Archiv rubriky: Sportovní akce

Regionální kolo ve florbale

Naše škola, SK Integra Hradec Králové opět pořádala Východočeské regionální kolo ve florbale žáků Českého poháru.  Za finanční podpory Královéhradeckého kraje se pátek 17. 3. 2023  sešli hráči čtyř oddílů. Regionální kolo bylo kvalifikací na MČR ve florbale žáků.
Hra probíhala systémem “každý s každým“ a zápas trval 1x 14 minut hrubého času. Zápasy rozhodoval profesionální rozhodčí, s kterým již dlouhodobě spolupracujeme. Byla nastavena pravidla hodnocení zápasů: výhra – 3body, remíza – 1 bod, prohra – 0 bodů a hodnocení pořadí: počet bodů, vzájemný zápas, skóre.
Naši sportovci byli nejlepší hráči, kteří se nominovali ze školního kola ve florbale. V šesti odehraných zápasech se skutečně ukázali hráčské kvality jednotlivých družstev. Výkony hráčů byly vyrovnané a turnaj byl opravdu do posledního zápasu velmi napínavý. Hrálo se nejen o výhru, ale také o skóre, o počet vstřelených gólů. Poslední vzájemné utkání mělo rozhodnout o vítězi. Jaké bylo překvapení, když hráči, dvou nejsilnějších týmů zjistili, že skóre je stejné. Rozhodčí turnaje určil, že se bude hrát rozhodující zápas, 2x5min. Rozdílem jedné branky nakonec zvítězil tým SK Integra Jaroměř – Josefov, který postupuje na MČR ve florbale žáků. Medailová místa byla oceněna a také byl vyhlášen nejlepší hráč z týmu Jaroměř – Josefov a nejlepší brankář z týmu Skutče.

Konečné pořadí:

  1. SK Integra Jaroměř – Josefov
  2. SK Integra Hradec Králové
  3. Skuteč
  4. ZŠ Soudná Jičín

Tabulka

Školní kolo ve florbalovém turnaji 2023

Florbalové turnaje se již staly v naší škole tradicí. Ve středu 8. února se sešli sportovci napříč celou školou od nejmenších druháčků až po středoškoláky. Na turnaj se přihlásilo 13 tříd, které tvořily jednotlivé týmy. V poli hráli tři hráči a brankář. Turnaj byl rozdělen do dvou částí a tří skupin. V každé skupině byl systém hry „každý s každým“. Vítězové skupin se utkali ve finálovém turnaji o medailové umístění a byl vyhlášen nejlepší střelec a nejlepší brankář. Tato ocenění získali: Michael Luňák, Lukáš Cílek, Tomáš Dubský a Jirka Roch.
V průběhu turnaje panovala báječná atmosféra, kterou vytvářeli nejen hráči, ale především jejich spolužáci, kteří svým týmům fandili a podporovali je. I přes neúspěchy a prohry, byl turnaj hrou fair play a především ukázkou sportovního nadšení a skvělých výkonů.

Výsledky florbalového turnaje

 

Školní kolo v plavání

Rok se sešel s rokem a my jsme měli možnost 24. 1. 2023 konečně uskutečnit školní kolo v plavání. Předchozí ročníky nám zkazil ten protivný a vlezlý COVID.
A bylo to moc fajn, na start se přišlo představit 19 plavců – 5 dívek a 14 chlapců. A věřte, že se bylo na co dívat! Pro trenéry je krásné vidět, že jejich práce má smysl, že se sportovci výkonnostně posouvají dopředu. A někteří přímo raketově! . Většina závodníků, kromě dobrých zlepšených časů, předvedla i moc hezké styly plavání, je radost se na ně dívat. A pro nás bylo nejúžasnější to, že z 19 závodníků a závodnic si 10 z nich, v obou plavaných disciplínách, zlepšilo své osobní rekordy. A to jen za půl roku pravidelného tréninku! Úžasné! To víte, zadarmo to nebylo. Bez pravidelného tréninku by to nešlo.
Děkujeme všem závodníkům za hezký zážitek a předvedené výkony.

