MČR v přespolním běhu 2018

MČR v přespolním běhu se konalo již tradičně v biatlonovém areálu v Jablonci nad Nisou ve dnech 4. a 5. října 2018. Vzhledem k tomu, že na školním kole zaběhli výborný čas, mohlo naši školu reprezentovat těchto pět sportovců: Michal, Verona a Natálie Ferencovi, Nikolas Miko a René Morga.
Po příjezdu do biatlonového areálu v Břízkách, jsme se společně rozcvičili a prošli jednotlivé tratě. První den se za krásného počasí běžely kratší závody, ve kterých se velmi dobře umístili Michal Ferenc a jeho sestra Verona. Renému se první den závod naopak nepovedl, protože skončil ve své kategorii poslední.
Druhý den se běžely dvojnásobné vzdálenosti. Svou formu tam opět potvrdili Michal s Veronou a tentokrát překvapil René Morga, který se umístil na druhém místě. Nikolas a Natálie se během obou dnů v konkurenci ostatních závodníků umístili uprostřed závodního pole.