Archiv autora: Mgr. Marie Řezníčková

Návštěva knihovny

Ve čtvrtek 24. září jsme navštívili Knihovnu města Hradce Králové ve Wonkově ulici. V ústřední půjčovně U Velryby nás vřele přivítaly slečny knihovnice, které si připravily zajímavé a zábavné povídání na téma, jak vzniká kniha. Děti se hravou formou dozvěděly, kolik práce stojí za knihou, která se z počítače autora dostane do rukou čtenáře a kdo vše se na jejím vzniku podílí a jakými procesy musí projít. Na závěr si vyrobily krásnou záložku do knihy. Moc děkujeme za skvělý program. Žáci třídy ZŠSA4 a ZŠA3.

Vánoční kapřík

V úterý 17. prosince se v Trutnově konal 5. ročník závodů v plavání „Vánoční kapřík“. Soutěžilo se v disciplínách 25 m a 50 m prsa, znak a volný způsob. Závod probíhal v klidném, pohodovém prostředí. Naši školu reprezentovalo 7 statečných plavců. Kuba Kantorík, Matěj Kulič, Dan Vít, David Limr, Metoděj Tobolka, Viktorka Pánková a Lia Havelková. Všichni předvedli výborné výkony a díky tomu si odvezli 6 zlatých, 5 stříbrných a 5 bronzových medailí, které si vyplavali ve svých osobních rekordech. Navíc všichni vytvořili výbornou partu, která držela pohromadě a navzájem se podporovala a přála si štěstí, i když někteří plavali ve stejných kategoriích a tudíž byli vlastně soupeři.
Všem patří veliká pochvala a poděkování za perfektní reprezentaci školy.
Výsledky: Celý příspěvek

Referát v hodině fyziky

Velkým zájmem Petra Vlčka ze třídy A2 jsou počítače a jejich součástky. Na toto téma si připravil zajímavý referát, který prezentoval žákům z autistických tříd A1-A6 a třídy S1. Seznámil je především s historií vývoje operačního systému, ukázal jim a popsal součástky na základní desce počítače. Vysvětlil jim, na co si mají dát pozor, až si budou sestavovat svůj vlastní počítač. Využil školní monitor a interaktivní tabuli, které propojil se svým zařízením. Žáci si mohli vyzkoušet psát text v textovém editoru T602, mohli si zahrát jednu z prvních počítačových her Prehistorik 2. Celý příspěvek

Zimní sportovní soustředění 2019

Žáci naší školy se 2.– 6.12. 2019 zúčastnili soustředění v Horní Malé Úpě společně s dalšími studenty speciálních škol ČR pořádané ČSMPS. V průběhu celého týdne si mohli všichni vyzkoušet různé sportovní aktivity a zjistit svoje schopnosti. První den byl na programu bowling, který většina hrála poprvé. Den druhý moc nepřálo počasí, a tak se jelo do nedalekého polského města Karpacz do vodního parku Tropikana. Nejnáročnějším dnem byla středa, kdy se šlo na celodenní výstup na Sněžku. Krásné slunečné počasí bylo nádhernou odměnou pro výletníky. Ve čtvrtek se děti poprvé seznamovaly s běžkami. Jelo se po Pomezním hřebenu. Při večerním předávání diplomů nás překvapil čert a Mikuláš. Poslední den byla procházka ke kostelu sv. Petra a Pavla. Po celý týden pobytu účastníci mohli navíc využívat sportovní halu, kde hráli florbal, badminton, stolní tenis a soutěžili ve veslování na trenažérech. Večerní wellness jim sloužil k odpočinku a relaxaci. Všichni se vraceli domů unavení, ale plní zážitků a nadšení, že vše zvládli.

Čerti, Mikuláš a andělé

Již tradičně se 5.12. na naší škole uskutečnila  tato akce. Pět žáků osmých a devátých tříd si navléklo připravené kostýmy těchto postav, pečlivě se nalíčilo a navštívilo jednotlivé třídy  na škole. Všude byli mile přivítáni, dostali i obrázky od dětí. Mikuláš všechny pochválil, některé i pokáral, ale nakonec je obdaroval drobnými sladkostmi. Tuto akci si užili jak hlavní aktéři v kostýmech, tak i žáci ve třídách.

