Archiv rubriky: Sportovní akce

Parapohár Pardubice

Dne 6. června jsme se s vybranými dětmi vypravili na Parapohár do blízkých Pardubic. Děti soutěžily v atletických disciplínách – běh 60m, běh 200m, skok do dálky a hod míčkem. Bojovaly statečně, podávaly skvělé výkony, a hlavně jsme si všichni ten den báječně užili. Po velkých sportovních výkonech je čekala odměna – skákací hrad, malování na obličej, jízda na koloběžkách a různé další činnosti. Ale hlavně jsme pro školu opět vybojovali symbolickou plaketu. Děti si odvezly krásné ceny a medaile. 

Autorka článku: Mgr. Barbora Syrůčková

Školní kolo cyklistiky

Letošní jubilejní dvacáté školní kolo cyklistiky přilákalo čtyřicet sedm nadšených závodníků z devíti různých kategorií. Závodilo se ve známých podmínkách hradeckých lesů, kde nemusel mít nikdo obavy z toho, že zabloudí, což umožnilo všem soutěžícím zaměřit se na co nejlepší výkon.
Celý příspěvek

Školní kolo v plavání

V úterý 30. 4. 2024 se stejně jako v minulých letech uskutečnilo tradiční školní kolo v plavání. Sešlo se 18 plavců ve čtyřech kategoriích, kteří soutěžili ve třech stylech. Plavalo se 50 m prsa, 50 m kraul a 50 m znak. Navíc byl letos vložen závod plaváčků, kde byl bohužel pouze jeden účastník – Samík Hrudka. V této kategorii se plavalo volným způsobem a znak 25 m s pomůckou.
Celý příspěvek

Školní laťka

Ve středu 27. 3. 2024 se ve škole konal 21. ročník ve skoku vysokém – Školní laťka. Za bezvadné atmosféry se soutěžilo v kategoriích: skokánci, žáci a veteráni. Diváci fandili naprosto všem a možná právě proto padlo při soutěži tolik osobních rekordů.  Letos se také podařilo překonat i letitý rekord školy 157 cm, kdy jej Nikolas Miko z 9. A přeskočil o jeden centimetr a stanovil pro další roky novou výzvu – překonat 158 cm. Všem skokanům gratuluji k jejich výkonům a těším se na další ročník.
Celý příspěvek

Pražský přebor v plavání

Dne 6. 3. 2024 jsme se vydali do Prahy na „Pražský přebor v plavání“  a měli jsme se na co těšit. Letošní první plavecké závody! Už 10. 4. nás bude čekat regionální kolo v Chrudimi. Proto do Prahy odjeli i někteří naši nováčci, aby si vyzkoušeli, jak to na takových závodech chodí. A rozhodně se v konkurenci 108 plavců ze 13 klubů neztratili.

Celý příspěvek

Jaroměřská hokejka 2024

Leden je na naší škole ve znamení florbalových turnajů. Před týdnem jsme odehráli školní kolo a ve středu 17. ledna jsme nominovali dvě družstva již na 14. ročník florbalového turnaje a dovednostních disciplín v Jaroměři. Letos se poprvé turnaje účastnili i naši nejmenší hráči. Druhé družstvo bylo složené z hráčů 7.- 10. tříd ZŠ auti a ZŠS.
Na turnaj přijelo 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. V každé skupině se hrálo systémem „každý s každým“. Celý příspěvek

29. ročník mistrovství ČR ve stolním tenisu

Po letech čekání a dvou odložených ročnících jsme se v organizaci MČR ve stolním tenisu dostali na 29. uskutečněných ročníků a jsme před branou jubilejního 30. ročníku. Doufáme, že se nám ho podaří uskutečnit a této významné mety dosáhnout. Hradec byl opět vzorně připraven. Dvě tělocvičny, 12 stolů, abychom ten nápor počtu zápasů zvládli, špičkové vybavení, dostatek rozhodčích.

Celý příspěvek

Sportovní hry v Jaroměři

Po roce jsme se vypravili na 4. ročník sportovního setkání dětí ze základních škol speciálních, které se konalo 8. listopadu 2023. Již tradičně se organizátorem této akce stal Dětský domov, základní škola speciální a praktická škola Jaroměř. Naši školu reprezentoval jeden tým – 2 žáci a 2 žákyně, kteří bojovali v disciplínách netradičních sportů – holomajzna, ringo a speciální kopaná. Celkem se účastnilo 8 družstev a každé družstvo odehrálo 21 utkání. Náš tým se moc snažil, navíc náhradní hráč onemocněl, a proto nemohlo dojít ke střídání, když docházely síly.

Celý příspěvek

Regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu

V úterý 31. 10. 2023 se uskutečnil již 23. ročník regionálního přeboru ve stolním tenisu sportovců s mentálním postižením. Skvěle tradiční, vstřícné, podmínky opět nabídly Speciální školy v Hradci Králové za vedení pana ředitele Pavla Záleského. K tomu i malá armáda pomocníků ze školy. Materiální vybavení poskytl SK Integra HK. Výsledek? Špičkové zázemí pro tuto sportovní akci. Ale ta by se neuskutečnila bez sportujících a jejich trenérů. Hrálo se opět v prostorách Speciálních škol a to ve 2 halách, celkově na 12 stolech. Také proto se mohly odehrát základní skupiny, což zabezpečilo, že všichni, kteří přijeli, si dostatečně zahrají. Celý příspěvek