Archiv autora: Mgr. Marie Řezníčková

Školní kolo ve florbalovém turnaji 2023

Florbalové turnaje se již staly v naší škole tradicí. Ve středu 8. února se sešli sportovci napříč celou školou od nejmenších druháčků až po středoškoláky. Na turnaj se přihlásilo 13 tříd, které tvořily jednotlivé týmy. V poli hráli tři hráči a brankář. Turnaj byl rozdělen do dvou částí a tří skupin. V každé skupině byl systém hry „každý s každým“. Vítězové skupin se utkali ve finálovém turnaji o medailové umístění a byl vyhlášen nejlepší střelec a nejlepší brankář. Tato ocenění získali: Michael Luňák, Lukáš Cílek, Tomáš Dubský a Jirka Roch.
V průběhu turnaje panovala báječná atmosféra, kterou vytvářeli nejen hráči, ale především jejich spolužáci, kteří svým týmům fandili a podporovali je. I přes neúspěchy a prohry, byl turnaj hrou fair play a především ukázkou sportovního nadšení a skvělých výkonů.

Výsledky florbalového turnaje

 

Plavecký výcvik

Od září do poloviny ledna se třídy 4. a 5. A zúčastnily plaveckého výcviku, který vedla plavecká škola ZEVA. Několik dětí se naučilo velmi pěkně základům stylu prsa a znak, což využily při závěrečných závodech. Výuka probíhala zábavnou formou, kromě plavání si děti hrály na polystyrénových podložkách, skákaly do vody, při potápění hledaly malé kroužky. Velkým problémem byla nemocnost dětí a u některých jedinců neochota účastnit se výcviku, který byl povinný, v rámci hodin tělesné výchovy. Většina našich dětí však byla nadšená a do bazénu se chystá ve volném čase i s rodiči.

Zpívání u stromečku

22. prosinec, poslední školní den roku 2022. Děti se již těší na nadcházející vánoční prázdniny, a hlavně na Štědrý den, Ježíška a překvapení, které je čeká pod stromečkem. Také u nás ve třídách probíhaly vánoční besídky a Ježíšek nezapomněl na hodné a šikovné děti a obdaroval je krásnými dárečky. Ze tříd se linula vůně cukroví, které maminky napekly, zněly vánoční písně a koledy a přání pohodových a klidných vánočních svátků. Tento den jsme zakončili již tradičním zpíváním u stromečku. Sešli jsme se v přízemí školy a kolem stromečku a školní kapely jsme vytvořili pěvecký sbor. Přidali se k nám i rodiče, kteří právě přicházeli. Školou se rozléhaly tradiční vánoční koledy a my se rozloučili se starým rokem.

3. ledna se opět sejdeme ve škole, ve svých třídách, s kamarády, učiteli a asistenty. Ale to již budeme o rok starší a budeme si přát, aby rok 2023 byl ten nejlepší!

Vánoční trhy

Naše třída ZA3 vyrazila na vánoční trhy, které se tradičně konali na Velkém náměstí. Trhovci nabízeli široký sortiment vánočního zboží – vánoční ozdoby z různých materiálů, různorodé dárky, zdobenou keramiku, ručně vyráběné dekorace, bižuterii, svíčky, knížky, kožešinové výrobky, čepice, šály a rukavice, hračky a další výrobky uměleckých řemesel. Nechyběli ani cukrovinky, perníčky, punč, trdelníky, valašské frgály, štramberské uši, pečené kaštany, turecký med a výrobky z medu nebo bramboráky. Někteří z nás si ještě pořídili vánoční dárky pro své milé a bližní. Krásnou předvánoční atmosféru jsme si všichni užili za zvuků českých vánočních koled.

Galerie moderního umění

Dne 16. listopadu navštívila naše třída SA3 Galerii moderního umění na Velkém náměstí v Hradci Králové. Vybrali jsme si krásný program plný překvapení –  Preclíkovy tvary a patvary. Paní rektorka nám nejprve přiblížila život Vladimíra Preclíka. Narodil se v roce 1929 v Hradci Králové a zemřel v roce 2008 v Praze. Byl to sochař, malíř, řezbář a spisovatel. Podle jeho vzoru jsme vytvořili výkres pomocí vlastnoručně zhotovených šablon, které jsme si vystřihli, obkreslili a pomocí otisků ztvárnili různobarevně laděná díla. Program se nám velice líbil. Naše  obrazy si můžete prohlédnout v 1. patře vedle naší třídy.

