Archiv rubriky: Sportovní akce

Atletické závody v Kolíně

V půlce června se vybraní sportovci zúčastnili atletických závodů v Kolíně. Už název akce, Hry pro radost, napovídá, že šlo především o radost z pohybu. A opravdu i naši sportovci měli radost ze svých úspěchů: v běhu na 60m, skoku do dálky, hodu míčkem a běhu na 400m. Pořadatelé nás také překvapili výborným občerstvením a zábavným programem. Mohli jsme vyzkoušet střílení z luku, veslařský trenažér, parkourové hřiště nebo jízdu na motorce. Celý stadion si užíval volné chvilky spontánní diskotékou a nikomu se nechtělo odjet. Naštěstí se můžeme těšit na příští ročník.

Školní atletický parapohár

Spolek Atletika Bez Bariér Pardubice připravil na čtvrtek 8. 6. 2023 významnou sportovní a svým charakterem naprosto ojedinělou akci.

Na Městský atletický stadión přijelo na 300 handicapovaných dětí ze základních, praktických i speciálních škol z celé České republiky u příležitosti konání 13. ročníku Školního atletického parapoháru 2023. Jednotlivá školní družstva se tak utkala v 6 atletických disciplínách (pro chodící – 200m, 60m, hod kriketovým míčkem, skok daleký, pro vozíčkáře – 60m, hod kriketovým míčkem) a na závěr byli vyhodnoceni jednotliví sportovci i školy. Před samotným vyhlášením vítězných škol proběhla na stadiónu pro děti ukázka sportu handicapovaných za účasti českých paralympioniků, děti si společně s nimi mohly tyto disciplíny vyzkoušet. Součástí akce byl i bohatý doprovodný program, skákací hrad, skluzavka, handibiky, dvoukolo, parkur, mazlení s hady, malování na obličej a za odměnu pro závodníky zdarma párky v rohlíku, koláče a nanuky.

Celý příspěvek

Mistrovství ČR v plavání

Po delší covidové pauze, jsme se letos opět zúčastnili MČR v plavání, tentokrát poprvé pořádaného v Ústí nad Labem. Reprezentovalo nás tu 7 statečných plavců a plavkyň: Lia Havelková, Marťa Hanušová, Míša Štajer, Hubert Bulíček, Lukáš Kulhánek, Filip Ježek a Rosťa Středa. Protože závody začínaly poměrně časně, rozhodli jsme se využít možnosti odjet do Ústí už v pátek odpoledne a přespat na zdejších vysokoškolských kolejích.

Celý příspěvek

Mistrovství ČR v silniční cyklistice

Ve dnech 23. – 24. 5. byl račický kanál dějištěm každoročního Mistrovství České republiky v silniční cyklistice. Za náš sportovní klub Integra Hradec Králové závodili v kategorii žáci: Hubert Bulíček a v kategorii muži: Rosťa Středa s Matějem Kuličem. Hubert si vyjezdil v časovce (5 km) i silničním závodě (10 km) zlatou medaili, stejně jako Matěj Kulič (10 km časovka a 30 km silniční závod). Rosťa se pak umístil v časovce na druhém a v silničním závodě na třetím místě. Nutno podotknout, že všichni naši závodníci se během MČR chovali naprosto zodpovědně a dali do závodu vše. Hubertovi se dokonce podařilo mít průměrnou rychlost při silničním závodu na 10 km vyšší než 30 km/h. K dosaženým výsledkům všem třem sportovcům gratulujeme a těšíme se na příští ročník.

Tělovýchovné chvilky v ZŠS A3

V této třídě žáci pravidelně před velkou přestávkou protáhnou svá těla. Ke cvičení používají balanční čočky, overbally a rehabilitační míčky. Každodenní cvičení, které si pochvalují i rodiče, přináší výsledky. Žákům se zlepšilo držení těla a mají posíleno celé svalstvo na těle. Doporučujeme všem.

SPORTU ZDAR!

