Archiv rubriky: Archiv aktualit

„Příležitost pro začátek“

Žáci Praktické školy dvouleté v letošním a někteří i v příštím školním roce absolvují tento projekt. Budeme jezdit na exkurze, zkusíme si práci v dané firmě. Je možné si domluvit i placenou praxi na prázdniny.
Žáci, kteří se zúčastní v projektu:
Adam Trčka, Michal Kovalský, Jiří Beneš, Pavel Málek, Jitka Pražáková, Denis Niang, Pavel Bartoš, Natálie Binarová, Jakub Musil, Jana Veselá a Patrik Voska
Autorka článku: Mgr. Radka Balková

ZÁKLADNÍ INFORMACE_

Rozloučení ředitele

Vážení kolegové, milé děti, vážení rodiče a ostatní

Dovolte mi, abych se touto cestou s Vámi všemi rozloučil, po 33,5 letech ředitelování této škole odcházím na zasloužilý odpočinek.
Bylo mi tady moc fajn, potkal jsem spoustu báječných a šikovných nejenom žáků, ale i Vás rodičů a kolegů. Pracoval jsem v úžasném prostředí, krásné škole.
Mému nástupci, panu Mgr. Pavlu Záleskému, přeji hodně štěstí a stejně dobré spolupracovníky jako jsem měl já.
Mějte se všichni hezky a děkuju za vše!
Pavel Svoboda (od 1. 2. 2023 emeritní ředitel)

Ředitel Mateřské školy, Speciální základní školy a Praktické školy, Hradec Králové

vyhlašuje
1.
kolo přijímacího řízení

pro školní rok 2023/2024 do oborů vzdělání dle RVP:

78-62-C/01 Praktická škola jednoletá
78-62-C/02 Praktická škola dvouletá

Předpokládaný počet přijímaných uchazečů:
78-62-C/01    Praktická škola jednoletá                                   7

78-62-C/02    Praktická škola dvouletá                                    6

 Praktická škola dvouletá se zaměřením na ruční práce
Praktická škola dvouletá se zaměřením na pěstitelství a ekologii

Přihlášky zašlete nebo individuálně předejte nejpozději do 1. 3. 2023 na adresu školy: MŠ, SpZŠ a PrŠ, Hradecká 1231, 50003 Hradec Králové.

Přijímací řízení 2023-24 -podrobné informace

Doučování žáků škol – 3.2.3. plán národní obnovy

 

 

Cílem programu je zajistit přednostní doučování žákům, kterým hrozí školní neúspěch. Došlo u nich také k vážnému zhoršení výsledků vzdělávání. Sledován je nejen prospěch, ale také základní přehled v tématech, schopnost navázat na další očekávané znalosti. Pro zařazení žáka či žákyně do programu doučování je určující, zda naplňuje jedno nebo více z uvedených kritérií. V rámci finanční podpory, která je poskytována EU, bude podpořeno 11 vybraných žáků, kteří splňují zadaná kritéria. Doučování je realizováno šesti kvalifikovanými pedagogickými pracovníky  a čtyřmi asistenty pedagoga z řad stávajícího pedagogického sboru.

Doučování žáků škol – 3.2.3. plán národní obnovy

 

Cílem programu je zajistit přednostní doučování žákům, kterým hrozí školní neúspěch. Došlo u nich také k vážnému zhoršení výsledků vzdělávání. Sledován je nejen prospěch, ale také základní přehled v tématech, schopnost navázat na další očekávané znalosti.
Pro zařazení žáka či žákyně do programu doučování je určující, zda naplňuje jedno nebo více z uvedených kritérií. V rámci finanční podpory, která je poskytována EU, bude podpořeno 9 vybraných žáků, kteří splňují zadaná kritéria.
Doučování je realizováno čtyřmi kvalifikovanými pedagogickými pracovníky  a pěti asistenty pedagoga z řad stávajícího pedagogického sboru.