Míčové hry

V letošním roce se na míčové hry přihlásili samí přeborníci. Tento týden jsme si hráli s medúzkami, hledali jsme po tělocvičně ztracené pohádky a házeli si s ringo kroužky a tenisovým balonkem. Také jsme uspořádali závody v běhu s papírem na břiše. Všichni závodníci museli běžet tak rychle, aby jim papír z břicha nespadl na zem. Zvládli jsme to na jedničku. 

Regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu – 22. ročník

Dne 1. 11. 2022 se v prostorách naší školy uskutečnil regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu 2022. Protože se účastnil vysoký počet účastníků, hrálo se ve 2 halách, celkově na 12 stolech. Do soutěže se přihlásilo celkem 79 sportovců, po odhláškách se za stoly nakonec postavilo 68 sportovců ve všech kategoriích, ze 14 klubů z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Celkem se nás sešlo 124!!!!!

Prostředí, které jsme vytvořili, je skutečně na vysoké, skoro profesionální, úrovni. Závodní stoly, ohrádky a další příslušenství, které snese nejvyšší nároky. K tomu pohodoví rozhodčí z GJT v Hradci Králové a UHK. Celkově hodnotím regionální přebor opět vysoko, máme se v regionu čím chlubit. Vždyť naše škola a SK Integra jsou garanty a nositeli rozvoje sportu handicapovaných sportovců v Královéhradeckém kraji. Podmínky pro akci byly skvělé, sportovci, kteří byli nominováni, předvedli nejenom výborné sportovní, ale i společenské, výkony a úroveň. Celý příspěvek

Diskotéka v AC klubu

Před podzimními prázdninami v úterý 25. 10. dopoledne vyrazil dlouhý průvod našich žáků směrem k AC klubu v Malšovicích. Už zdálky nás vítal milý pán s buřinkou na hlavě, mentor a zakladatel tohoto klubu Ivan Škaloud.  Děti se nemohly dočkat, a to i z důvodu, že diskotéka se nekonala již několik let. Usadili jsme se, objednali občerstvení a pak se konečně šlo tančit, diskotéka začala. Všechno klapalo podle plánu a my si užili dopoledne plné soutěží, tance a dobré zábavy. Děkujeme dýdžejovi, který zajistil skvělou hudbu a celou dobu plnil naše písničková přání. Dále také děkujeme všem učitelům vykonávajícím na akci dozor. Diskotéka se všem líbila, a tak budeme rádi, když se bude za čas zase opakovat.

 

Školní dlabání dýní

Po delší přestávce jsme koncem měsíce října uspořádali oblíbené školní dlabání dýní. Připomněli jsme si tím náš svátek Památky zesnulých. Děti donesly dýně a v průběhu dne se ve třídách vyřezávalo a dlabalo. Krásně upravené a nazdobené dýně se snesly do atria školy, kde proběhlo hodnocení. Třídy, které se do soutěže přihlásily, měly možnost pomoci hlasovacích lístků vybrat nejzdařilejší kousky. Na celé čáře vyhrála veselá dýně třídy SA1. Na druhém místě se umístila třída 7.A, SA2 a Terezka Emichelová. Všichni účastníci byli odměněni pěknými cenami.

Děkujeme všem za účast a budeme se těšit na další rok. Věříme, že se připojí i další třídy.

Dýňový den ZŠ A5

Dne 17. 10. 2022 byl na celé škole vyhlášený „Dýňový den“. Naše třída ZŠ A5 si tento den bezva užila. Vymysleli jsme básničku o dýni, ochutnali dýňovou polévku i mufinky z dýně a celým učením se téma o této rostlině prolínalo. Popisovali jsme ji, počítali matematické příběhy o dýních, seznámili jsme se s oslavami tohoto svátku v Anglii i Americe. Dlabali a vyřezávali jsme dýni na školní soutěž i pro třídu. Semínka jsme usušili a na zbytcích z dužiny si pochutnala naše zvířátka a ptáčci ve školních voliérách. Udělali jsme si dýňovou koláž a pak jsme vytvořili obrázky pomocí frotáže.

Byl to príma podzimní den a super nápad. Děkujeme! Celý příspěvek