Archiv rubriky: Sportovní akce

Hry pro radost v Kolíně

V úterý 21. června 2022 se vybraní žáci naší ZŠ speciální a SŠ praktické zúčastnili 19. ročníku Her pro radost, které proběhly v Kolíně. Na této tradiční sportovní akci si účastníci mohli vyzkoušet čtyři lehkoatletické disciplíny – běh na 60 a 400 metrů, skok daleký a hod míčkem. Všichni naši závodníci vzorně reprezentovali naši školu, přičemž podávali sportovní výkony na hranici svých možností, za což byli odměněni zlatými medailemi. Kromě sportovního významu měly hry i společenský přesah. Setkání sportovců z různých částí naší republiky přineslo mnohým závodníkům nové přátele.

            Ze spokojeného výrazu našich žáků se dalo vyčíst, že se jednalo o vydařenou akci, které se rádi zúčastníme i v budoucnu.

MČR v silniční cyklistice 14. – 15. 6. 2022 – Račice

Rok se sešel s rokem, skoro na den, a opět tu byly naše oblíbené Račice – místo, kde se tradičně koná Mistrovství České republiky v cyklistice pro žáky našich škol. Už jsme si zde zvykli na počasí, které je skoro vždy skvělé (za 24. ročníků pršelo jen jednou) a na báječnou atmosféru. A také na připravenost akce, kde vše klape jako na drátku.
Letos naše výprava ve složení: Hubert Bulíček, Matěj Kulič, Rostislav Středa a Daniel Vít mohla odjet na MČR s klidem. A to proto, že jsme měli natrénováno jako nikdy jindy předtím! Vždyť od poloviny září „frčely“ tréninky, v říjnu MČR horských kol a potom již podzimní a zimní tréninky na báječných trenažérech, které nám Integra nadělila k Vánocům. Nu, a s prvním jarním sluníčkem jsme již byli na silničkách (silniční kola) a jezdili. Každý týden. A hlavně, všichni na tréninky chodili pravidelně, s radostí a pořád. Pro trenéra jistě skvělý pocit. Škoda, že tým opustil Petr Štosek, nadějný cyklista. Ale dal přednost kopané. Celý příspěvek

Školní kolo v cyklistice

Co víc jsme si mohli 26. května na již 18. ročník školního kola v cyklistice přát? Nádherné počasí, sluníčko, teplota tak akorát, skvělí závodníci, kteří věděli, že chtějí sportovat a vítězit, bezvadný organizátorský tým. Tohle všechno nám umožnilo prožít krásné dopoledne v nádherném počasí Hradeckých lesů na tratích, které nám může závidět snad celá republika. Na startu letošního školního kola se sešlo rovných 40 závodníků. 14 jich závodilo v časovce na 2,5 kilometru a 26 se jich sešlo na startu tratě na 4 kilometry. Měli jsme pro ně připraveno 25 kol, pro všechny velikosti závodníků. Kategorie byly Celý příspěvek

Netradiční výuka

V hodinách tělesné výchovy na 2. stupni základní školy je jedním z témat bojová umění.
Žáci se mají seznámit především se sebeobranou a vyzkoušet si některé z technik.
18. května 2022 pozvali jsme si do tělocvičny trenéry karate shotokan Davida Nováka a Ivu Novákovou. Stručně chlapcům přiblížili bojová umění a zejména karate. Nato se věnovali praktickým ukázkám, které si žáci vyzkoušeli. Od základních postojů po výpady až k pádům na zemi. Vysvětlili filozofii karate a vůbec bojových sportů jako obranných mechanismů. Seznámili je, s tatami, katou a bojem Na závěr hodiny jsme mohli zhlédnou ukázku soutěžní katy v podání Iva Novákové a mistrovské katy v podání Davida Nováka. Podání bojového sportu mistrem České republiky a vicemistryní bylo opravdu úžasné.

Školní kolo v cyklistice

Školní kolo je určeno pro sportovkyně i sportovce, kluky i holky z celé školy. Přijďte dokázat, že kolo je Váš kamarád a nejenom, že ho ovládáte, ale taky, že na něm umíte jezdit rychle. Závodníci budou rozděleni do věkových kategorií, zvláště „chlapi“ a „ženské“. Závodníky nominují jejich třídní učitelé!

Ve čtvrtek 26. května 2022,  od 8,00 do 12,00 hodin
Hradecké lesy, Hradečnice od lesního hřbitova

Ti opravdu nejlepší mohou být vybráni do reprezentace školy na Mistrovství České republiky, které se bude konat v Račicích 14. – 15. června.

