Archiv rubriky: Nezařazené

VÁŽENÍ RODIČE, KOLEGOVÉ, srdečně vás ZVEME na přednášku:

Opatrovnictví a mírnější formy podpory

Kdy: úterý 27. 2. 2024

V kolik hodin: 15:00-17:00

Kde: Hradecká 1231, Hradec Králové – zasedací místnost – 2. patro

Mikuláš, čerti a andělé

Tradice je tradice. A tak 5. prosince 2023 se žáci 9. A naší školy rozhodli přinést kouzlo a radost do tříd svých spolužáků. S pečlivě vypracovanými kostýmy Mikuláše, čerta a anděla se vydali na jedinečnou misi – nezasévat strach, ale rozdávat úsměvy a potěšení. Žáci vytvořili kostýmy, které věrně odrazily vzhled tradičních postav spojených s Mikulášem. Jejich cílem bylo i přinést poučení, jak se můžeme zlepšit a být lepšími lidmi. S sebou nesli nejen lahodné a krásně zdobené perníčky, ale i písničky.

Celý příspěvek

Soutěž o nejzdařilejší dílenský výrobek – školní kolo 2023

Ve dnech 18. a 19. 4. 2023 se v naší škole uskutečnilo školní kolo dílenské soutěže „O nejzdařilejší dílenský výrobek“. Soutěže se zúčastnilo 25 žáků a žákyň 6. – 9. ročníku ZŠ praktické. Jejich úkolem bylo zhotovit výrobek dle předloženého technického výkresu. Většina se snažila o co nejlepší výsledek, ale ne všem se práce dařila. Velikým překvapením byla účast 12 děvčat, která pracovala s nadšením a obsadila přední místa. Žáci a žákyně, kteří vyrobili nejlepší výrobek, postupují do krajského kola, které se bude konat v květnu v naší škole.

Výsledky

Školní dlabání dýní

Po delší přestávce jsme koncem měsíce října uspořádali oblíbené školní dlabání dýní. Připomněli jsme si tím náš svátek Památky zesnulých. Děti donesly dýně a v průběhu dne se ve třídách vyřezávalo a dlabalo. Krásně upravené a nazdobené dýně se snesly do atria školy, kde proběhlo hodnocení. Třídy, které se do soutěže přihlásily, měly možnost pomoci hlasovacích lístků vybrat nejzdařilejší kousky. Na celé čáře vyhrála veselá dýně třídy SA1. Na druhém místě se umístila třída 7.A, SA2 a Terezka Emichelová. Všichni účastníci byli odměněni pěknými cenami.

Děkujeme všem za účast a budeme se těšit na další rok. Věříme, že se připojí i další třídy.

Kamínkování a ptáčkování

Příroda se probouzí, raší, kvete, voní – je fajn se jít projít… Třída  6.A se připravuje vyrazit do parku a pověsit námi vyrobené papírové ptáčky na větve stromu. Určitě to bude prima a přitom budeme poslouchat zpěv těch skutečných, živých ptáčků – zpěváčků. Možná je i zahlédneme a poznáme, o jaký druh se jedná.

A cestou necestou někde zanecháme kamínek – snad ho někdo najde a udělá mu aspoň malou radost…

Přejeme všem hezké jarní dny, žáci 6.A  & M. Chmelařová 

Ředitel Mateřské školy, Speciální základní školy a Praktické školy
vyhlašuje
1. kolo přijímacího řízení
pro školní rok 2020/2021 do oborů vzdělání dle RVP:
78-62-C/01 Praktická škola jednoletá
78-62-C/02 Praktická škola dvouletá

Přijímací řízení 2020 – podrobné informace