Výsledky školního kola

Jaroměřská hokejka

Dne 18. 1. 2023 jsme vyrazili do Jaroměře a těšili jsme se na tradiční turnaj ve florbale. Jely dva týmy: Praktická a základní škola autistická. Před turnajem jsme ve škole poctivě trénovali a o to více se bylo na co těšit. Na hrací ploše byli 3 hráči a 1 brankář, střídání probíhalo neomezeně a libovolně. Na turnaj se přihlásilo celkem 9 družstev a hrálo se systémem každý s každým. A jak to dopadlo? Celkově jsme skončili na 7. místě /Pršáci/ a 2.místě /ZŠ A/!!! Velký úspěch a chybělo opravdu málo k prvnímu místu. Celý turnaj probíhal v duchu pohody a fair play. Proto všichni dostali zlaté medaile a pochvalu za fair play družstva. A o poslední třešničku na dort se postaral Jakub Záruba který získal dvě ocenění – nejlepší hráč turnaje a první místo v dovednostních disciplínách.

Plavecký výcvik

Od září do poloviny ledna se třídy 4. a 5. A zúčastnily plaveckého výcviku, který vedla plavecká škola ZEVA. Několik dětí se naučilo velmi pěkně základům stylu prsa a znak, což využily při závěrečných závodech. Výuka probíhala zábavnou formou, kromě plavání si děti hrály na polystyrénových podložkách, skákaly do vody, při potápění hledaly malé kroužky. Velkým problémem byla nemocnost dětí a u některých jedinců neochota účastnit se výcviku, který byl povinný, v rámci hodin tělesné výchovy. Většina našich dětí však byla nadšená a do bazénu se chystá ve volném čase i s rodiči.

28. mistrovství České republiky ve stolním tenise

Mistrovství České republiky se uskutečnilo za podpory Královéhradeckého kraje a Národní sportovní agentury.
 

Hurá! Toto radostné zvolání ale nepatří oslavám svátku svatého Martina, stejně nebyl sníh, ale oslavám znovunarození mistrovství České republiky ve stolním tenisu, které se po dvou neúspěšných „covidových“ letech podařilo uskutečnit. A nejenom jen tak uskutečnit, ale uskutečnit na početní úrovni roku 2019, ba dokonce mírně vyšší. Už se ale asi nikdy nedostaneme na historické počty účastníků, kdy na MČR jezdilo i 110 hráčů! Pravda, tehdy se jednalo o účast jednotlivých oddílů, ne krajských výběrů, a i úroveň sportovců byla nižší. Nyní všichni hráči, kteří přijedou, mají svoji kvalitu, samozřejmě odpovídající kategorii, ve které hrají. Ve dnech 23. – 24. 11. 2022 do Hradce Králové přijelo 123 účastníků (včetně rozhodčích), z toho 63 hráčů z 9 krajů.
Hradec byl opět vzorně připraven. Dvě tělocvičny, abychom ten nápor počtu zápasů zvládli, špičkové vybavení, dostatek rozhodčích.
Ale jinak? Vše při starém – tedy dobré! Byli zde opravdu skoro všichni, kteří v „našem“ stolním tenisu něco znamenají. Odhlášek naprosté minimum (4), což v době chřipek a nachlazení je krásný výsledek.
Atmosféra byla tradičně bezva, svědčící o vysoké sportovní a společenské úrovni zúčastněných. I letos byly opět základní skupiny odehrány ve dvou tělocvičnách, průběhu turnaje to s ohledem na časový plán výrazně pomohlo, protože systém je nastaven tak, aby si všichni hráči dostatečně zahráli a tím získali i zkušenosti. Nikdo nevypadne po jednom zápase, je dostatek prostoru i pro soutěž útěchy. Ve středu byly odehrány základní skupiny ve všech kategoriích.
Soutěže čtyřher byly hrány počátku vyřazovacím způsobem. Celý příspěvek

Sportovní hry v Jaroměři

9. listopadu 2022 se konalo již 3. sportovní setkání dětí ze základních škol speciálních. Sporty nebyly tradiční – speciální kopaná s míčem (eggball) ve tvaru hrušky, ringo, holomajzna – o to více jsme se těšili na připravovaný turnaj. Naše škola pilně trénovala a sestavili jsme dva sportovní týmy – jeden tým ze základní školy speciální a jeden tým ze střední praktické školy.

