Archiv autora: Mgr. Marie Řezníčková

Třebechovický výlet

Výlet vlakem do Třebechovického muzea betlémů jsme si parádně užili. Muzeum jsme měli jen a jen pro sebe! Prohlédli jsme si betlémy ze všech koutů světa od Ameriky přes Afriku až po ty naše krásné české. Každý si mohl vyzkoušet a rozpohybovat figurky v interaktivní části expozice. Přivedli jsme tak k práci nejen kováře a řezbáře, ale i mlýnské kolo. Na interaktivní tabuli pro nás bylo výzvou seskládat obří puzzle s motivem betlému. Spolupracovala celá třída a obrázek jsme nakonec celý úspěšně poskládali. Následně jsme důkladně prozkoumali celý Proboštův pohyblivý betlém i s hnacím mechanismem.
Celý příspěvek

Vesnička Botanicus v Ostré

Dne 12. června v 8:45 nás přivítala vesnička Botanicus v Ostré – centrum řemesel a bylinné zahrady. Jako první návštěvníci jsme měli možnost vychutnat její poklidnou atmosféru, a to až do doby, než se její uličky začaly zaplňovat dalšími malými turisty se stejným cílem školního výletu. Práce jsme si rozdělili. Do role hledačů pokladů nás zavedlo rýžování zlata.
Celý příspěvek

Parapohár Pardubice

Dne 6. června jsme se s vybranými dětmi vypravili na Parapohár do blízkých Pardubic. Děti soutěžily v atletických disciplínách – běh 60m, běh 200m, skok do dálky a hod míčkem. Bojovaly statečně, podávaly skvělé výkony, a hlavně jsme si všichni ten den báječně užili. Po velkých sportovních výkonech je čekala odměna – skákací hrad, malování na obličej, jízda na koloběžkách a různé další činnosti. Ale hlavně jsme pro školu opět vybojovali symbolickou plaketu. Děti si odvezly krásné ceny a medaile. 

Autorka článku: Mgr. Barbora Syrůčková

Den dětí ve školní družině

Ve čtvrtek 6. června jsme s dětmi, které chodí do školní družiny, oslavili Den dětí. V atriu školy bylo nachystáno 15 stanovišť s hrami a soutěžemi, které si děti procházely a podle svých možností je plnily. Užily si spoustu legrace a trošku potrápily svoje těla například při přeskakování různě vysokých překážek, podlézání branek, prolézání obručí, házely na cíl míčky a „granáty“, také kroužky na tyčku a shazovaly „plechovky“. Zahrály si minigolf a kuželky, rovnováhu si procvičily při přechodu lana nebo chůzi po balančních ježcích. 
Nakonec si všechny děti za svoji snahu samy vybraly sladkou i věcnou odměnu. Počasí nám přálo a děti i my dospělí jsme si odpoledne hezky užili.

Bezpečné město 2024

Dne 5 .6. 2024 vyrazila třída ZŠ A8 na akci „Dětský den Hradec Králové – bezpečné město 2024“, která se konala na Tylově nábřeží. Na nábřeží si děti užily zábavný program plný her a soutěží. Postupně si prohlédly vozidla záchranné služby, hasičů, policistů a sedly si dokonce i za volant autobusu MHD.
Celý příspěvek

Spolu bez bariér

Ve čtvrtek 16. května jsme s vybranými sportovci navštívili sportovně-zážitkovou akci – Spolu bez bariér, kterou pořádalo několik organizací ke 111. výročí Speciálního školství v Pardubickém kraji. Pardubický park Na Špici zaplnilo téměř 250 dětí, které plnili zábavné sportovní úkoly na jedenácti stanovištích. Například veslařský nebo handbike trenažér, jízda na koloběžkách a šlapacích autíčkách, překážková dráha nebo hasičský zásah i s přilbou nanečisto. Součástí akce byl kulturní program, výborné občerstvení a za odměnu i medaile. A když v Pardubicích, tak samozřejmě perníková.

Autorka článku: Mgr. Jana Belková

Co je to Pangea?

Matematická soutěž pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, které baví počítání. Zcela poprvé si žáci mohli s Pangeou zasoutěžit v roce 2013, kdy proběhl první ročník soutěže. Od té doby se každoročně soutěže účastní základní školy a víceletá gymnázia po celé České republice, v letošním roce soutěžilo 80 470 žáků z 1003 škol. Pracuje se zde s reálnými příklady ze života, v letošním roce s tématy Kinematografie a Sport.
Celý příspěvek

Školní kolo v plavání

V úterý 30. 4. 2024 se stejně jako v minulých letech uskutečnilo tradiční školní kolo v plavání. Sešlo se 18 plavců ve čtyřech kategoriích, kteří soutěžili ve třech stylech. Plavalo se 50 m prsa, 50 m kraul a 50 m znak. Navíc byl letos vložen závod plaváčků, kde byl bohužel pouze jeden účastník – Samík Hrudka. V této kategorii se plavalo volným způsobem a znak 25 m s pomůckou.
Celý příspěvek

Čarodějnický rej ve školní družině

Pálení čarodějnic je velmi starý a dodnes slavený lidový svátek. V naší školní družině jsme je oslavili 29. dubna odpoledne ve školní herně. Děti se převlékly do čarodějnických kostýmů a rázem se tu objevilo spoustu malých čarodějů a čarodějek. Společně jsme vyrazili na „Čarodějnickou stezku s úkoly“. Děti se naučily čarodějnické zaklínadlo, prolétly  se na koštěti a vyrazily na stezku plnit úkoly – proplést se pavučinou, chytit si svoji myš, nalézt si svého hada atd. Naši oslavu jsme zakončili ve víru tance „čarodějnickým  rejem s hudbou“. Příští čarodějnická stezka a rejdění nás čekají zase za rok a všichni se už na ně moc těšíme.

Autorka článku: Mgr. Renata Valášková

Agátin hravý festival

Dne 26. 4. se třída ZŠ A8 zúčastnila v Městské knihovně „Velryba“ akce Agátin hravý festival. Děti viděly spousty zábavných her a hraček, které si mohly i vyzkoušet. Na akci bylo připraveno více než 15 různých stanovišť. Děti si zahrály v herním koutku, objevovaly kouzlo dřevěných hraček a zkoumaly svět magnetů. Zkusily si stavět z nejrůznějších typů stavebnic, přemýšlely nad hlavolamy a skládaly 3D obrázky z papíru. Každé z dětí si tady našlo svoji oblíbenou zábavu.

Autorka článku: Mgr. Vladimíra Krausová