Výtvarná galerie „U nás“

V měsíci listopadu byla v naší škole uvedena výtvarná galerie s názvem: „U nás“. Nachází se ve druhém patře hlavní budovy. Otevřel ji svou výstavou náš žák David Bokůvka, který velice rád kreslí vlastní i známé pohádkové postavičky. Většinu z nich vidí ve své hlavě a nepotřebuje žádnou předlohu. Z obrázků se dá po dobrém prozkoumání sestavit i celý příběh. David nechal dětem i několik omalovánek a úkolů, aby si návštěvníci mohli zasoutěžit nebo si obrázky vybarvit. Zajímavá a inspirující výstava potrvá do konce roku 2019.

XXVII. ročník mistrovství České republiky ve stolním tenisu 20. – 21. 11. 2019

Naše škola a náš sportovní klub Integra, jehož jste mnozí členy, je tradičním, stálým pořadatelem mistrovství České republiky ve stolním tenisu pro žáky našich škol. Letos k nám přijelo 61 hráčů ze 7 krajů republiky! No, to byl nával! Všichni hráči prokázali, že sport jim rozhodně není cizí a hlavně stolní tenis. Tady mají natrénováno! V této reprezentativní společnosti se neztratili naši reprezentanti – Jana Feixová a Filip Zahálka. Získali ve svých kategoriích skvělé 1. místo (Filip) a 1. a 2. místo (Jana)!!! To je fantastické! A několik dalších skvělých umístění dosáhli i „legionáři“ (sportovci, kteří nejsou již žáky školy) hrající pod hlavičkou našeho sportovního klubu Integra. Škoda, že nám začíná chybět generace mladších hráčů! Že by nikdo neměl zájem o stolní tenis? Je to škoda, protože podmínky, které u nás nabízíme, jsou skvělé! Všem, kteří za Integru hráli a všem, kteří mistrovství uspořádali (učitelé naší školy) moc děkuji! Bylo to skvělé!!!

 

1. zimní MČR v plavání

V pondělí 18. listopadu se v Liberci konal 1. ročník zimního MČR v plavání. Soutěžilo se v disciplínách 50 m prsa, znak, volný způsob, 100 m prsa, znak, volný způsob a štafety 4×50 m volný způsob. Závod probíhal v klidném, pohodovém prostředí. Naši školu reprezentovalo 7 statečných plavců. Kuba Kantorík, Matěj Kulič, Dan Vít, Filip Zahálka, Martina Hanušová, Aneta Šimůnková a Filip Ježek. Všichni naši reprezentanti zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony i za výbornou kázeň.

Výsledky:

Celý příspěvek

Výprava za Knihožrouty

Dne 7. listopadu 2019 jsme šli opět navštívit Městskou knihovnu Hradce Králové. Nejprve jsme si s paní knihovnicí povídali o tom, jak vlastně taková knížka vzniká a co se s ní děje, než se dostane do knihovny nebo do knihkupectví. Potom pro nás měla paní knihovnice připravený napínavý skoro až detektivní příběh o Knihožroutech. Když jsme si příběh vyslechli, tak si děti nakreslily obal na vlastní knížku. Vznikly tak moc pěkné tituly. Poté měly děti prostor si prohlédnout knížky a zahrát si hry, které dětské oddělení knihovny nabízí. Toto poučné dopoledne jsme si moc užili a některé děti si dokonce i některé knížky půjčily domů. Děkujeme Městské knihovně za opět krásně připravený program a už teď se těšíme na příště. Žáci třídy ZŠSA4 a ZŠA3.

Halová kopaná v Trutnově

Dne 6. 11. 2019 jsme přijeli do Trutnova odehrát tradiční podzimní halový turnaj v krásné tělocvičně KARA TRUTNOV. Účast družstev na turnaji byla komorní – Náchod, Dvůr Králové, Hradec Králové a domácí Trutnov. Hrálo se turnajovým systémem každý s každým a pro nás to bylo nakonec krásné druhé místo. Naši školu reprezentovali: Nikolas Bano, Lukáš Kulhánek, Dominik Pešta, Alex Gaži, Adam Suchánek, Nikolas Daniel a Michal Pešta.