Mistrovství ČR ČSMPS v mini kopané

Letos 12. května jsme jeli do Luže, abychom svedli boj o titul Mistra České republiky v mini kopané v kategorii mužů, juniorů a žáků. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů z celé republiky, které se utkaly spravedlivým herním systémem každý s každým. Hned úvodní zápasy naznačily, že nabídnou atraktivní, dynamické výkony a na góly bohatá utkání. Kdo chtěl bojovat o medaile, musel si udržet stabilní výkonnost a co nejméně ztrácet body. Některé týmy měly ve svých řadách starší, zkušené hráče. Minikopaná je opravdu atraktivním sportem a na turnaj MČR se tito sportovci rádi vracejí.

V našem týmu byl jen jeden rovnocenný soupeř, a to SK IMPULS PRAHA, který jsme porazili 3:2 a skončili tak na 5. místě mistrovství ČR ČSMPS v mini kopané pro rok 2023. Sympatickou atmosféru turnaje podtrhlo i pěkné – slunečné jarní počasí.

Naši školu reprezentovali: Lukáš Cílek, Lukáš Kaleja, Nikolas Miko, Nikolas Bano, Adam Suchánek

Cyklo závody

V měsíci květnu proběhlo tradiční školní kolo v cyklistice, kam se mohli přihlásit všichni žáci školy, kteří zvládají jízdu na kole bez dopomoci. Zúčastnilo se ho celkem 13 závodníků na 2,5 km a 28 závodníků na 4 km v různých kategoriích. Ačkoli počasí vypadalo celý týden dost beznadějně, na sportovní den se nám nakonec vyjasnilo a přestalo pršet. Díky tomu, že bylo dopoledne ještě trochu zima a asfalt vlhký, jsme se nemuseli obávat kličkování mezi ostatními rekreačními sportovci, kteří po Hradečnici běžně bruslí na in-line bruslích (ono se jim to totiž na mokrém podkladu smeká). Měli jsme tak trasu závodu po celou dobu sami pro sebe. Myslím, že si závodníci celou akci užili, namotivují své spolužáky, kteří letos nejeli, a příští rok se přihlásí spolu.

 

Regionální kolo v malé kopané žáků 28. 4. 2023

Regionální kolo v malé kopané žáků se konalo dne 28. 4. 2023 v Hradci Králové. Pořadatelem byla SK INTEGRA Hradec Králové při SpZŠ v Hradci Králové. Regionální kolo bylo kvalifikací na MČR v malé kopané žáků. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev, která hrála ve dvou skupinách systémem „každý s každým“. Zápas trval 1x 8 minut čistého času a rozhodoval je profesionální rozhodčí, což se odrazilo velmi kladně na kvalitě zápasů. První dva postupující z každé skupiny šli do semifinále a pak finále. Zbývající družstva, která nepostoupila, hrála o celkové umístění. Účast družstev byla letos opět skvělá.

Celý příspěvek

Stolní tenis – velikonoční turnaj

Naši žáci mají možnost zapojit se do pravidelné sportovní činnosti:  Hrát stolní tenis, pinpong neboli „pinčus“. Každou středu se scházíme a trénujeme. A pro radost a porovnání našich výkonů jsme si zorganizovali Velikonoční turnaj. Podívejte se na fotky, jak nám to šlo.

Regionální kolo v plavání – Chrudim 29. 3. 2023

Pouhý den po Pražském přeboru opět odjíždíme na plavecké závody, tentokrát na Regionální kolo v plavání do Chrudimi. Jedeme ve složení: Jitka Pražáková, Filip Ježek, Rostislav Středa, Lukáš Kulhánek, Lia Havelková, Viktorie Pánková, Kristýna Čápová, Kristýna Buciuceanu, Michal Štajer, Hubert Bulíček, Matěj Kulič a Jakub Kantorík. Všichni plavci ze sebe vydali to nejlepší a i díky tomu nikdo neodjel bez medaile. Přivezli jich celkem 25 !!!!! A navíc jsme obhájili loňské 1. místo ve štafetě. Závody se opravdu povedly a byla znát forma, která se nás příjemně drží. Ještě jednou všem plavcům blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci klubu i naší školy!

Výsledky a umístění