologii

Přihlášky zašlete nebo individuálně předejte nejpozději do 1. 3. 2023 na adresu školy: MŠ, SpZŠ a PrŠ, Hradecká 1231, 50003 Hradec Králové.

Přijímací řízení 2023-24 -podrobné informace

Premiéra filmu o škole

Dne 20. prosince 2022 jsme se sešli v hradeckém kině Biocentrál, abychom představili nově natočený film o škole. Pozvání přijala i početná skupina zástupců Královéhradeckého kraje v čele s náměstkem hejtmana Mgr. Arnoštem Štěpánkem a někteří zástupci základních škol.
Film je nejen dokumentem o naší škole, ale je především ukázkou speciálního školství. Vzhledem k tomu, že naše škola vzdělává děti od mateřské školy až po střední školu, přibližuje vzdělávání žáků s mentálním postižením, s autismem a kombinovanými vadami, ve všech stupních vzdělávání.
Film je zároveň i nabídkou metodického materiálu pro výuku jako argument a podpůrný materiál pro odborníky, například výchovné poradce a učitele, kteří doporučují selhávajícím žákům vzdělávání ve speciální škole.
Pro rodiče a jejich děti jako motivační a informační film tehdy, když se rozhodují a stojí před volbou vzdělávání ve speciálním školství.
Film si také klade nelehký úkol! Odstranit mýty o speciálním školství a ukázat veřejnosti, že speciální školství obecně není až tak špatné. Naopak, že je kvalitní a bezpečné, mnohdy realizované ve skvělých podmínkách. A to, že zde dítě může, a většinou bývá, šťastnější než jako nevhodně integrované. A, šťastné a spokojené dítě rovná se šťastná a spokojená rodina.

Film je uveřejněn na Youtube v 10 videích, které zahrnují: 1x upoutávku na film, 1 x celý, kompaktní film, 1 x anketu s rodiči.  Dalších 7 kratších segmentů, slouží jako informace o konkrétních součástech školy, o kterou má divák zájem.

https://www.youtube.com/@mariereznickova

Výuka v muzeu

V pátek 9. prosince 2022 se třída ZŠA1 vydala učit do prvorepublikové učebny v Muzeu východních Čech. Učebna nás nadchla svým dobovým vybavením s vánoční atmosférou. Žáci si vyzkoušeli výuku ve starých dubových lavicích, kde ve dvojicích plnili přírodovědné kvízy na téma živá a neživá příroda. Na závěr výuky si pak společně zábavnou formou zopakovali učivo ze školy i nově získané vědomosti. Při této aktivitě si žáci vyzkoušeli týmovou spolupráci. Na konci vyučování dostali vysvědčení psané inkoustovým perem, někdo i dokonce s kaňkou.  Ze všeho nejvíce žáky zaujaly vystavené tehdejší formy trestů, zejména pak klečení v koutě na hrachu a rákoska. První z trestů si všichni dobrovolně a s nadšením vyzkoušeli. Těšíme se, až se někdy zase půjdeme učit do těchto krásných prostor, kde pro nás výuka byla zábavou a všichni jsme si ji naplno užili.