Na hrací ploše byli 3 hráči a 1 brankář, střídání probíhalo neomezeně a libovolně. Na turnaj se přihlásilo celkem 7 družstev a hrálo se systémem každý s každým. Opět jsme se sešli se známými týmy a zahráli jsme si společně tyto netradiční hry. Družstvo speciální školy bylo nováčkem turnaje. I když jsme celkově obsadili 6. a 7. místo, radost z pohybu, ze hry a sportovního přátelství, byl na místě prvním. Celý turnaj probíhal v duchu pohody a nadšení ze hry. Proto také všichni byli oceněni zlatými medailemi a pochvalou za hru fair play.

Míčové hry

V letošním roce se na míčové hry přihlásili samí přeborníci. Tento týden jsme si hráli s medúzkami, hledali jsme po tělocvičně ztracené pohádky a házeli si s ringo kroužky a tenisovým balonkem. Také jsme uspořádali závody v běhu s papírem na břiše. Všichni závodníci museli běžet tak rychle, aby jim papír z břicha nespadl na zem. Zvládli jsme to na jedničku. 

Regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu – 22. ročník

Dne 1. 11. 2022 se v prostorách naší školy uskutečnil regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu 2022. Protože se účastnil vysoký počet účastníků, hrálo se ve 2 halách, celkově na 12 stolech. Do soutěže se přihlásilo celkem 79 sportovců, po odhláškách se za stoly nakonec postavilo 68 sportovců ve všech kategoriích, ze 14 klubů z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Celkem se nás sešlo 124!!!!!

Prostředí, které jsme vytvořili, je skutečně na vysoké, skoro profesionální, úrovni. Závodní stoly, ohrádky a další příslušenství, které snese nejvyšší nároky. K tomu pohodoví rozhodčí z GJT v Hradci Králové a UHK. Celkově hodnotím regionální přebor opět vysoko, máme se v regionu čím chlubit. Vždyť naše škola a SK Integra jsou garanty a nositeli rozvoje sportu handicapovaných sportovců v Královéhradeckém kraji. Podmínky pro akci byly skvělé, sportovci, kteří byli nominováni, předvedli nejenom výborné sportovní, ale i společenské, výkony a úroveň. Celý příspěvek

MČR v cyklistice horských kol 2022

Sruby – 14. – 15. října 2022 – to je termín a místo letošního Mistrovství České republiky v cyklistice horských kol. Náš sportovní klub Integra a škola vyslaly na tuto významnou akci 2 reprezentanty – Matěje Kuliče a Huberta Bulíčka. Sportovce, kteří pravidelně a poctivě trénují již 2, možná 3, roky a jeli prodat to, co natrénovali. A že se jim to podařilo!
Hubert získal 2 zlaté medaile a tím se stal i vítězem v hodnocení součtu obou závodů – tedy trojnásobný mistr České republiky.
Matěj si ve Srubech vyjezdil v páteční časovce druhé místo a v závodě s hromadným startem se stal mistrem České republiky!
Tratě ve Srubech, malebné to vesničce u Chocně, jsou ze sportovního hlediska nádherné. Kopcovitý lesní terén, báječné cesty, krásný podzimní nabarvený les. Nádhera. Co na tom, že nás  trochu zklamalo počasí, v sobotu bylo opravdu ošklivě. Ale na závody se vyčasilo a nepršelo.
Závody nám vyšly, oba reprezentanti školy podali vzorné sportovní, ale i společenské výkony. Jsem na ně hrdý! Pavel Svoboda, trenér