Archiv rubriky: Sportovní akce

Jaroměřská hokejka 2024

Leden je na naší škole ve znamení florbalových turnajů. Před týdnem jsme odehráli školní kolo a ve středu 17. ledna jsme nominovali dvě družstva již na 14. ročník florbalového turnaje a dovednostních disciplín v Jaroměři. Letos se poprvé turnaje účastnili i naši nejmenší hráči. Druhé družstvo bylo složené z hráčů 7.- 10. tříd ZŠ auti a ZŠS.
Na turnaj přijelo 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. V každé skupině se hrálo systémem „každý s každým“. Celý příspěvek

29. ročník mistrovství ČR ve stolním tenisu

Po letech čekání a dvou odložených ročnících jsme se v organizaci MČR ve stolním tenisu dostali na 29. uskutečněných ročníků a jsme před branou jubilejního 30. ročníku. Doufáme, že se nám ho podaří uskutečnit a této významné mety dosáhnout. Hradec byl opět vzorně připraven. Dvě tělocvičny, 12 stolů, abychom ten nápor počtu zápasů zvládli, špičkové vybavení, dostatek rozhodčích.

Celý příspěvek

Sportovní hry v Jaroměři

Po roce jsme se vypravili na 4. ročník sportovního setkání dětí ze základních škol speciálních, které se konalo 8. listopadu 2023. Již tradičně se organizátorem této akce stal Dětský domov, základní škola speciální a praktická škola Jaroměř. Naši školu reprezentoval jeden tým – 2 žáci a 2 žákyně, kteří bojovali v disciplínách netradičních sportů – holomajzna, ringo a speciální kopaná. Celkem se účastnilo 8 družstev a každé družstvo odehrálo 21 utkání. Náš tým se moc snažil, navíc náhradní hráč onemocněl, a proto nemohlo dojít ke střídání, když docházely síly.

Celý příspěvek

Regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu

V úterý 31. 10. 2023 se uskutečnil již 23. ročník regionálního přeboru ve stolním tenisu sportovců s mentálním postižením. Skvěle tradiční, vstřícné, podmínky opět nabídly Speciální školy v Hradci Králové za vedení pana ředitele Pavla Záleského. K tomu i malá armáda pomocníků ze školy. Materiální vybavení poskytl SK Integra HK. Výsledek? Špičkové zázemí pro tuto sportovní akci. Ale ta by se neuskutečnila bez sportujících a jejich trenérů. Hrálo se opět v prostorách Speciálních škol a to ve 2 halách, celkově na 12 stolech. Také proto se mohly odehrát základní skupiny, což zabezpečilo, že všichni, kteří přijeli, si dostatečně zahrají. Celý příspěvek

MČR v přespolním běhu 2023

MČR v přespolním běhu se letos konalo poprvé v zajímavém prostředí moto areálu v Chabařovicích. Vzhledem k tomu, že na školním kole zaběhli výborný čas, mohlo naši školu reprezentovat těchto šest sportovců: Tereza Solničková, Hubert Bulíček, Matěj Kulič, Jiří Roch, Jan Levínský a Viktor Žilka. Po příjezdu do Chabařovic, jsme se společně rozcvičili a lehce rozběhali. A pak už hurá na start. Závodníci běželi na okruhu, který měřil 1100 m. Mladší žáci a žákyně jedno kolo, starší žáci dvě, dorostenci tři a junioři společně s muži čtyři kola. Naši závodníci se v konkurenci ostatních škol a sportovních klubů rozhodně neztratili a do Hradce jsme dovezli hned čtyři poháry a medaile.
Celý příspěvek

Školní kolo v přespolním běhu 11. 9. 2023

Tato každoroční akce proběhla letos dne 11. září 2023 za krásného počasí. Shromaždištěm bylo místo „Pod dubem“ na nábřeží Labe u Fakultní nemocnice. Po 10. hodině odstartovaly skupinky mladších dětí na trati dlouhé cca 200 m. Velmi pěkně běžely: Monika Adámková, Anna Jirková, Kristýna Budiuceanu, Aneta Šupová, Denisa Rybárová a Anna Pohlová. Též další dívky – Eva Kocálková, Marika Okohová, Miloslava Černá, Magdalena Chlapková či Adéla Kratěnová si zasluhují pochvalu. Celý příspěvek

Atletické závody v Kolíně

V půlce června se vybraní sportovci zúčastnili atletických závodů v Kolíně. Už název akce, Hry pro radost, napovídá, že šlo především o radost z pohybu. A opravdu i naši sportovci měli radost ze svých úspěchů: v běhu na 60m, skoku do dálky, hodu míčkem a běhu na 400m. Pořadatelé nás také překvapili výborným občerstvením a zábavným programem. Mohli jsme vyzkoušet střílení z luku, veslařský trenažér, parkourové hřiště nebo jízdu na motorce. Celý stadion si užíval volné chvilky spontánní diskotékou a nikomu se nechtělo odjet. Naštěstí se můžeme těšit na příští ročník.

Školní atletický parapohár

Spolek Atletika Bez Bariér Pardubice připravil na čtvrtek 8. 6. 2023 významnou sportovní a svým charakterem naprosto ojedinělou akci.

Na Městský atletický stadión přijelo na 300 handicapovaných dětí ze základních, praktických i speciálních škol z celé České republiky u příležitosti konání 13. ročníku Školního atletického parapoháru 2023. Jednotlivá školní družstva se tak utkala v 6 atletických disciplínách (pro chodící – 200m, 60m, hod kriketovým míčkem, skok daleký, pro vozíčkáře – 60m, hod kriketovým míčkem) a na závěr byli vyhodnoceni jednotliví sportovci i školy. Před samotným vyhlášením vítězných škol proběhla na stadiónu pro děti ukázka sportu handicapovaných za účasti českých paralympioniků, děti si společně s nimi mohly tyto disciplíny vyzkoušet. Součástí akce byl i bohatý doprovodný program, skákací hrad, skluzavka, handibiky, dvoukolo, parkur, mazlení s hady, malování na obličej a za odměnu pro závodníky zdarma párky v rohlíku, koláče a nanuky.

Celý příspěvek

Mistrovství ČR v plavání

Po delší covidové pauze, jsme se letos opět zúčastnili MČR v plavání, tentokrát poprvé pořádaného v Ústí nad Labem. Reprezentovalo nás tu 7 statečných plavců a plavkyň: Lia Havelková, Marťa Hanušová, Míša Štajer, Hubert Bulíček, Lukáš Kulhánek, Filip Ježek a Rosťa Středa. Protože závody začínaly poměrně časně, rozhodli jsme se využít možnosti odjet do Ústí už v pátek odpoledne a přespat na zdejších vysokoškolských kolejích.

Celý příspěvek