Bližší informace na SKP Integra

Regionální kolo v malé kopané

Dne 29. 4. 2022 naše škola pořádala Regionální kolo v malé kopané. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev –  Skuteč, Ústí nad Orlicí, Pardubice Svítání, Pardubice, Vysoké Mýto, Náchod, Hradec Králové A a Hradec Králové B. Organizátoři akce hráče nejdříve seznámili s hracím systémem a poté proběhlo losování soupeřů. Hra probíhala podle rozpisu v tabulkách. Za odehrané zápasy družstva dostávala body, které se sčítaly, a nejvyšší počet určoval vítěze ve skupině. První tři místa byla oceněna poháry, medailemi a fotbalovým míčem. Celý turnaj proběhl v přátelském a sportovním duchu. Přestože jsme skončili první a třetí od konce, budeme se těšit na další sportovní setkání.

Celý příspěvek

Dopravní hřiště

V pondělí 11. 4. 2022 jsme byli pozváni městskou policií na dopravní hřiště do Třebše. Přinesli jsme si přilby, kdo neměl vlastní, půjčil si ji ve škole a vyrazili jsme. Na hřišti nás pracovníci policie podrobně poučili o pravidlech silničního provozu, zopakovali jsme si dopravní značky a na kolech a koloběžkách jsem nacvičovali jízdu. Sami jsme si ověřili, jak je dodržování všech předpisů a povinností účastníka silničního provozu náročné.

Plavecké závody Chrudim

Týden po Pražském přeboru opět zajíždíme na plavecké závody a tentokrát na regionální kolo do Chrudimi. Jedeme ve složení: Jitka Pražáková, Filip Ježek, Daniel Vít, Hubert Bulíček, Matěj Kulič a Jakub Kantorík. No a jak to dopadlo? Přivezli jsme celkem 14 medailí!!!!! A konečně po dlouhé době jsme vyhráli štafetu. Závody se opravdu povedly a byla znát forma, která se nás příjemně drží. Ještě jednou všem plavcům blahopřejeme za skvělou reprezentaci naší školy!

Výsledky a umístění

Pražský přebor v plavání

Dne 22. 3. 2022 jsme se vydali do Prahy na „Pražský přebor v plavání“  a měli jsme se na co těšit. Neboť konečně jsme se mohli po dvou letech vydat na plavecké závody a změřit síly a plavecké dovednosti Závody byly v různých dálkových disciplínách (25m, 50m, 100m a 200m) a jenom štafeta se z časových důvodů nekonala. Celkem jsme posbírali 14 medailí v konkurenci 80 dalších plavců.  Obrovský úspěch a děti se ukázaly ve skvělé formě. Je to hlavně díky tréninkům, které můžeme absolvovat 2 týdně a zdokonalovat plavecké dovednosti. Naši školu reprezentovali: Lia Havelková, Martina Hanušová, Matěj Kulič, Daniel Vít a Filip Ježek. Ať nám to hezky plave dál a 30.3.2022 nás čeká regionální finále v Chrudimi.

Regionální kolo ve florbalu

 

 

 

Covid je sice neporažen, ale alespoň někde potlačen. Zmírnění protiepidemických opatření nám umožnilo, po dlouhé době, uspořádat v pátek 18. 3. 2022 regionální kolo ve florbalu. Turnaj se odehrál v naší škole se skvělou účastí, a to sedmi týmů z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Všechny týmy byly sestaveny z žáků základních speciálních škol. Právě velká účast, skoro historicky největší, je jasným důkazem, jak sportování dětem a jejich trenérům chybí!
A stálo to opravdu za to, byla to skvělá sportovní podívaná. Týmy přijely z Pardubic, Náchoda, Skutče, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Vysokého Mýta a účastnili se pochopitelně domácí Hradečáci. Turnaj proběhl hladce ve sportovním duchu a hry fair play. V podstatě nebylo jednoznačných výsledků, boje byly tuhé a vyrovnané. Zvítězil tým z Jaroměře, stříbro si odváží Skuteč. Třetí místo obsadil tým z Ústí nad Orlicí. Vítězové si odváželi poháry a ceny. Domácí Hradec získal bohužel jen bramborovou medaili, tudíž čtvrté místo. A byla to škoda, protože postoupil ze skupiny a v semifinále těsně prohrál 3:2 minutu před koncem s Ústím nad Orlicí. Nejlepším brankářem byl vyhlášen žák z Praktické školy Chrudim, nejlepším hráčem se stal útočník z Praktické školy Skuteč. Turnaje se zúčastnily i dívky. Jsme rádi, že jsme mohli, ve spolupráci s SK Integra Hradec Králové, sportovce přivítat v naší škole a dali jim možnost změřit síly a konečně si naplno zasoutěžit.

  1. SK Integra Náchod 
  2. Skuteč 
  3. UNO Ústí nad Orlicí 
  4. SK Integra Hradec Králové 
  5. SK Integra Pardubice 
  6. SK Integra Vysoké Mýto 
  7. SK Integra Chrudim